Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lehet veszélyes a terhesség,...

Lehet veszélyes a terhesség, ha a feleségem csak 147 cm is 43 kg?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnénk gyerekeket, de nagyon féltem őt.

2023. máj. 25. 01:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne veszélyes?
2023. máj. 25. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
5%

Súlyra nem vékony a magasságához képest, az teljesen korrekt, de igen, túl alacsony, remélhetőleg csak ázsiai, de ha arányos törpe vagy hasonló, akkor úgyis kell mennetek genetikára, alapos megbeszélésre.


Azért különösebben nem aggódnék, első körben úgysem rá, hanem a magzatra veszélyes, második körben meg minimális a veszély-esélyes, hogy császár lesz. Ez a max, ami miatt aggódhatsz, meg ha van valami genetikai problémája, akkor esetleg annak az örökítéséért. Régi ismerős rendkívül alacsony(154 centi, már ő is szinte törpe), viszont rendkívül testes is volt, 24+ óra vajódással összehozott majdnem egy természetes szülést, de csak császár lett, rá a súlya és a magassága miatt is extrán odafigyeltek. A te feleséged pedig még nála is kisebb.. Császár, ha csak nem ázsiai.

2023. máj. 25. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

2, menj már a csudába a hülyeségeddel! Mi az, hogy ismerősöd a 154 centijével majdnem törpe? Teljesen normális európai (!) női magasság, semmi komplikációt nem jelent se a gyerekre, se az anyára.

Kérdező!

A 147 sem extrém kicsi. Ha felnőtt egészséges nő, semmi baja nem lesz.

2023. máj. 25. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
A sógornőm is ekkora. 148. 2 egészséges gyereket szült termeszetes úton, és neki se lett baja, nem kell parázni.
2023. máj. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
12%
Törpék is szülnek...
2023. máj. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%
Statisztikailag emelkedik a komplikációk száma az alacsonyabb termettel, ahogy pl a túlsúllyal is. De azért bőven szülnek egészséges gyereket problémamentes terhességből, szóval nem kell infarktust kapni vagy emiatt lemondani a gyerekről!
2023. máj. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%
A szülésznők azt szokták mondani, hogy akkora gyermeket növeszt egy nő testet, amekkorát meg is tud szülni. Én átlagos magasságú, de vékony vagyok, kétszer szültem hüvelyi úton 4 kiló feletti babát. Mindkétszer néztek, hogy ez a gyerek hol fért el. Elfért, és ki is fért :) Családban született már 5,9 kg(!)-val is gyerek hüvelyi úton.
2023. máj. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
35%

Mert a te csípőcsontod nem akkora, mint egy 140 centis nőé, ami kb egy kilenc éves gyerek magassága, jóesetben 10 évesé..


Igenis a 14x magasság rohadtul alacsony, és ahogy a hetes is írja, meg amit én is írtam, nő vele a komplikációk veszélye, de nem a nőre, hanem a babára, és esélyes a császár. A császárosok megkönnyeznék az "akkora babát növeszt a test, amekkorát meg tud szülni" mondást, ez igazán sértő rájuk, még átlagos testtel sem tudnak szülni, nem hogy átlagnál jóval kisebbel. A 14x magasság meg arányos törpe magasság, mindjárt rá is keresek.

2023. máj. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
35%
"A törpe termet olyan állapot, mely során egy személy vagy állat esetében a lassú növekedés alacsony/kis termetet idéz elő. Emberek esetében a 147 centiméter alatti felnőtt személyeket nevezhetik törpe termetűnek." Tessék, a feleséged törpe.
2023. máj. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
15%

A 154 cm meg SZINTE törpe, ahogy írtam is.


"Magyarországon az átlag felnőtt testmagasság férfiaknál 176 cm, míg a nőknél 164 cm körül van." Bizony 10 centivel alatta már bőven nagyon alacsony az ember, és tök közel van a törpeség határához.

2023. máj. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!