Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hány embriót ültetnek vissza?

Hány embriót ültetnek vissza?

Figyelt kérdés

Bocsánat a tudatlanságért, hónapok óta várunk az első konzultációra a férjemmel és még így is csak késő ősszel lesz majd az első alkalmunk, amikor feltehetem ezt a kérdést.


Én nagyon tartok az ikerterhességtől, mert sajnos elvesztettünk korábban egy ikerpárt (2. trimeszter elején előjel nélkül megálltak a fejlődésben és megállt a szívük). Mivel semmilyen genetikai, vagy egyéb magyarázatot nem találtak a történtekre, igy én meg vagyok róla győződve, hogy az én hibám és nekem képtelen a szervezetem ikreket kihordani.



2023. jún. 20. 20:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

Magyarországon egyet, kivételes esetekben max. kettőt (ha pl. együtt fagyasztottak le kettőt, de ezt mindig egyedileg bírálja el az orvos és megkonzultálja veletek). Ha nem engedsz kettőt, nem fognak kettőt visszaültetni.


Azzal együtt, hogy nagyon sajnálom, ami veletek történt butaság, amit írsz és ezt te is tudod (remélem).

2023. jún. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Max.kettőt, de ha egyet engedsz, akkor egyet. (Abból is lehet egypetéjű iker.)

Az elméletednek viszont nincs alapja.

2023. jún. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1. koszi. Más szerint is az de sokszor magamat hibáztatom, ez van.


Van már egy 7 éves gyermekünk, akkor is ikerterhessegnek indult a terhesség és akkor is elvesztettük majdnem mindkettőjüket. Az egész terhesség nagyon nehéz volt, ott a 7. héten esett össze és szívódott fel az egyik petezsak. Először bevérzett, azt hittük elvetélek, feküdtem, aztán úgy tűnt rendben leszünk, erre kinyílt a méhszájam és megrovidult a mehnyakam a 16. hetre.. végigfekudtem Arabin pesszáriummal 20 hetet, abból jó pár hetet kórházban.

Akkor felmerül, hogy a progeszteronom volt az elejen alacsony, aztán volt jó pár korai vetélésem és aztán az ikres vetélés...

Most jó ideje össze se jön.. azt hittük, hogy pszichés oka van, megviseltek a történtek, de aztán csak elkezdtük a kivizsgálás okát és első körben elment a férjem kivizsgálásra, és bónusznak kiderült, hogy nem jó a sperma eredménye ezért lombikoznunk kell. Aggaszt az egesz

2023. jún. 20. 21:14
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
És az esetleges progeszteron probléma ki lett vizsgálva, meg úgy általánosságban minden, hormonálisan nálad, ennyi vetélés után? Hiába férjednél a hiba, a lombik után ugyanúgy neked kell kihordanod, de ezek szerint nem csak az ikerterhességeddel volt gond. :(
2023. jún. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

5 naposaknál (blasztocisztáknál) a magasabb sikerráta miatt az egy embrió beültetését javasolják, de kérésre kettőt is beültetnek. Annyi, hogy 2 tanú aláírásával is ellátott nyilatkozatot kérnek, hogy vállalja a pár az ikerterhesség kockázatát (legalábbis nekünk tavaly kellett ilyet írni.)

Szóval senki nem fogja rátok erőszakolni a kettőt, sőt!

2023. jún. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ki. IR vagyok, kezel a diabetológus vele évek óta. Mozgás, diéta, merckformin kezeléssel az állapotom normális, az értékeim normálértéken belüliek.


PCOS nem igazolódott, véralvadási és immunológiai vizsgálatok rendben vannak, PM rendben van de most nyáron megnézetem újra frissen majd ezeket megint.


(legalábbis a PM + 2 vérvétel: a ciklus eleji és az ovulacio utáni 7. napi)


Nem dohanyzom, nem iszom, sportolok, 30as éveim elején vagyok és a férjem is.



A korai vetélések oka az orvosaim szerint gyakran nem beazonosíthato. Nálunk vagy az IR vagy a teratozoospermia a legvalószínűbb oka, de nem tudtak konkretat mondani csak találgattak ezért is döntöttünk amellett, hogy inkább megyünk olyan intezetbe ahol komplex kezelést kapunk ha az szükséges.


Nyilván ettől még nem garantált, hogy megmarad majd a baba, de jelenleg már az is előrelépés lenne ha egyáltalán összejönne.

2023. jún. 20. 21:36
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az ikerterhesség emiatt (is) kockázatos. Az egyikkel történik valami, ami miatt a másik is elhalhat sajnos.

Te nem tehetsz róla, sem ellene. Egy ismerősöm hármasikreket veszített el 2. trimeszter elején.

Próbáljátok meg egy 5 napossal, szerencsére már ott is magas a sikerráta.

2023. jún. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást. Remélem sikerülni fog.

Örülök, hogy lehet dönteni és nem erőltetik a több embrió visszaültetését.

2023. jún. 20. 21:51
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert kívánok nektek! :)
2023. jún. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
🤍 köszönjük
2023. jún. 20. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!