Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogy tudtad elfogadni, hogy...

Hogy tudtad elfogadni, hogy csak lombikkal lehet gyereked? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Minden érintett válasza érdekel, de főleg olyanokra lennék kíváncsi, aki egészséges volt, de mégis le kellett mondania a spontán terhességről. Gondolok itt arra, hogy pl.a pár férfi tagjánál volt csak gond/egyedülállóként vágott bele/"idősebb kor" miatt nem volt idő várni stb.

2023. aug. 4. 09:31
1 2 3 4 5
 1/41 babyboom567 ***** válasza:
62%

Nem bántás, de gyereket akarsz, vagy az fontos,hogy készült?

Biztosan nem érdekelt volna,ha csak úgy lehet gyerekem.

2023. aug. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 babyboom567 ***** válasza:
100%

Én úgy álltam volna hozzá, hogy HÁLA AZ ÉGNEK,hogy van,már ilyen technika, és van lehetősége gyerekre annak is, akinek különben nem lehetne.

Keresztanyám, szegény meghalt már,nem lett gyereke,mert neki még nem volt meg ez a lehetősége,kb 60hoz közel volt mikor már volt itthon is lehetőség lombikra,és sokat beszélgettem vele úgy az egészről.Nagyon nagy szívfájdalma volt,hogy az ő idejében nem volt lombik.

2023. aug. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, hogy nagyon jó, hogy van ilyen lehetőség. Én is el fogom fogadni természetesen, de a kulcsszó pont ez: "akinek különben nem lehetne." De, lehetne vagy lehetett volna máshogy is. Úgy biztos könnyebb azért, ha csak ugy lehetne, mert az 1 lehetőség mindig jobb, mint a nulla. De akinek spontan is lehetne, annak akárhogy szépítjük, egy kedvezőtlenebb lehetőség, mert vannak kockázatai.
2023. aug. 4. 10:35
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Sosem éltem meg traumaként. Sokkal előbb elengedtem, hogy nekem spontán lehet gyerekem, mintsem belevágtunk volna a lombikba. Abban sem voltam biztos, hogy lombikkal sikerülhet, Ezért is halogattam. A csalódástól féltem.

Engem ilyen szentimentális dolgok nem hatnak meg, hogy jaj, nem egy együttlétből fogant a gyerekünk. Az ember, ha igazán akar gyereket, ezzel nem foglalkozik. Hanem örül neki, hogy a tudománynak hála, van más út is.

2023. aug. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
82%
Ja és egyébként elvileg nem volt akadálya a spontán folytatásnak, gyakorlatilag mégsem jött össze. De hát tök felesleges lett volna abban a hitben ringatni magam, hogy spontán is sikerülhet. Ahogy az orvosom fogalmazott: annyi idő alatt már egy szék lábától is teherbe estem volna. 4-es voltam
2023. aug. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
75%
1# szerintem azért ez ennél összetettebb dolog. Nem csak arról van szó , hogy máshogy készül. Elég megterhelő beavatkozás a nőnek. Engem frusztrálna. Főleg ha a pasi miatt nem jön össze. Tudom ,hogy nem tehetne róla, de bosszantó hogy nekem kell mindenféle injekció és gyógyszer, neki pedig csak mintát adni. Nyilván ha szeretnék gyereket bevállnàm, de nem kell mindjárt leszólni azt, aki nem veszi olyan lazán.
2023. aug. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
92%
4# nem tudom h olvastad ki a sorok közül, hogy szentimentális ok miatt kell feldolgozni. Engem inkább tartana vissza amit írtál is, a csalódás és a sok gyógyszer, hormonvàltozàs stb
2023. aug. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Igen, én se a "szentimentális okokra" gondoltam. Bizonyos rák fajták esélye nő.(Ettől mondjuk én nem félek annyira, de el tudom képzelni, hogy valaki igen.) Baromi nagy hormonbomba, ami mindenképpen felborítja az addigi működést. Nyilván, akinek azért szükséges, mert anélkül nem jól működött, nem fogja zavarni. De akinek tökéletes hormonrendszere volt, ami nélküle megmaradhatott volna, egy kicsit más perspektíva.
2023. aug. 4. 11:47
 9/41 anonim ***** válasza:
81%

Leginkább ezeket a lombikkal kapcsolatos mítoszokat kellene ledönteni és akkor talán nem élné meg senki ördögtől való dologként.


Igen hormon kezelés, de a legtöbben az egészből semmit sem éreznek, max egy enyhe fejfájás.

A terhesség sokkal de sokkal nagyobb hormonális változásokkal jár, mint egy lombikos stimuláció, és sokkal de sokkal több "mellékhatást" kell a 9 hónap alatt elviselni.


Igen, lehet, hogy bizonyos rákfajtákra megnő az esély, ahogy a fogamzásgátló szedésével, a dohányzással, a teflonos serpenyőtől meg az aszpartámos üdítőtől is, mégsem siránkozunk ha élénk tesznek egy zéró pepsit.


A "tökéletes" hormon rendszerrel se fog semmit se csinálni, maximum a következő 1 ciklusra van hatással, arról nem is beszélve, hogy akinek férfi gond miatt van szükség a lombikra sokkal kevesebb hormont kell kapjon, fagyasztott transzfert ilyen esetben általában természetes ciklusban csinálják, kezelés nélkül.


Amikor először kimondta az orvos, hogy csak a lombiknak van értelme nyilván rosszul esett, de legalább új reményt kaptam, hogy végre sikerülhet. Közben egy percig se adtuk fel a spontán próbálkozást, hiszen az, hogy kezelésként csak a lombiknak van értelme nálunk nem zárta ki azt, hogy spontán sikerüljön, csak az esélye volt nagyon kicsi.

A lombik nem sikerült, de utána (összesen 2,5 év várakozás után) spontán mégis terhes lettem.


Utána a kolléganőm jegyezte meg hogy örül hogy végül nekünk is spontán babánk lesz. Én meg csak néztem értetlenül, hiszen úgy érzem teljesen mindegy hogy sikerült, az a lényeg, hogy lesz, már egyáltalán nem érdekel hogy lombikkal vagy az ágyban hoztuk össze, tényleg csak az a fontos hogy itt rugdos bennem.

2023. aug. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

#7

Mert ilyet is hallottam már.


A mellékhatásoktól való félelem nálam is elhangzott, de igazából ez kamuindok volt a részemről.

A csalódástól féltem. Alapvetően sajnos azt táplálták belém gyerekkorom óta, hogy ne vágjak olyan dolgokba, amik kockázatosak, amiknél nincs garantált siker. Ami rossz dolog.

2023. aug. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!