Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A férjem miért nem akarja...

A férjem miért nem akarja elfogadni a donort?

Figyelt kérdés
Csak donor hìmivarsejttel lehetne babánk de a férjem nem szeretné. Nekem minden vágyam hogy anya legyek. :(
2016. máj. 31. 23:06
1 2
 1/18 Bella169 ***** válasza:
92%

Mikor derült ki?

Ha mostanság akkor adj neki időt, míg feldolgozza azt, hogy soha nem lehet vérszerinti gyereke, és, hogy miatta nem jött eddig sem a baba.

A férfiaknál ez nagy törés.

2016. máj. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Vilcsianyuja ***** válasza:
48%

Talán mert roppantul fájna neki egy ismeretlen férfi gyerekét sajátjaként nevelni, mert neki nem lehet? Te miért akarod vele elfogadtatni a donort? Ha ő képtelen a donort elfogadni, netán örökbe fogadni, akkor vagy mentek tovább, próbálkozni további vizsgálatokkal, hátha mégis ki lehet csiholni némi genetikai alapanyagot a heréiből.

A másik lehetőség, hogy elválsz. Neked kell eldöntened, az életedben az a fontosabb, hogy a férjeddel maradj gyerek nélkül, vagy a gyerekvállalásról nem tudsz lemondani a kedvéért és keresel más apajelöltet.

Vagy kivársz egy kicsit, hátha meggondolja magát a kedvedért. De minél hosszabb a várakozási idő, annál esélyesebb, hogy te is kicsúszol az időből.

2016. máj. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
46%
örökbefogadás?
2016. máj. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%
ugyanazért amiért a hím oroszlán megöli az idegen kis oroszlánokat
2016. máj. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
40%

Ha kiderülne, hogy a páromnak nem lehet gyereke, fel sem merülne bennem, hogy akkor egy idegen férfitól szüljek. Akkor már inkább örökbe fogadnánk egy olyan gyereket, ami egyikünké sem genetikailag, de jogilag és érzelmileg egyformán kötődnénk hozzá.

Végtelenül megalázó dolog számára az, hogy ezzel a húzással gyakorlatilag haszontalannak minősíted és magára hagyod, majd helyettesíted egy idegennel gyereknemzés céljából.

Én nőként nem tudom megérteni és elfogadni, hogy ez hogy illik a "jóban, rosszban, egészségben, betegségben" dologhoz.

A biológiai anyává válás, hogy lehet fontosabb, mint az életed párja és az érzései?

2016. máj. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%

5-ös,én ezzel nem értek egyet.

Lehet,hogy én vagyok az önző,de mivel egy életem van,ha lehetőségem lenne arra,hogy megtapasztaljam milyen terhesnek lenni,érezni ahogy rugdos a baba és a végén megszülni biztos,hogy nem mondanék le róla.Főleg,hogy szerintem a nők életének egyik legfontosabb része az,hogy anyává válhatnak.Ha már egyszer megadatott nekem,hogy kihordhatok egy magzatot miért mondanék le róla?

Nyilván megértem,hogy ez a férfi számára kellemetlen lehet,de szerintem ha fontos neki a felesége,akkor nem fosztja meg ettől az élménytől,fordított helyzetben én is belemennék abba,hogy egy másik nő petesejtjét termékenyítsék meg a párom spermájával és azt ültessék be vagy ha annak akadálya van,akkor béranya hordja ki(bár az jelenleg Magyarországon ha jól tudom nem legális)


Egyébként nagyon csúnya leszek,de én ebben az esetben elgondolkoznék a váláson.

Ha tudom magamról,hogy az az egyik vágyam,hogy megtapasztaljam a terhességet biztos,hogy nem mondanék le róla,mert később öregkoromban biztos,hogy megbánnám és utálnám a férjemet,hogy ilyen helyzetbe hozott.Inkább most váljatok el szépen,mint később csúnyán.

2016. jún. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%

Hát én teljes mértékben meg tudom érteni. Amikor én gyereket akartam, nem egy mindegy milyen gyerekre vágytam, csak úgy, akarhonnan, hanem a párom gyerekére. Azt akartam, hogy ő és én alkossunk egy új életet, ami mindkettőnk része. Ha nem ment volna valami miatt, akár az én, akár az ő részéről, akkor nem lett volna gyerekünk, max örökbefogadás által.


Amúgy meg értelmesebb lenne tőle megkerdezni, hogy ő miért nem akarja.

2016. jún. 1. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%
Mi a férjemmel megbeszéltük azt, hogy ha nem lehet természetesen gyerekünk akkor megpróbálunk minden más módszert. Ő benne lett volna, hogy donort alkalmazzunk mert azt mondta, hogy annyira szeretne boldognak látni, hogy megtennè nekem ezt is èn is fordítva. Mivel jobb egy örökbe fogadás? Egy egészség fehér kisbabára az ismerőseink 5 évet vártak. Ez nagyon sok idő főleg ha lenne más módszer is a gyerekre.
2016. jún. 1. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%
Èn is írni akartam, hogy ha most derült ki ez akkor lehet egy kis idő kell még neki, hogy feldolgozza ezt.
2016. jún. 1. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, hogy kell neki egy kis idő. De az is lehet, hogy soha nem tudná elfogadni ezt a helyzetet. Akkor viszont el kell dönteni, hogy más utat választotok, hogy gyermeketek legyen, vagy elválnak útjaitok, és más párral később leszel terhes. De rákényszeríteni nem lehet. Egyébként nem igazán értem, hogy miért írják, hogy akkor inkább örökbe fogadnának, hisz annak a gyermeknek sem lesz genetikailag az apja. Nem hiszem, hogy azt könnyebb lenne elfogadni, mint ezt a lehetőséget.
2016. jún. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!