Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogy tudtad elfogadni, hogy...

Hogy tudtad elfogadni, hogy csak lombikkal lehet gyereked? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Minden érintett válasza érdekel, de főleg olyanokra lennék kíváncsi, aki egészséges volt, de mégis le kellett mondania a spontán terhességről. Gondolok itt arra, hogy pl.a pár férfi tagjánál volt csak gond/egyedülállóként vágott bele/"idősebb kor" miatt nem volt idő várni stb.

2023. aug. 4. 09:31
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ha ellenérzésed van akkor ne vágj bele. Vagy várj míg ezt le tudod gyűrni fejben.

Én előbb fogadnék örökbe mint a lombik, de ez egyéni preferencia. De ez nem is lényeg csak az hogy ne kényszeríts magadra olyat amit nem szeretnél. Enélkül sem egyszerű az út további része.

2023. aug. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
#11! Sajnos, pont ez s baj, hogy már nincs időm. Az én koromban minden hónap számít. Valószínűleg sikerülne spontán is, mert minden rendben van, de nem tudjuk, mikor és azt se, hogy megmaradna-e(tudom, ezt lombiknál se, de a megtermekenyülés ideje kulcskérdés.)Lombikkal az ugye rögtön megvan, spontán meg lehet, hogy csak hosszú hónapok múlva. Nekem már nincs sok hónapom☹️
2023. aug. 4. 14:19
 13/41 anonim ***** válasza:
53%

Abban az esetben, ha az idős kor az ok, ott már nem lehet azt mondani, hogy "egészséges vagyok" és "lehetne spontán is".

A legkevésbé kezelhető meddőségi ok az pont az idős kor. Egy hormonáis problémát lehet kezelni, egy szervi problémát lehet műteni, a férfitól elegendő egyetlen jó spermium, amiket vitaminokkal lehet javítani, de a petesejtjeid amióta megszültettél ott vannak benned és az orvostudomány ezek fiatalítására még nem képes.


Egyszerűen egy bizonyos kor felett már nem úgy működik a testünk, mint fiatalon, ezt kell elfogadni, szóval itt is áll az, amit korábban írtak, örülni kell, hogy a lombik létezik, hiszen ha nem létezne valószínűleg soha nem lehetne már gyermeked, így pedig lehet.


Nyilván ez egy lehetőség, amivel nem kötelező élni, de legalább a döntés lehetősége a kezedben van.

2023. aug. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
53%

Volt inszemináció? Milyenek az értékeitek? Mert nem úgy van, hogy csak rögtön lombik, mert nektek sürgős.

Alacsony AMH és/vagy spermaszám vagy egyéb kizáró tényező miatt lehet rögtön lombikra ugrani.

2023. aug. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

#13! Persze, ez így van, de a petesejtem a lombiknál se lesz fiatalabb. Idősebb korban ugyanúgy csökken a sikeres lombik esélye, mint a spontán terhességé.

"valószínűleg soha nem lehetne már gyermeked, így pedig lehet." Ezzel azért nem értek egyet, mert spontán is esnek teherbe nők 40fölött és sikertelen lombik is rengeteg van 40fölött.Teherbe tudok esni, de ha az öreg, rossz minőségű petesejtem miatt elvetélek, akkor ez lombiknál is meg fog történni. Ezért félek tőle, mert azt érzem, hogy a semmiért kockáztatok.

2023. aug. 4. 15:08
 16/41 A kérdező kommentje:
#14! Minden vizsgálatom megvan és a korom miatt nem csinálnak inszeminációt.
2023. aug. 4. 15:09
 17/41 babyboom567 ***** válasza:
80%

Én 2 dolgot mondanék, és lehet ellentétesen hangzik majd.

1. Ne agyalj ennyit ,vágj bele,minden nehézségével együtt NAGYON JÓ anyukának lenni!(40 évesen szültem)

2.Ezerszer nehezebb gyereket nevelni, mint a lombik procedura.

2023. aug. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

#17! Köszönöm.

1.Mindenképpen adok neki egy esélyt. Már megvan a beültetés tervezett ideje. Csak most döbbentem rá, amikor szembesültem egy újabb sikertelen hónappal, hogy én csak azért fogadtam el, mert végig hittem abban, hogy úgyse lesz rá szükség. Most esett le, hogy már csak pár próbálkozásom, hogy az is opció, hogy nem sikerül spontán.

2. Attól nem félek. Bár, már ott tartanék!🙏

2023. aug. 4. 16:10
 19/41 babyboom567 ***** válasza:
84%

18 éves koromban, majdnem az összes petefészkemet kivették ciszta miatt.A doki mondta, hogy szüljek gyorsan,mert nagyon hamar kifog merülni a megmaradt mi petefészek.Én akkor simán elkönyveltem,hogy nem lesz gyerekem sosem.Fiatal voltam, teljesen friss kapcsolatban.És végig úgy alakult az életem,hogy sosem mertem vagy az anyagiak miatt, vagy egészségileg nem úgy voltam,meg igazából egyik expárommal sem éreztem,hogy vállalnék gyereket.36 évesen ismertem meg a férjem,pont 40 voltam mikor megszültem,spontán lettem terhes egy olyan mini petefészekkel, aminek akkor már vagy 15 éve ki kellett volna merülnie.

Kitartás!

2023. aug. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
Kitartok én, csak olyan mérges vagyok magamra. Nagyon fiatalon akartam már, csak sajnos, nem voltak olyanok a körülmények. Na, most a jelenlegi körülmények, már akkor is adottak voltak és a mostani eredményeim alapján fiatalon vagy 20 gyereket szülhettem volna spontán terhességből, fel se merülne lombik. Tehát tök fölöslegesen vártam a csodára.
2023. aug. 4. 19:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!