Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Vakakinek volt hasonló cukorte...

Vakakinek volt hasonló cukorterheléses eredménye?

Figyelt kérdés

Glükóz: (mmol/l)

0p: 4,7

60p: 4

120p: 3,2


Inzulin: ( uIU/l)

0p: 3,7

60p: 24,09

120p: 9,98


Heti 4-5 alkalommal sportolok, 70%ban egészségesen eszem (így kicsit arcon csapott az eredmény)

Lehet ez probléma babavállaláshoz? Egy éve várunk rá :(

Egy endokrinológusnál voltam, ő azt mondta nincs baj, a nőgyógyászom meg azt mondta, ez nem igazán jó eredmény :(

Köszönöm, ha megosztod a tapasztalatod :)



2023. nov. 5. 14:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Tapasztalatom az, hogy ahányan látják, mind mást fog mondani. Aztán döntsd el, hogy melyiknek hiszel😕
2023. nov. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
A teszt előtti 3-4 napban is edzettél egy becsületeset?
2023. nov. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Én nem készülök gyermeket vállalni, de ugyanaz a tapasztalatom, mint az elsőnek.

Ugyanarra a cukorterhelésre 3 orvos 3 különböző dolgot mondott:

Belgyógyász: kb a halálomon vagyok és erre gyógyszert kell már szednem

Háziorvos: jók az eredményeim

Endokrinológus: Nem vészes csak kicsit figyeljek oda az étkezésre

2023. nov. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

Ebben az eredményben az a rossz, hogy már a 60 perces rögtön beesik a 0 perces alá. Jóval előbb van a cukorcsúcs és vélhetően brutál inzulinsokkal megy le ennyire.

Ilyenkor szoktak 5 pontos terhelést kérni. Bár az se egészséges, ha rövid időn belül ismétlik.

2023. nov. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nem volt itt semmilyen brutál inzulin 30 percnél sem. Az nem csökkent volna le így 60 percre. A cukor görbéje nyilván furcsa, de majdnem biztos vagyok benne, hogy nem hagytad ki a sportot előtte sem, és azért lett ilyen, kvázi értékelhetetlen.
2023. nov. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

Létezik olyan is, hogy valaki ne inzulin rezisztens, hanem inzulin érzékeny. Alacsony inzulinhoz alacsony cukor társul.


A nőgyógyászati/endokrinológiai problémákat a magas inzulin okozza, neked meg igen messze vannak az értékid a magastól.

Kínozhatod magad méregetős diétával, de a te problémád tuti nem itt van, nem ez fogja megoldani, tovább kell keresni hol a gond.


(férfi vizsgálata, neked petevezeték átjárhatósági stb...)

2023. nov. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Ez nem inzulinrezisztencia. Valaki hajlamos a vércukor leesésre, te is olyan vagy. Ettől még nem leszel ir-es.
2023. nov. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
28%
Ha a 120 perces beesik a 0 perces alá akkor IR.
2023. nov. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az nem ir, ha nincs mellé magas inzulinszint. Pont, hogy ezek szerint “túl érzékeny” a normál mennyiségű inzulinra.
2023. nov. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Pontosan mennyit mozogtál, miután megittad a lötyit?
2023. nov. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!