Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Trombofília panel, vetélés?

Trombofília panel, vetélés?

Figyelt kérdés

Hogyan függ össze a kettő?


Trombofília panelre küldött a nőgyógyászom habituális vetélés miatt.

Hogyan függ össze a trombózis a vetéléssel?



nov. 27. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha hajlamos vagy trombusképződésre, az bárhol a szervezetben előfordulhat, így a méh ereiben is. Ha elzáródik, nem tudja ellátni a méh vérellátását, az pedig a feladatát.
nov. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem több vetélésem is volt emiatt, hematológus szakorvos tud segíteni a megfelelő vizsgálatban. A leggyakrabban a leiden mutációt vizsgálják, de azon kívül van még néhány gén, melyek hibája szintén trombózist okoznak. Nálam megfelelően beágyazódni sem tudott egyik megtermékenyített petesejt sem, egy barátnőm végig hordta az első terhességét és a második tervezésekor derült ki, hogy trombózishajlama van.
nov. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes válaszotokat! :)


2-es:

A leiden és az MTHFR mutációt is hematológus írja ki? Tehát az ő "érdeklődési körébe" tartozik? Vagy az már genetikus?

Köszönöm ha válaszolsz!

nov. 27. 15:48
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Annó engem 18 évesen sima mezei állami nőgyógyász küldött fogamzásgátló szedése előtt. Megnézték a mthfr és a leident is. Leiden igazolódott.
nov. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezek akkor lényegében genetikai vizsgálatok (?)
nov. 27. 19:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem Leiden van. Hematológus hatásköre :)

Végig kellett szúrnom vérhigítóval a terhességet. Mert ilyen mutációk vetélést és trombózist okozhatnak.

nov. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most bejelentkeztem trombózis panelre a synlabhoz. De kell előtte genetikai tanácsadáson részt venni? Mert azt írja..
nov. 27. 20:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom otz mi a szokás.

Én állami hematológusnál voltam. Ott nem volt genetikai tanácsadás, csak maga a vérvétel. Pár dolgott kérdezett a családról, lehet ez számított tanácsadásnak? 🤔

nov. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!