Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A kérdésem azokhoz szólna,...

A kérdésem azokhoz szólna, akik mostanában estek át fagyasztott embrió transzferen. Nektek néztek a ciklus első napjain hormon értékeket előtte?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert mikor két éve ugyanebben a cipőben jártam (ott aztán végül szerencsére született egy kislányom, most tesot szeretnénk), akkor minden beültetés előtt, mindegy hogy az leszivasos friss beültetés volt, vagy fagyasztott embrió, csináltak vervetelt, néztek LH-t, FSH-t, TSH-t stb. Ha magas volt az fsh akkor nem volt beültetés, egyszer jártam így. Most a beültetés előtt abszolút semmi vérvétel nem volt, azt mondtak fagyasztott előtt nem kell. De anno volt. Nekem ez olyan fura mert ha magas az fsh akkor van esély egyáltalán arra hogy sikeres lesz az eljárás? Ami most volt ősszel beültetés, az nem sikerült. Nyilvánvalóan bízom az orvosban abszolút, érti a dolgát, az egyik legjobb szakember és pont ezért nem is akarok “okoskodni” neki :) érdekelne másnál is így zajlik/zajlott-e a fet! Köszi :)
dec. 22. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Ha normális ciklusod van és korábban nem állapítottak meg korai petefészek kimerülést, minek kellene minden ciklusban hormonvizsgálat? Az FHS szint a stimuláció szempontjából érdekes.
dec. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos kimerülőben a petefészkem, genetikai dolog ez a családban, anyukamnak is korán jött a menopauza és valószínű ez öröklődik. :(

Tudom hogy most nem stimulalnak, ezért ilyen szempontból lényegtelen hogy épp most milyen minőségű petesejtek lesznek, amiből az fshbol következtetni lehet, de abban nem vagyok biztos, hogy ez nem teremt-e egy olyan “környezetet” hogy sikertelenségre van ítélve a dolog. Anno nekem ahogy írtam is, vettek vert a fagyasztott beültetés előtt is!

dec. 22. 16:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Fet előtt nem néznek hormonokat

Az fsh-nak semmi köze fethez, ha lenne akkor semmi értelme nem lenne a donor embriós beültetéseknek...


Egyedül a prolaktin lehetne érdekes, de azt is inkább előző ciklus végén érdemes nézetni nem az adott ciklus elején.

dec. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm, ez megnyugtató! Akkor lehet hogy anno csak rutinbol volt a fet előtt is vérvétel, akkor ezen nem izgulok tovább :)
dec. 22. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!