Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mikor "jár" táppénz a lombiknál?

Mikor "jár" táppénz a lombiknál?

Figyelt kérdés

Ahova járok ott elvileg petesejt leszívás után adnak 1 hétre táppénz javaslatot, beültetés után meg a tesztig. De ennek ellenére több olyan történettel találkoztam, hogy mégse ment olyan könnyen és variáltak rajta. Sokszor a házi orvos, de akár az intézet nőgyógyászai is.

Szóval a ti tapasztalaitok alapján mikor mennyi táppénzre lehet elmenni? Számít az, hogy fizikai vagy szellemi munkás valaki?



febr. 12. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít mit dolgozik, leszívástól tesztig tudnak az intézetben javaslatot adni táppénzre. Ezt a javaslatot a háziorvos nem bírálhatja felül, ameddig a javaslat szól ki kell írnia.


Inkább az a probléma, hogy valakik már az első gonapeptyltől el szeretnének menni táppénzre, amikor még az égvilágon semmi indok nincs rá, hiszen az még csak a saját ciklust állítja le, mellékhatása sincs.

febr. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én szellemi munkás vagyok, megkérdezték mindkét esetben, akarok-e táppénzre menni. A leszívás után én 3 napot otthon maradtam (inkább nekem lelkileg kellett, csak üres petesejteket tudtunk nyerni), fizikailag enyhe vérzés és diszkomfort érzés volt, viszont ha túlstimulálnak akkor nem fogsz tudni dolgozni. A beültetés utáni héten otthonról dolgoztam, de a beültetést végző orvos kifejezetten NEM javasolta, hogy feküdjek, max. az első napon ilyen kanapén heverészős-pihenős napot, de erősen biztatott, hogy utána térjek vissza a normál napirendhez. Hozzáteszem Brnoban volt a beültetés, tehát onnan rögtön hazajöttünk autóval, egyértelműen le is volt írva a tájékoztató anyagban, hogy MINDEN utazási mód biztonságos. Nagy súly emelése, ugrálás/futás/erős rázkódással járó sport, biciklizés, kádban fürdés és szex volt megtiltva 1 hétig, de amúgy normál életmód javasolt.
febr. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A kettes amit írt nekem is ezt mondták. Szintén Brno. A leszívás után én 2 napot voltam táppénzen. Kicsit megviselt. A beültetés után második naptól otthonról dolgoztam. Ha nem fizikai munkát végzel vagy nem nagyon stresszes a szellemi szerintem nem muszáj táppénz
febr. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Két stimulációm volt. Egyiknél sem mondta az orvos, hogy javasolja a táppénzt. Sőt, inkább azt mondta, hogy nyugodtan lehet élni a hétköznapokat, ha nem merül fel probléma. Én a leszívások után max 2 napot maradtam itthon. A beültetésem szombaton volt után pedig még vásárolni is elmentünk, majd hétfőtől dolgoztam. A vérvételig dolgoztam is volna, csak beteg lettem. A vérvétel alapján kiderült, hogy sikeres volt a beültetés, utána akkor maradtam itthon 2 hétre, amikor egyszer véreztem. A nőgyógyászamtól én 10 hetesen kértem igazolást arról, hogy veszélyeztetett vagyok. Amúgy lombikosként alapból nem vagy az.
febr. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Beültetés után nekem is volt táppénz javaslat és táppénzen is voltam a tesztig/vérvételig.

De nekem szerencsém van a háziorvos is rendes viszont a munkahelyem meg igencsak fizikai...hajolgatás, emelés, pakolás.

Leszívásnál másnap voltam még otthon.

febr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Itt amúgy senki se stimuláltak túl? Én nagyon félek, hogy nálam az lesz, azért gondoltam, hogy leszívás után valószínűleg lesz egy hét tp aztán a többit majd meglátjuk.

febr. 12. 22:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Én leszívás után 3 napig nagyon rosszul voltam, az ágyból alig tudtam kikelni, biztos nem tudtam volna dolgozni, de ez még a normális kategória volt, 3. napon volt beültetés nem volt egyáltalán víz a hasüregemben.


Nem kell tőle félni, az orvosok tudják a dolgukat, a valós kórházba kerülő hiperstimuláció nagyon ritka, az a alap rosszullét meg semmiség a terhesség alatt, szülés alatt és szülés utáni testi dolgokhoz képest.

febr. 13. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!