Lombikprogramban veszünk részt. Mit mondjak a munkatársaknak, miért hiányzok 2 hétig? Hogy oldottátok meg ezt a részt?

Figyelt kérdés
Főnök tud róla. Orvoshoz járást nem veszik észre, mert pont úgy jön ki a munkarendem. A "nem szeretném elmondani" szöveg távolabbi kolléganőknek jó lenne, de közelebbieknek nem mondhatom. Inkább valami hétköznapi betegségre gondoltam, amit röviden letudhatok, hogy pl. influenza... eddig ez jutott eszembe. De írjátok le, ha ti nem így gondoljátok, vagy van jobb megoldásotok rá.

2018. jan. 27. 09:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Én annak idején nem csináltam titkot belőle, velem izgultak, szurkoltak nekünk.

Amikor megszületett a lányom, a csajok előbb bent voltak a kórházban, mint a nagyszülők. :)

2018. jan. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is mindenki tudja, de én például most ET+4 napon vagyok, 2 hét táppénzen, simán ráfoghatnám, h influenza.
2018. jan. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi inszemeztunk, de felért egy lombikkal (brutális gyógyszeradag, hosszú stimuláció, majd hiperstimulácio, leszívás). Mindenki tudta a munkahelyemen. Egyszerűbb volt és megértőbbek voltak, hogy miért esek ki a munkából. Nem ereztem szégyellnivalónak. Nem voltak tolakodóak, de drukkoltak, aggódtak majd velem örültek.
2018. jan. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs tapasztalatom,de én nem titkolnàm.Legalàbb ők is szorítanànak nektek.
2018. jan. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
mondd azt, hogy bárányhimlős vagy :)
2018. jan. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Elég pletykás a csoport, első körben inkább próbálnám eltitkolni.
2018. jan. 27. 16:33
 7/16 anonim ***** válasza:
41%
Akkor mond azt,hogy valami sulit végzel.
2018. jan. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
szerintem az influenza a leghihetobb, esetleg spekeld meg gyomorrontassal. az tok jo , ha olyan a kornyezet, akiknek el lehet mondani, de ahol nem, ott en se kotnem a pletykas kolleganok orrara az egyik legszemelyesebb maganugyem.
2018. jan. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam semmit és fura de senki nem faggatott. A főnököm meg az a kolléganőm akivel baráti viszonyban voltam tudták. Mondjuk én csak 4-5 napot voltam otthon ET után. Mondd hogy beteg voltál és kész, minek részletezni?
2018. jan. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Manka68 ***** válasza:
41%

Nincs értelme hazudni, előbb-utóbb úgyis kiderül. Ha pedig simán azt mondo hogy nem akarsz beszélni róla, akkor beindul a fantáziájuk és hajmeresztő dolgok fognak eszükbe jutni. :-)

Én is elmondtam, drukkoltak nekem. :-) Azóta több koleganőm is átesett ezen, és mindig pozitívan álltak hozzá a többiek, egy emberként drukkoltak nekik is.

Nincs ezen mit szégyellni, és éppen annyira magánügy, mint hogy elmentek nyaralni. Azt sem tartja titokban senki. Minél jobban titkolózol, annál nagyobb feneket kerítenek neki.

2018. jan. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!