Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Méhsövénnyel teherbe lehet esni?

Méhsövénnyel teherbe lehet esni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pár éve a doki megállapította, hogy uterus bicornis vagy subseptusom van, azaz van egy sövény a méhem közepén (nem ér végig). Azóta az évs rákszűrésen a magándoki szintén megállapította ezt és elküldött egy olyan UH-ra ahol kiderülhet, hogy nekem a kettő közül melyik variáció van.Még ezen az UH-n nem voltam, de mindenképpen elmegyek. Jelenleg még nem aktuális a gyerekvállalás, 2-3 év múlva szeretnék ráállni a projektre.A neten keresgéltem már, hogy mi is ez a méhsövény eltávolító műtét, de konkrétumot nem találtam. Valószínűleg magánúton csináltatnám, nem szeretnék éveket várni vele és nekem megéri a pénzt (persze attól függ, mennyibe kerül). Akinek volt ilyen műtéte, tudna mesélni, hogy mennyibe kerül, pontosan mi a neve és hogyan zajlik. Én a hiszteroszkópiát néztem, nem tudom, hogy ez lenne e az. Illetve akinek nem műtötték, vagy nem lehet, hogyan esett teherbe? Veszélyeztetett terhes volt?

Előre is köszönöm!

27/N



febr. 12. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha sövényed van, az teherbeesés szempontjából a legrosszabb, viszont nagyon könnyen operálható hysteroscoppal.

Ha bicornisod van, az nem nagyon operálható, de azzal könnyebb teherbe esni, inkább a koraszülés gyakoribb.

Mindenképpen tisztázni kell, hogy melyik áll fenn (ezt csak 3D UH-val lehet).

febr. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát ismertem, akinek ilyenkor még mesterségesen sem működött, műtét után elsőre lett kicsi.

Csak hát nem olcsó, és még direk húzták is a vizsgálatokat, hogy mindnél többet legomboljanak.


Ha már megvan a diagnózis, akkor már pár kört megspóroltál hozzá képest.

febr. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem is van méhsövényem, nem műtötték, teherbe is estem vele 2x, és először terminus napján szültem, masodjara meg 38+6 hetesen. Nem emiatt voltam veszélyeztetett egyik terhesség alatt sem, hanem pcos miatt. De amúgy ez ma már egy olyan állapot, amivel az orvostudomány meg tud birkózni. Nekem a dokim azt mondta, hogy pici a sövényem, ezért nem volt vele gond. De ha kedvem szottyan egy kis mutethez, akkor eltávolítható.
febr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: akkor neked nem sövényed van, hanem uterus arcuatusod, ami semmit nem befolyásol.

Septummal teherbe esni meg kihordani egy terhességet kb 0%…

Láttam olyat, akinek 5 korai vetélése volt, a műtét után a következőt kihordta.

Ráadásul a subseptus rosszabb, mint a teljes.

febr. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Most publications on septate uterus report a

very high pregnancy wastage rate, frequently exceeding 70%"


Több, mint 70%-os veszteségi arány.

febr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Not only is a septate uterus the most common uterine malformation, but it is also associated with the poorest obstetrical outcome with a fetal survival rate ranging between 6% and 28% and a spontaneous miscarriage rate >60%. Classically, pregnancy losses with a septate uterus typically occur between 8 and 16 weeks and are associated with obvious signs of preterm labor. One study found that a septate uterus was associated with reduced fertility, increased miscarriage rates, and increased preterm births"


A septumot meg kell operálni.

febr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Okés, én elhiszem neked. Nekem a dokim septumot mondott, de senki sem tévedhetetlen. 😀


#3

febr. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A méhfejlődési rendellenességeket csak 3d hüvelyi UH-val lehet diagnosztizálni és elkülöníteni egymástól. Tehát ha sima 2d-t csinált, akkor nem nehéz tévedni.
febr. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ha műthető,akkor mindenképpen megműttetem.
febr. 12. 18:19
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy vagyok kérdező, 27 éves, kb. 3 év múlva szeretnék babát. 10,1 mm-es subseptusom van, ami szignifikáns, de annyira nem nagy. Teljes, vagy majdnem teljes septummal lehetetlen kihordani egy terhességet, mert a sővény az nem tágul mint a méh fala, nem tud nőni a baba. :/

Nekem azt mondta hogy a teherbeesés vágya előtt 6 hónappal érdemes műteni, utána fél évig nem próbálkozni... ez megintcsak amolyan időhúzásnak tűnik nekem, szerintem amikor egy pár tényleg eldönti hogy gyereket akar, akkor 6 hónap várakozás is elég sok... mondom ezt úgy, hogy tesóm 2x akart gyereket, mindkettő 1. Próbálkozásra összejött. Szóval én nem örülök hogy azt mondta ráér ezzel a műtéttel foglalkozni. :P

febr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!