Muszáj megvárni az 1 év sikertelen babatervezést, ahhoz hogy elmenjünk dokihoz?

Figyelt kérdés

Barátommal 1 éve élünk együtt és azóta csak a kihúzásos módszerrel “védekeztünk”. Viszont mostmár 4 hónapja úgysem, mert szeretnénk babát, de idáig semmi. Ovulációt is számolgattam. Tudom, hogy ez nem hosszú idő meg vannak akik évekig próbálkoznak, de mi mégis elszeretnénk menni dokihoz, hogy minden rendben van e velünk vagy van e bármi akadálya annak, hogy össze jöjjön a baba. Olvasgattam, hogy 1 év sikertelen próbálkozás után érdemes, ismerőstől hallottam hogy ők előbb elmentek viszont mondták, hogy 1 év után menjenek vissza.


Magán rendelésben, ha mennénk elküldenének minket, mondva hogy korai? Semmi értelme most még elmenni vizsgálatokra? 22L



febr. 26. 22:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Ne számolgasd hanem vegyél lh tesztet addig semmi nem biztos, lehet nem is akkor van ovud mikor gondolod.

Ezt sosem értettem odamész azt mondod 1 éve nem j{n a baba és akkor elkezdenek kivizsgálni, de lehet hogy feleslegesen szuratod magad járkálsz dokihoz. Én 18 évesen 6. hónapban lettem tethes(már én is gondolkoztam, hogy dokihoz kéne menni😂)

febr. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerinted, honnan fogja tudni, hogy egy eve, vagy egy honapja probalkoztok ? All az ablak elott ejjelente ? Azt mondasz, amit akarsz. Nem fog datumot kerdezni hogy mikor volt az elso ketty vedekezes nelkul.
febr. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a dokim azt mondta hogy 6 sikertelen hónap után menjek ha úgy van.

Szerintem még egyáltalán ne feszülj rá. Várjatok legalább 6 hónapot. :)

febr. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi sem muszáj.

Amúgy meg én kamuztam 1 évet az orvosnál, így sem akart komolyan venni, mert túl fiatal (26) voltam az orvos szerint a meddőséghez. Hát ehhez képest 7 évig meddő voltam...

febr. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

4hónap semmi. A teljes kivizsgáláshoz viszont meddőségi kell. Na, ott akkor kamuzni kell az egy évet, ami mondjuk nem annyira tisztességes azokkal szemben, akik tényleg meddők, mert baromi hosszú a várólista hobbi meddők nélkül is. De pont ezért, nektek is várnotok kell, szóval simán teherbe eshetsz közben. Az 1.konzultációig kb.3hónap a várakozási idő.

Mehetsz magánba, ott nem kell kamuzni semmit, akkor vizsgálódsz, amikor akarsz, de jól nyisd ki a pénztárcádat, ezek nem olcsók. Illetve nem is mind kellemes. Én türelmetlenségből nem biztos, hogy bevállaltam volna mondjuk egy átjárhatóságit.

febr. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Feleslegesen terhelnéd a rendszert. Ha tènyleg nem sikerül teherbe esned egy vagy két év alatt akkor indokolt a kivizsgàlàs. De ìgy simàn vàrandós lehetsz akkorra.
febr. 27. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
4 hónap az konkrétan négy esély. Totál felesleges orvoshoz menni még
febr. 27. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 NTBS ***** válasza:
64%
Nem, de max magánban segítenek még most.
febr. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell mindjárt lombikra rohanni és elvenni a helyet másoktól. De szerintem a kérdező sem erre gondolt... Nègy hónap valóban semmi. De attól még egy hormon panelt lehet nézetni, mivel egy inzulin rezisztenciàt rendbe tenni nem két hét. Illetve egy sperma vizsgálat sem árthat.
febr. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Szia. Kerj meddosegibe idopontot. Van ahol tobb mint fel ev a varakozas az elso konzultaciora. Egyebkent meg azt kell mondani hogy 1 eve nem jon a baba es kesz. Pont senki nem fogja kerdore vonni :) mire meglesznek a vizsgalatok mar megint el megy 2-3 honap :). Ido kozbe meg vennek LH teszteket es tobb honapba is figyelnem van e valami :).
márc. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!