Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Most megyünk először meddőségi...

Most megyünk először meddőségi centrumba. Megosztanátok tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés

Röviden tömören, már jócskán több, mint egy éve sikertelenül próbálkozunk baba témába. A nőgyógyász+andrológus azt ajánlották, hogy mostmár inkább keressünk fel egy meddőségi intézetet. Debrecenbe fogunk menni, van is időpontunk már. Mikor foglaltam az időpontot megkérdeztem a hölgytől, hogy mire lehet számítani, lesz e már vizsgálat vagy csak átbeszéljük az orvossal a teendőket. Erre annyit mondott, hogy most csak nekem tud időpontot adni. Valaki aki jártas ebben, leirná nekem, hogy mire kell számítani így legelső alkalommal ?

+ hormon panelem volt tavaly nyáron, cortizol szint túl alacsony volt (99) és az ösztrogén szintnél volt minimális eltérés. Egy hónap után ismételtük a cortizolt, addigra rendeződött. Most megyek majd következő ciklusban mindent is újra vetetni. Viszont petevezeték átjárhatóságit soha senki nem ajánlott, így ilyet még nem csinaltattam. Mire megyünk ezt is meg kellene csináltatni vagy majd az orvos megmondja ? Előre is köszönöm, ha valaki tudna segíteni .


márc. 7. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam már előtte petevezeték átjárhatóságin, úgyhogy az szerencsére nem kellett. Vittem magammal a leleteket amik már megvoltak. Első alkalommal ha jól emlékszem vérvétel volt, nőgyógyászati vizsgálat, a férjemnek szintén vérvétel és sperma mintát kellett leadni, majd egy következő alkalommal kellett visszamenni megbeszélni az eredményeket. Mi eddig jutottunk.
márc. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1/1

Melyik fajta átjárhatóságin voltál?

Illetve, a férjednek mintaadás előtt 4-5 nap önmegtartóztatás szükséges volt ? Itt mikor voltunk andrologusnal, O mindig ezt kérte. Gondolom akkor itt is feltétel ?

márc. 7. 15:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én HSG-n voltam, elég fájdalmas volt. Ha van lehetőséged inkább a másik fajtát kérd. Ha jól emlékszem igen, kellett, de bejelentkezéskor telefonon elmondanak mindent.
márc. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod . Hát igen, pont ez a helyzet, hogy szó szerint semmit nem mondtak azon kívül, hogy vigyem az összes papírom
márc. 7. 16:19
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa, én másikban voltam mondjuk, szerintem 2-3 nap önmegtartóztatás legyen, annyi elég
márc. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem vagyok személyesen érintett a témában, csak barátnőmék által, de azt javaslom, hogy az átjárhatóságit ne siesd el.

Ha olyanok az eredményeitek (barátnőméknél pl. a sperma eredménye miatt, egyébként ők is Debrecenbe járnak), akkor lehet kapásból lombikkal kezdenek, és ahhoz úgysem kell, megúszhatsz egy fájdalmas eljárást vagy megspórolhatsz egy nagyobb összeget.

De szerintem elég, ha mindig azt csinálod, amit mondanak...

Előre amúgy sem érdemes már ebben a fázisban magánúton menni vizsgálatokra, mert valószínű, hogy olyan soká kaptok majd következő időpontokat -főleg ha kibukik valami probléma és várni kell, míg javítják- hogy lehet újra fogják kérni, mire bele tudnátok kezdeni élesben, meg az is lehet, hogy van, ami a személyesen rátok szabott kezelés miatt nektek nem is fog kelleni.

Persze ha már megkapjátok a listát a kért vizsgálatokról, akkor mehettek magánba, hogy gyorsítsatok kicsit, ha államiban késői időpontot kapnátok, csak most már várjátok meg a konzultációt.

Sok sikert kívánok nektek!

márc. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
márc. 8. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!