Valakinek sikerült Pcos mellett teherbe esnie?:)

Figyelt kérdés

Sziasztok:) Olyanok válaszát várom aki Pcos betegséggel diagnosztizálták, és sikerült teherbe esniük. Nektek hogyan sikerült?

(itt arra gondolok, hogy szedtetek-e bármit, kivizsgálások, mennyi idő után stb.)


ápr. 4. 10:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Egy ismerősömnek igen. 5 év után, gyógyszeres kezelés mellett.
ápr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Pcos +ir mellett tervezett 3 spontán gyermekem van.
ápr. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%

Azért tegyük hozzá, hogy baromi sok olyan nőre rámondják, hogy pcos-es, aki marhára nem az, aztán meglepődnek, hogy első dugásra terhesek lesznek. Plusz a pcos-nek is vannak fenotípusai, a teherbeesési esélyek változóak.


Nekem valóban pcos-em van, 1,5 év alatt egy spontán kémiai és egy ovulatio indukcióval fogant szintén kémiai terhességet sikerül felmutatnom.

ápr. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pcos+ IR-em van, metformin és életmódváltással 10 hónappal a diagnózis után 15 kg fogyás után lettem végül várandós.
ápr. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Endokrinológus (dr Naszódy Péter) segített beállítani a pm hormonokat.

Közben benne voltunk a lombik programban. Első lombik sikerült. Lehet sikerült volna anélkül is, mert pont előtte való hónapban már volt peteérésem. De ez már nem fog kiderülni.

ápr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
2 olyan embert is ismerek aki teherbe esés előtt elment csak úgy kivizsgáltatni magát, mert miért ne. Rá mondták, hogy pcos következő ciklusban spontán első próbálkozásra terhes lett.
ápr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%
PCOSnek van egy kritérium rendszere (Rotterdami kritériumok). Így aki egy vizsgálat alapján rámondja valakire, az nem ért jhozzá. Pont.
ápr. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%
Utolsó: ez így van. Ennek ellenére egy csomó orvos olyanokra süti rá, akiknek közük sincs hozzá.
ápr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
#7 Igen és 3 kritérium van, az egyik a rendszertelen menstruáció, a másik a policisztás petefészek a harmadik a magas tesztoszteron. A háromból 2 kell, de mindhármat meg lehet állapítani első vizsgálatra. (Amúgy akiket ismerek volt hormonlaborjuk is, az alapján is pcos volt)
ápr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Kedves 3#


Endokrinológus nőgyógyász orvosom van. Merckformint, inofolicot szedtem, az első gyerekünkre 2 évet vártunk.

Terhességeim alatt progeszteront is szedtem.


2# voltam.

ápr. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!