Férfi meddöségre melyik vitamint ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Oligo-aszhenozoospermia a diagnozis. Akinek hasonló volt el mondaná melyik vitamin segitett?

#meddőség #férfi meddőség #Alacsony sperma #Lassan mozgó sperma
ápr. 10. 10:46
1 2 3 4 5
 11/41 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Oligo-astheno-teratozoospermia (OAT) akart lenni? Nekem az volt, de ettől még lehet gyerek, ettől lehet lombik is. Fertilio és Q10, D-vitamin, amit mellesleg én is DM-ben veszek már másfél éve, megoldotta, nemhogy normozoospermia lett, de már azt is túlszárnyalta. Persze kell ehhez idő, legalább fél év. De mindenkinél más az ami kellhet vagy ami segíthet, nem biztos, hogy másnál is beválik. Meddőségiben ezzel nem fognak nagyon foglalkozni, ha az eredmény nem tetszik nekik, akkor andrológiára küldenek, esetleg kérnek tenyésztést is, ha viszont nem olyan rossz az eredmény, akkor simán indíthatják a programot. Jó lenne tudni, hogy van-e szervi ok a háttérben. Sok sikert kívánok nektek, és tudom ez elcsépelt, de a gyerekhez csak egy kell.
ápr. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
Most ott tartunk,hogy a férjem dokija elküldte,dns fragmentációra és hormon vizsgálatra. Azt mondta ezen mulnak a továbbiak. De valószinünek tartom,hogy lombik lessz
ápr. 19. 07:17
 13/41 Ypszilon1980 ***** válasza:
Jó, igen nagyon nyomatják ezt a DNS fragmentációt, mert fizetős, de azt is meg kell kérdezni a meddőségiben, hogy az eredménnyel egyáltalán tudnak-e kezdeni valamit. Vagy mi értelme van azon kívül, hogy tudod ott van a probléma esetleg. Így is, úgy is a káros szenvedélyeket abba kell hagyni, ha ilyen van, nyomelemeket kell szedni, életmódot kell váltani, ha szervi ok van, azt meg kell oldani. Ugyan ez lesz a DNS fragmentáció rossz eredménye után is.
ápr. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
Nekünk nem fizetős. És azt mondta a doki,ha lombikra megyünk akkor azért fontos ez mert lombikból is van több fajta eljárás és igy csökken a silertelenség esélye ha tudjuk milyen a dns fragmentáció. Ha 30%feletti akkor kb 0% esélye van a spontán teherbe esésnek. Többet még nem tudok,mert azt mondta eredmény függvénye a következő lépés. De volt olyan,hogy sima sperma analizissel kezdték a lombikot,és több sikertelen probalkozás utan derült ki,hogy nagyon magas a dns fragmentáció igy valami más fajta eljárás kellett volna. Utána rögtön sikerült. Igy mi még bármilyen megtermékenyités előtt kiszürjük ezeket. Ha hormon gond van,adnak ra gyogyszert/vitamint.
ápr. 19. 10:40
 15/41 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, ezért írtam, hogy helyfügő, de tény, hogy halad a technika. Nekünk eleve ICSI a nyerő eljárás, a doki megmondta, reméljük most sikerrel járunk. Kíváncsi leszek nálatok női oldalon milyen protokoll lesz a stimulációnál, nagyon szurkolok nektek. Megkérdezhetem melyik klinikán vagytok?
ápr. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
Dunamenti-rek.Bp. Istenhegyi úton. Elmondanád ha esetleg te jártas vagy már benne,hogy mi lesz a menete ennek az egésznek? Mármint ha lombikoznunk kell,hogy fog zajlani?
ápr. 19. 14:47
 17/41 A kérdező kommentje:
Ti melyik klinikán vagytok?
ápr. 19. 15:19
 18/41 Ypszilon1980 ***** válasza:

Mi Dévai Intézet, Törökbálinti út.

Alapból van többféle lombik protokoll, szóval nehéz így leírni, nálatok nem tudom hogy lesz, nálunk már 3 féle volt. Az egész azzal indul, hogy majd a klinikán az orvos eldönti milyen protokoll legyen az eredmények alapján, van hosszú, rövid és a kettő közötti. Megbeszélitek hogy menj mikorra oda indításra, akkor kezdődik úgy igazán minden, lesz ultrahang, kérhet még pluszban vérvételt pár hormonra, felírják a hormon injekciókat és ha kell még több más gyógyszert is, javasolnak majd szerintem nektek is folsavat meg ilyesmiket, akkor azt is, kiváltod és a megbeszéltek alapján szúrogatod magad vele, menni kell majd kontrollokra, ekkor is lehetnek vérvételek, ultrahang kb. 3 naponta, nézik a tüszőket, amikor elég nagyok, akkor kiszámolja a dokid, hogy mikor menj petesejt leszívásra, megbeszélitek milyen előkészületek kellenek, milyen kúpok, stb., akkor nektek nem lehet már együtt lenni, illetve előtte sem tanácsos már 1 héttel leszívás előtt, de van ahol stimu alatt sem javasolják. Leszívás előtt 36 órával percre pontosan megmondják a tüszőrepesztő injekciót mikor kell beadni, oda kell menni mindkettőtöknek, szétválasztanak, téged kórterembe kísérnek, műtőt előkészítik, a férjed leadja a mintát, vagy van ahol lehet otthonról vinni is, ő elmehet, te bent leszel kb. 3-4 órát még. Ha megvannak a petesejtek, akkor a megbeszélt módon, andrológus javaslatára, vagy van ahol az ottani biológusok döntik el milyen módszerrel, megtermékenyítik a petesejteket, másnap kell általában telefonálni, hogy mennyit sikerült, mennyi maradt meg, és megbeszélik veled, hogy az embriókat hány naposan ültetik be, mikorra menj vissza, 2-5 nap szokott lenni, akkor beültetésre visszamész és utána reménykedve várni kell a beágyazódást.

ápr. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy ilyen részletesen le írtad. Rám még ugye vár egy petevezeték átjárhatósági,de azon kivül ugy néz ki eddig,hogy csak a páromnál van probléma. Ezt ha már ugy igázán el kezdödött minden,időben hogy kell el kébzelni? Pl jövöhonapba már meg van minden eredményünk. Akkor juniusba már kezdödhet a lombik? A petesejt leszivás fájdalmas? Altatnak? Pfu nagyon sok kérdésem lenne. Nagyon izgulok. Köszönöm a válaszod és segitséged. Jó tudni azért előre mire lehet számitani nagyjából. Illetve ha csak a spermakép a rossz akkor szerinted melyik lombik program vár ránk? Május végére már minden eredményünk meg van. Remelém juniusba már bele vághatunk a lombikba. ( nagyon sok idő volt mire rávettük magunkat,illetve elfogadtuk hogy nem lehet természeted módon babánk) de igy hogy végre el kezdtük mar nem akarok időt pazarolni. Teljesen fel vagyok már készülve lelkileg is és nahyon izgatottan várom.
ápr. 20. 08:26
 20/41 A kérdező kommentje:
Ha jól sejtem te már túl vagy egy lombikon? Vagy most készülsz rá te is?
ápr. 20. 08:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!