Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Férfi meddőség, OLIGOZOOSPERMI...

Férfi meddőség, OLIGOZOOSPERMIA - 200.000/ml - FER14 és/vagy Profertil + vitaminok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 40 éves vagyok, van egy 7 éves kislányom. Eddig elég rossz életmódot folytattam, ülő munka (10+ óra volán mögött), rendszertelen és egészségtelen táplálkozás, erre jött még néha egy kis cigaretta is...


Kb 3 éve vettem észre, hogy az ondóm állaga megváltozott, addig normális színű/állagaú/sűrűségű volt, aztán arra lettem figyelmes, hogy mintha vízzé változott volna. Azt hittem ez csak a stresszes életmód miatt alakult ki illetve a sok nem alvás (3-4 óra...), de kb egy év után már kezdtem aggódni, hogy valami nincs rendben. Tavaly voltam először urológusnál, magánrendelőben, persze, 3 vizsgálat után sem tudtunk rátérni a lényegre, hiába mondtam a dokinak, hogy nem olyan az ondó amilyen volt..


Ez tavaly nyáron volt, most jutottam el egy másik dokihoz, aki a leadott minta után megállapította, hogy 200.000/ml a spermaszám, 3-4 jól mozgó spermium látoterenként.


Amikor ezt közölte velem, gyakorlatilag sokkos állapotba kerültem, aztán mondta, hogy az ő véleménye OLIGOZOOSPERMIA - majd kromoszóma és hormonvizsgálatra küldött, illetve Profertilt írt fel.


Minden más "rendben" volt, prosztata, vesék, hólyag...minden.


Utánaolvastam a témában, és azt látom, hogy van itt már téma ezzel kapcsolatban, de szeretném frissíteni illetve a segítségeteket kérni.


Két hónapja elkezdtem 15 év után ismét edzeni, iszom a fehérjéket, glutamint, BCAA-t, EAA-t illetve vitaminokat is. A táplálkozásom 90%-ban rendezett ami azt jelenti, csak csirke/hal húst eszek, rizs/burgonya/zöldségek, tojás és csak olivaolaj...tudom, ez nem változtat meg mindent de ez az első lépés amit magamtól is megtehetek. Jön az izom, szépen lassan formálódik vissza minden, szóval a kémia működik.


A gyógyszeres része....TI, tapasztaltabbak, mit ajánlanátok? Őszintén, amikor a doki egy gyógyszert javasol ami teljesen fizetős azzal szkeptikus vagyok. Itt olvastam, hogy FERTI14/Profertilt/Folandrol/vitaminkúrát csináltak sokan, vagy, hogy ezek összetételeit nagyobb/minőségibb dózisokban.


Koszi előre is!



ápr. 16. 00:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Férjemnek mind a kettőt szedte, illetve a Valeofert tablettát is. Mindegyik kúra szerűen, esetenként több, mint 3 hónapig. Egyik sem vált be, illetve volt amitől rosszabb lett az eredménye, mint előtte volt. Neki egyik sem vált be.
ápr. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez mikor volt, azóta próbálkoztatok -e, szedett -e valami vitamint ezek mellett iletve ha nem túl személyes, sikerült -e teherbe esned?
ápr. 16. 20:38
 3/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
Sokaktól én is azt hallottam, hogy a Profertil nem vált be, pedig marha drága és kb. minden urológus és andrológus ezt ajánlja. Szerencsére én nem ezt szedtem és javított az értékeken, de lehet csak szerencsém volt.
ápr. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

A tavalyi évben volt.

ápr. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az összes sztem túlárazott.. az én férjemnek nem segített. Voltál ultrahangon?
ápr. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem voltam ultrahangon, mit ultrahangozzak? A doki elkuldott vervetelre.
ápr. 20. 19:35
 7/13 anonim ***** válasza:
Ciszta, herevisszér.. alap sztem az ultrahang.
ápr. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Talán majd a vérvétel/hormonkimutatás után...a szervek azok "rendben vannak" azt mondta, már amennyit így "kézzel" és "szemmel" láthatott...
ápr. 21. 14:58
 9/13 anonim ***** válasza:
Ok. Nekem mindegy. A férjemnek oat szindróma 2M/ml-es meg 4M/ml-es eredményekkel minden hormon eredménye rendben volt, fizikai vizsgálat alapján eltérést nem mutattak ki, ellenben az ultrahang visszeret mutatott ki mindkét oldalon. Visszér műtét után 5 hónappal 22M/ml lett neki és összejött a terhesség is. Most megint gyereket szerettünk volna 8 évvel az első után és a férjemnek megint szarok az eredményei.. megint elment orvoshoz, megint adott mintát, megint vettek vért, megvizsgálták tapintassal a heréit… akkor már mondták, hogy ez kiújult, de biztos ami biztos megint megultrahangozták.. és igen.. most vár a második visszér műtétre.
ápr. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hja és csaj mondom 2 meg 4 meg 7 MILLIO / ml-es eredményen nem segített a profertil meg ezek a szirszar vitaminok. A 200e az gyakorlatilag NULLA sajnos. Nagyon sajnálom de számomra megdöbbentő hogy erre vitaminokat írtak fel és nem érdemi kivizsgálásra küldtek. (Vérvétel az nem elegendő.. csak az idődet vesztegetés)
ápr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!