Hormonlabor? Fontos

Figyelt kérdés
2 éve laborral igazolt pcos-om van . bromocriptint kaptam rá de a kezelöorvosom már nincs itt. menstruációim már 3 hónapja 40-42 napra jönnek meg és azóta középidös vérzésem is van . ma vagyok a ciklus 16. napján. holnapra rendelt be a doki hogy hormonlabort csináljon. Hiteles eredményt kapok ? tudom hogy cilkus 3-5. napján kellene.. csak érdekel hogy igyis hiteles e az eredmény.

2012. febr. 1. 20:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiteles, a bromocriptin pedig nem pcos gyógyszer! Érdemes lenne orvost váltani, és utána rendesen elvégezni a kivizsgálásokat! Drukkolok, hogy sikerüljön!!! :)
2012. febr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Manka68 ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. És nem nődokihoz, hanem endokrinológushoz mennék, ez az ő szakterülete. Amint a te példád is mutatja, nem megfelelő kezelést adnak a nődokik a PCOS-ra.
2012. febr. 2. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
sziasztok. anno 2006 ban diagnosztizálták a pcos-t nálam ,magas prolaktin miatt kaptam a bromot. ami akkor helyre is tett. 35 kg t fogytam , és spontán teherbe estem. most 3 éves a kisfiam. szülés után ujra felborult a ciklusom.hiztam is már 10 kgt .pedig nem eszem többet. és hiába tornázom nem megy le. endokrinológust sajnos nem engedhetem meg magamnak mert nagyon drága és nincs rá pénzünk. megvárom a menstruációt és ha elmulik 3. nap kell levenni a vért ugye? énis ugy olvastam hogy merkformint vagy metformint irnak pcos ra. ez két különbözö gyógyszer vagy egy ? mert ha rossz lesz az eredményem akkor ezt iratnék. igazatok van hogy a nödokik nem is törödnek ezzel a betegséggel. azóta nem is sikerül a kistesó sem :( és nemtesznek semmit. ezért én szaladgálok utána . a gyógyszerrel kapcsolatban segítenétek ? köszönöm.
2012. febr. 2. 11:56
 4/14 anonim ***** válasza:
Metformin tartalmú készítmények szoktak pcos-ben segíteni. Ez csökkenti a máj glükózleadását, így kevesebb inzulin termelődik, és javul a sejtek inzulinérzékenysége. :)
2012. febr. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
metformin tartalmú gyógyszert tudsz mondani ? mert akkor megemliteném a dokinak majd hogy azt írjon fel.:(
2012. febr. 2. 14:16
 6/14 anonim ***** válasza:
Merckformin, Meforal például. Az endokrinológusodnak tisztában kell ezzel lennie, ne aggódj! :)
2012. febr. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Jaj látom, nem endokrinológushoz jársz. Nőgyógyász vagy endós orvos írhatja, nekik van ehhez jogosultságuk, háziorvos csak szakorvosi javaslatra.
2012. febr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
hallottam már mind a 2 gyógyszerről. Nagyon durva a hatásuk? Olvastam több helyen hogy hasmenést hányást okoz. :( tényleg ezzel vissza fogynék ha szedném?és teherbe esnék? köszi a segítséget!
2012. febr. 2. 16:02
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem durva, az elején okozhat gasztrointesztinális gondokat, de hamar túl lehet lenni rajta, és közel sem mindenkinél teszi!


A PCOS testsúly szempontjából elég alattomos dolog: hízást okozhat, hiszen a hatalmas mértékű inzulinkiválasztás éhségérzethez, és feleslegesen bevitt kalóriákhoz vezet, de a kiváltott éhség egyben súlyosbítja is az inzulinrezisztens állapotot. A megoldás a teljes étrendváltás, napi 160 gramm szénhidráttal, 5 étkezésre elosztva, fehérjedús ételekkel. Emellett a mozgás elengedhetetlen, ugyanis az inzulinrezisztancia oka az, hogy a sejtek érzéketlenné válnak az inzulinra, amely folyamat a hasnyálmirigyet további inzulin termelésére készteti - ez a többlet az, amit többek között a petefészek köt meg, és ez a többlet okozza a peteérés hiányát is. A mozgás során a sejtek inzulinérzékenysége robbanásszerűen nő, ezáltal csökkenti az inzulin kiválasztást, és onnantól javul a helyzet - csökken ez a éhségérzet, és beindul a fogyás. Meg persze ehhez a metformin sem árt, mert a gyógyszer glükózregulátor, és a glükózszint az inzulinelválasztás ingere, de az előző kettő - mozgás és diéta - ugyanilyen fontos!


Tehát ezt esetleg a gyógyszerig is megteheted. :)


Milyenek lettek anno a laboreredményeid?

A gyógyszeradag beállításához egyébként szükséges egy friss cukor- és inzulinterhelés (3 pontos), meg egy hormonsor sem ártana.

2012. febr. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
(Mármint olyan hormonsor, ami 3. napi, és ezáltal használható is. Esetleg egy 21. napi sem ártana, tisztázni, hogy van-e peteérésed.)
2012. febr. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!