Hormonlabor? Fontos

Figyelt kérdés
2 éve laborral igazolt pcos-om van . bromocriptint kaptam rá de a kezelöorvosom már nincs itt. menstruációim már 3 hónapja 40-42 napra jönnek meg és azóta középidös vérzésem is van . ma vagyok a ciklus 16. napján. holnapra rendelt be a doki hogy hormonlabort csináljon. Hiteles eredményt kapok ? tudom hogy cilkus 3-5. napján kellene.. csak érdekel hogy igyis hiteles e az eredmény.

2012. febr. 1. 20:14
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

szia.elég tapasztalt vagy pcos terén. honnan értesz ennyire hozzá? jól esnek ezek az infók , mert sajnos nem igazán kapok az orvosktól sem sokat :( tavaly pl már nem is néztek hormonlabort mert nem tarották szükségesnek.:// 2010 ben az fsh lh aránya 2:1 volt és alacsony volt a prolaktinom. 2006 ban amikor diagnosztizálta egy nödoki akkor rosszabb volt fsh lh arány 3:1 volt és a prolaktin a 3 szorosa volt a normálisnak.akkor cisztás volt a petefészkem is . kaptam bromocriptint ami helyreállitotta a prolaktint és lefogytam 83 kgról 49 kg.ra . ezután estem teherbe spontán. de szülés után ujra lassan felborult a ciklusom,és kértem hormonlabort ami már ez a 2:1 arányu lett.elkezdtem szedni a bromot ettöl lecsökkent a prolaktin alacsonyra és azóta nem szedem . de hiztam .52kg-ról 62 kgra ..és föleg a csipömre .158 cm vagyok.a mensim 32 napról 42 napra csúszott ki hóközi vérezgetésem lett, és 2 éve nem jön össze a baba sem .:(( tornázok de megse mozdul a mérleg :( 17én megyek rákszürésre , akkor kérek hormonlaborra beutalót, és ha elmulik a mensim rá 3.napra levetetem a vért akkor. ezt a cukor terhelést kitöl kérjem ? ki ad rá beutalót? és a hormonlabort ugy kérjem hogy 2 db ot akkor? sajnos ezeket nekem kell mondanom mert itt a dokiknak fogalmuk sincs hogy kell ezt a betegséget kivizsgálni:// már énis többet tudok róla mint ök.nem akarom elhanyagolni a betegséget 1 évet vártam mostmár kiharcolom a gyógyszert rá..mert nem akarok ujra elhizni és szeretnénk kistestvért:( örülnék ha irnál még nekem. köszi szépen a segitséget !

Edina

2012. febr. 3. 01:30
 12/14 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon jól ismerem a helyzetet is meg a pcos-t is. :)


A helyzetet azért, mert én is rengeteget járkáltam a megfelelő kezelésért, amit aztán a mensmentisben meg is kaptam, de amikor az ő helyi kirendeltségük megszűnt, a laborokat pl. elkezdtem magamnak csináltatni magánlaborokban. A gyógyszert pedig más endokrinológus nem volt hajlandó felírni, csak a mensmentises orvos, akihez jártam. Amikor ez a lehetőség elszállt, a férjem kezdett utánajárni ennek a betegségnek (ő orvos), nemzetközi tanulmányokat olvastunk, és kicsit kiképeztük magunkat anyagcserezavarokból. :) Azóta van egy endokrinológus barátja, hozzá járok az eredményeimmel, de a férjem írja ki a Meforalt általában (ez csak kényelmességből van így :)). Hála Istennek ő itt van velem, és segít ennek a kezelésében, én meg legjobb tudásom szerint (én nem orvos vagyok, csak pszichológus, de élettani ismereteim azért akadnak), igyekszem segíteni eltalálni az ezzel küzdő nőknek a megfelelő kezeléshez.


Egyébként az orvosok nem nem ismerik, pusztán más itthon ennek a betegségnek a kezelési protokollja még, mint ami már pl az USA-ban, vagy az EU egyes más országaiban. Így is jobb már a helyzet, pár éve még "titokban" kellett erre a betegségre metformint adni.


A PCOS egyébként járhat emelkedett prolaktin szinttel, és szerintem ennek a normalizálása és a fogyás eredményezhette neked a picúrt anno, szóval te is láthatod, hál'Istennek egy kezelhető dologról van szó.


Amiket kérned kell, illetve kérned érdemes: első körben tökéletes lenne egy 3. napi hormonsor ((LH, FSH, TSH, FT4, ösztradiol, tesztoszteron, progeszteron, prolaktin szint, SHBG), és egy három pontos cukor- és inzulinterhelés.

Ezt remélhetőleg az orvos értékeli, és reméljük kezeli is majd. (Sokan értik amúgy a dolgukat orvosok közül, és vannak, akik frissítik is az ismereteiket PCOS téren, tehát lehetséges, hogy megkapod a metet is, ha indokolt.)


Viszont önmagában a gyógyszer diéta és mozgás nélkül nem fog hatni, az borzasztóan fontos lehet.

Nekem nem volt ugyan túlsúlyom, de nagyon oda kell figyelnem, hogy mit eszek, hogy ez így is maradjon - tehát a diéta akkor is fontos, ha lemegy a túlsúly. Emellett meg lehet támogatni a peteérést és a ciklusokat Premens tablettával, ami nagyon jótékony hatású PCOS-nél, recept nélkül kapható a patikákban.


Tehát: a kezelés jó nagy részét magadtól is elkezdheted, a diéta és a mozgás gyakran önmagában is sikerre vihet.

Hála az égnek nekem 2 hónap után ezzel a kezeléssel össze is jött a babó, az első kontroll uh-n, miután szedtem a metet, már nem voltak ciszták sem szinte. :) Ezután nekiláttunk a próbálkozásnak, és már a 25. hétben járunk a kis Csodával. :))

Elhiszem, hogy idegőrlő lehet ez a várakozás, de gondolj arra, hogy az első gyermeked is sikerült, és tedd meg azokat a lépéseket, amelyeket megtehetsz magadtól. Tudod - segíts magadon, és az Isten is megsegít. :)))


(ja, és ha neten beírod, hogy pcos diéta, rengeteg tippet kaphatsz! :))

2012. febr. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
szia :) köszönöm szépen a tanácsokat ! És gratula a kisbabához :) Azt szeretném kérdezni nem vennéd e fel velem a kapcsolatot , nagyon nagy segítség lenne minden tanácsod . Van esetleg facebook oldalad ? Ha nem írná fel nekem senki a meforalt nem tudnátok segíteni ebben ? várom mielöbbi válaszod. Puszi Edina
2012. febr. 3. 20:36
 14/14 anonim ***** válasza:
Orvost mindenképp tudok javasolni, aki segíthet, írtam mailt! :)
2012. febr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!