Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCOS beteg vagyok, az FSH/LH...

PCOS beteg vagyok, az FSH/LH szintem 1:2 arányú, így felesleges oviűulációs tesztet használnom?

Figyelt kérdés
A múlt hónapban kaptam Clostilbegytet, annak még lehetne hatása -elvileg-, ma csináltam egy ovu tesztet, halvány pozitív lett (15. ciklusnapon). Viszont eszembe jutott, hogy nekem az LH szintem magas, lehet hogy emiatt mindig halvány pozit fog jelezni. Valaki más PCOS-eses tud nekem tanácsot adni?

2012. ápr. 11. 19:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Én PCOS beteg voltam mostanra sikerült meggyógyulnom.Sajnos ilyenkor az ovulációs teszt semmit nem ér.Tudom, tapasztaltam.A legjobb ilyenkor két naponta együtt lenni.Nekem 8 hónapomba telt mire teljesen kigyógyultam belőle, pedig sokan ílyezgetnek hogy ebből nem lehet kigyógyulni, DE KILEHET.Tenni kell érte.Én rengeteg zöldséget ettem, futottam, mozogtam és én nem vagyok túlsúlyos, meg volt három havi closty duphaston kúrám,és végre valahára a két héttel ezelőtti uh-n semmi jele a PCOS-nak.Szurkolok neked is hogy mihamarabb babád van, de egyenlőre az ovu tesztet hanyagold.Szép napot!Kitartás!

2012. ápr. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sajnos nekem évek óta folyamatosan jelen van az életemben ez a betegség, annak ellenére hogy én is megtettem idáig mindent, hogy meggyógyuljak. Sajnos nekem gyógyszerek hatására sem múltak el a cisztáim, a hormonjaim meg az egekben vannak, de a legnagyobb baj, hogy spontán peteérésem sincs.
2012. ápr. 12. 09:37
 3/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan, hogy az ovu teszt ilyen esetben használható-e, de van logika abban, amit írsz.

Szerintem az alaphődet kellene mérni. Azt a progeszteronszint befolyásolja, nem az LH.


A menete:

Minden egyes reggel, mikor felébredsz megméred a hőmérsékleted a végbeledben. Nem szabad előtte felkelni pisilni sem, rögtön az első mozdulat a hőmérő legyen.

Lehetőleg minden nap kb. azonos időben végezd el, legalább 6-7 óra alvás után.

Az eredményekből görbét kell készíteni (lehet papíron is, de szerintem egyszerűbb ha ciklus.hu-ra regisztrálsz, ott be lehet írni az értékeket és csinál neked belőle grafikont.)


Normálisan a görbe úgy néz ki, hogy a ciklus első felében, a peteérés előtt a hő kicsit alacsonyabb.

Ovukor ált. leesik (de nem mindig), a ciklus második felében pedig megemelkedik kb. fél fokkal.

Menzeszkor pedig ismét leesik.

Ha teherbe esel, akkor nem jön meg a vérzés és fent marad a hőmérséklet.


Nekem is PCO-m van, nagyon ritkán van csak peteérésem sajnos, de ha van, az látszik a görbémen.

Itt van egy, itt volt peteérésem:

[link]

2012. ápr. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves választ, vezetem én is a hőmet a ciklus.hu-n. Csak sajnos nekem ott sem látszik a peteérés.
2012. ápr. 12. 21:15
 5/19 anonim ***** válasza:

Ha biztosan jól végzed a mérést, akkor sajnos vszínűleg nincsen peteérésed.

Meg tudod mutatni a görbéd?

2012. ápr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Menj el endokrinológushoz (hormondoki) valódi kezelést tud adni a problémádra. Emellett rendszeres mozgás és diéta. :-)

Ideális esetben, akár pár hónapon belül lehet babásodni. :-)

2012. ápr. 13. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Itt az előző ciklusdiagrammom, a metformint végig szedem, csak lusta voltam bejelölgetni. Menzeszem Norcolut után volt a sokadik napon.

[link]


Azóta voltam megint a dokimnál, kaptam Bromocryptint, meg Clostilbegítet is, meglátjuk mi lesz ebben a ciklusban.

2012. ápr. 16. 18:29
 8/19 anonim ***** válasza:

Ejjj, sajnos itt nincs ovu:(

Az IR nálad igazolt? Tartod a diétát?

2012. ápr. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
IR vizsgálatot nem csináltak, a diétát tartom. Bromocryptint és Clostilbegytet kaptam megint, ebben a hónapban kíváncsi vagyok milyen lesz a görbém. Ovu tesztet most nem fogok csinálni, mert középidőben mennem kell vissza a dokihoz UH-ra.
2012. ápr. 20. 23:36
 10/19 anonim ***** válasza:

Metformint nem adnak, ha vki teherbe akar esni? Csak kérdezem, mert ezzel nem vagyok tisztában.


Viszont szerintem méresd meg a D-vitamin szinted. Elég sokat olvastam a PCOS-ről orvosi könyvekben, és nagyon sok esetben kimutatható a D-vitamin hiány. A nők nagy részénél pedig D-vitamin és kalcium adásával rendszerezhető a menzesz.


Ha az orvos hülyének néz, akkor ezt a könyvet dugd az orra alá:

[link]

2012. ápr. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!