Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCOS beteg vagyok, az FSH/LH...

PCOS beteg vagyok, az FSH/LH szintem 1:2 arányú, így felesleges oviűulációs tesztet használnom?

Figyelt kérdés
A múlt hónapban kaptam Clostilbegytet, annak még lehetne hatása -elvileg-, ma csináltam egy ovu tesztet, halvány pozitív lett (15. ciklusnapon). Viszont eszembe jutott, hogy nekem az LH szintem magas, lehet hogy emiatt mindig halvány pozit fog jelezni. Valaki más PCOS-eses tud nekem tanácsot adni?

2012. ápr. 11. 19:53
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Szedek Metformint, 3 éve és nem csak azért mert babát szeretnék. Azt mondta a dokim, hogy ezt már mindig kell szednem. Én is olvastam a D-vitamin hiány okozta összefüggésről, csak hát elég drága vizsgálat. Megemlítem majd a háziorvosomnak, hátha...
2012. ápr. 21. 21:11
 12/19 anonim ***** válasza:
Drága? Ezt nem tudom. Engem az endokrinológus alapból beutalt rá, mikor PCOS miatti kivizsgálást kértem.
2012. ápr. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
Elsőnek üzenem: a PCOS kezelhető, de nem gyógyítható! Lásd: [link]
2012. ápr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Nem a betegnek drága a D-vitamin mérése, hanem az intézménynek, ezért az orvosok sem forszírozzák gyakran, hogy el kellene végezni.
2012. ápr. 25. 22:20
 15/19 anonim ***** válasza:

Értem. Mivel meg sem kértem a dokit, hanem rögtön ráírta azt is a papírra, így el sem gondolkodtam, hogy vajon drága vizsgálat-e vagy sem.

Inkább azt vettem észre, hogy az orvosok jó része nem is hallott arról, hogy a D-vitamin hiánynak és a PCOS-nek köze lehet egymáshoz..

Most nézelődtem neten, magánlaborban 7800 forint a vizsgálat. Tényleg nem olcsó, de ha az anyagiak engedik, lehet érdemes rászánni a pénzt.

2012. ápr. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nekem az endodoki nem kért D vitamin vizsgálatot, egyszerúen felírta a D vitamint. Ha nem napozok, szednem kell. :-)

2012. ápr. 26. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Első vagyok.Én is hallottam sok mindenkitől hogy csak kezelhető!Akkor most fél év után miért mondta a dokim hogy meg szűnt a pcos betegségem.Nincs rá semmi jel!!Akkor csak kezelhető!Én a saját példámat mondtam el.Lehet az enyém enyhébb betegség volt!!Viszont ha azt mondod hogy nem kezelhető.Akkor egy professzor szavát vonod most kérdőre.

Én üzenem a kérdezőnek hogy ne adja fel!!!JA és egy endikronológus sose árthat!

2012. ápr. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát!
2012. ápr. 26. 22:22
 19/19 Manka68 ***** válasza:

Szia kedves utolsó!

A PCOS következménye az inzulin rezisztenciának. Ha az IR kezelve van, (ez az, ami nem gyógyítható, csak kezelhető), a következményes betegségek, mint a PCOS, megszűnik. Szerintem egy kis értelmezési probléma volt ez köztetek. :-)

2012. ápr. 27. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!