Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCO mellet, Closty és tüszőrep...

PCO mellet, Closty és tüszőrepesztő injekció meghozta valaki számára elsőre a csodát?

Figyelt kérdés
Clostyt szedtem, de nem lett érett tüszőm majdcsak a 32.ik napra, szép vastag mnyálkahártyával. Kaptam tüszőrepesztő injekciót és most reménykedek.

2012. ápr. 18. 20:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Én is most szedtem a closty-t. pénteken megyek uh-ra. remélem lesz eredmény.

nekem is pco-m van/volt, csak nekem volt egy drilling műtétem decemberben és cisztáim nincsenek, "csak" éretlen tüszőim. Amúgy tavaly én már szedtem de akkor nem használt a closty, mert még voltak cisztáim.

milyen gyakran mentél uh-ra, hogy a 32. napra érett meg?

2012. ápr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
12.naptól volt hogy hetente 2x volt UH vizsgálat, max 14mm volt a legnagyobb tüszőm. Az orvosom nekem is említette a drilling műtétet, mivel nekem sok tüszőm van érésbe. 32.napon azért mentem mert kérte, hogy menjek egy ellenőrzésre, akkor ha nem jön meg a mensesem. Meglepődtem, hogy mostanra lett tüszőm.
2012. ápr. 18. 21:24
 3/20 anonim ***** válasza:
16%

Csak azt nem értem, hogy miért kínozzátok magatokat ilyen hormonokkal?

Ha betartjátok a hármas kezelést minimum egy éve és az idő alatt aktívan próbálkoztok, akkor érdemes nőgyógyászhoz fordulni, hogy tud-e segíteni.

Rendszeres ciklus és peteérés mellett ennyi idő alatt spontán is sikerülnie kell.

Olyan nincs, hogy elmúlik a PCO. Az lehetséges, hogy a ciszták felszívódnak és akkor nagyobb az esélye a peteérésnek, viszont én ciszták és rendszeres ciklus mellett lettem babás a 8. hármas kezeléses hónapban.

Ha odabent helyre állnak a dolgok és nincs más probléma, sikerülnie kell.

25 hetes pcos kismama + 4 éves anyukája

2012. ápr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én szedtem 1,5 éven keresztül merckformint és nem használt. Csak gyógyszerrel jön meg a menstruációm, a műtét után volt 1 spontán ciklusom és utána már megint csak gyógyszerrel.

Nem kínzom magam a hormonokkal. Az orvos amit mond azt csinálom. Elvileg ő az orvos és ő mondja meg, hogy mi a teendő. A nőgyógyászom és akihez most járunk a Kaáliba egyik dokim sem említette a 3-as kezelést.

2012. ápr. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Meddőségibe jársz???

2012. ápr. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
A férjemmel 4éve szeretnénk babát, 3éve voltam kivizsgáláson, rendben találták a laboreredményeimet, (cukor és inzulin szint, hormonok)heti 2 alkalommal járok rendszeresen mozogni, egészséges életmódot folytatok. Rábíztam a természetre magam, de sajnos nem jött a baba. Ezért fordultam orvoshoz, sajnos van amikor be kell avatkozni a természet dolgaiba.
2012. ápr. 18. 21:49
 7/20 A kérdező kommentje:
Egy közeli kórház főorvosát kerestem fel, megvagyok elégedve vele, ebben a ciklusban több mint 10 alkalommal találkoztunk, ebből 1x fogadott el pénzt.
2012. ápr. 18. 21:52
 8/20 anonim ***** válasza:
Igen. Volt egy kolléganőm, PCO-s, egyáltalán nem menstruált, csak fogamzásgátlóval. Diétát nem csinálta soha, nem sportolt semmit. Nagy hegyomlás volt. Lerakta a gyógyszert, első clostys hónapban összejött nekik. 3 éves, gyönyörű kisfia van, ő meg azóta is tojik a PCO-ra és annak kezelésére.
2012. ápr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%

Lehet így, lehet úgy kezelni a PCO-t.

Lehet rászarni, de akkor az a kisebbik gond, ha nem sikerül. Ismerek olyat, akinek sikerült, de nem maradt meg, mert a szervezete nem tudta a babát megtartani. Ez nagyobb baj. Szerintem.

Elég szomorú, ha meddőségi központban nem tájékoztatják az embereket, hogy a hármas kezelés az általánosan elfogadott kezelési mód.

Ez a betegség nem nőgyógyászati probléma!!!!!

Ez endokrin betegség! Endokrinológushoz kell vele fordulni.

Nekem sem használt a merckformin, gyógyszert váltottunk és így sikerült. Addig kell próbálkozni, míg spontán sikerül.

Ha az anyagcsere probléma kezelve van, csak idő kérdése és spontán is sikerül.

A nőgyógyász csak a nőgyógyászati, meddőségi résszel fog foglalkozni. Nem ez a megoldás.

Nekem mindegy ha lepontoztok, jártam én is meddőségi központban, de az endokrinológus segített hozzá a kisbabánkhoz.

25hkm

2012. ápr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
9-es, én a 8-as vagyok és felpontoztalak, mert teljesen egyetértek veled! Ez a kolléganőm egyébként akiről írtam, hihetlen mázlista az élet minden területen. Minden az ölébe hullik. Egyébként én is IR-es vagyok, lassan egy éve kezeljük.
2012. ápr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!