Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Pcos-ok! Akik Metformin 500...

Pcos-ok! Akik Metformin 500 mg-os tablettát szedtek, nektek mennyi idő múlva tűntek el a ciszták és mikor jött utána a baba?

Figyelt kérdés

Elsősorban azoktól kérdezném, akik a ciszta miatt súlyfölösleggel küzdenek, mint én is.


Köszönöm szépen!!



2012. júl. 24. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:

sajnos en nem tudok segiteni, mert en is pont ebben a cipoben jarok, es ugyanezt a gyogyszert szedem, mostmar 2 hete. nekem is van sulyfeleslegem (mondjuk nem olyan latvanyos, mert eleg magas vagyok, es mar sikerult is leadnom belole), sajnos a szules utan maradt rajtam, es nem is nagyon figyeltem oda magamra, es a pco is sajnos a szules utan alkult ki nalam, december ota rendszertelen lett a mensim, de csak majusban derult ki hogy ez az oka. szinte azonnal elkezdtem a dietat, hogy mire megkapom a gyogyszert mar kicsit javuljon az eredmenyem. igy is kozepes foku Ir-em van a doki szerint.

Mult heten szerdan voltam nogyogyasznal (pont a 14. cn-on), hogy mi ujsag a petefeszkekkel, esetleg erik e tuszom. hat, sajnos meg mindig vannak cisztak, latott ugyan egy 13 mm-es tuszot is, de azt mondta, hogy ebbol semmi se lesz ebben a honapban. ehhez kepest szombattol hetfoig nagykonyv szerinti peteeresre utalo nyakom volt, ugyhogy nem tudom, elofordulhat, hogy megis tortent valami, vagy legalabb probalkozott a szervezetem. remelem, hogy lassan nekunk is sikerul, bar en mar belenyugodtam abba, hogy ha decemberben betolti a lanyom a 2 evet, visszamegyek dolgozni, ot meg bolcsibe viszem, megha meg is szakad a szivem, de a gyesbol felkopik az allunk, masodik baba meg sehol, sajnos.

2012. júl. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat. Nekem az inzulinrezisztenciámmal minden rendben volt, csak a cisztát állapították meg nálam.

Mi még csak az első gyermekkel próbálkozunk, de nagyon nem akar jönni. :( Neked meg szorítok, és remélem hamarosan eljön hozzátok a második baba is! :)

2012. júl. 24. 12:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is még az első baba előtt állok, a súlyfeleslegem már jelentősen megcsappant, több mint 20kg-t már sikerült leadnom. Az terheléses inzulinom az egyetlen, ami még nem állt helyre, hormonok rendben, ciklusom rendszeres, a gyógyszer gyorsan hatott, néhány hónap alatt. Az inzulinommal még vannak gondok, de javul. A babának még nem láttunk neki, jobb szeretnék először normál értékeket látni a laborpapíron. Neked milyenek az értékeid? Főleg a terheléses cukor-inzulinra gondolok.
2012. júl. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nekem normálisak az értékek.

Glukóz: 5,3

120 perces glukóz: 5,7

TSH: 1,380

FT3: 5,00

Prolactin: 335,0


Ha van kérdésed nyugodtan kérdezzél még :)

2012. júl. 24. 12:46
 5/6 anonim ***** válasza:
én egy év sikertelen merckformin kezelés után kaptam egy másik gyógyszert, kombinált tabletta (eucreas a neve), amit 8 hónapig szedtem, és spontán sikerült a baba. A cisztáim nem tűntek el soha, szerintem nem is fognak. A lényeg a diéta, mozgás és gyógyszer, ha megmaradnak a ciszták, akkor is lehet érő tüsző, amivel sikerül.
2012. júl. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Hát igen, sajnos nem vagyunk mi emberek egyformák, mindenkinek máshogy reagál rá a szervezete. Remélem ebben az évben sikerül helyre jönnöm annyira, hogy meg tudjon foganni a baba. De még a jövő évben sincs semmi veszve, meg korban sem.
2012. júl. 24. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!