Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A magan endokrinologus tolem...

A magan endokrinologus tolem kerdezi melyik hormonokat vizsgalja meg teherbeesesi gondjaim miatt. Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

kulfoldon elek, es itt sajnos maskepp mukodnek a kivizsgalasok, tudom,hogy a dokinak magatol kellene tudnia,hogy mit kellene nezni, de sajna tobb magan doki is azt mondja nekem, hogy en mondjam meg melyik hormont nezze meg.

Segitenetek,hogy melyiket kerjem? (peteeresem van)


2013. máj. 22. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Válts orvos ès keress olyat, aki ért a munkájához.
2013. máj. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A nőgyógyászom két vérvételt néz egy ciklusban, a ciklus 3-5 napján nézi:

FSH, LH, PROL, TEST, DHEAS, TSH, Testosteron

A ciklus 21-23. napján: PROG, PROL

Fontos, hogy ezeken a napokon menj vérvételre, ezekből meg lehet állapítani, hogy milyen a petefészek állapota, a 2. vérvételből meg az látszik, hogy volt-e ovuláció.

Endokrinológiára is járok pajzsmirigy gonddal és magas prolaktin miatt, de ott csak a TSH és PROL szokták nézni.A többivel ott nem szoktak foglalkozni.

2013. máj. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszi szepen kedves utolso, es az inzulin rezisztenciat mibol szoktak nezni?
2013. máj. 22. 21:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Inzulin rezisztencia cukorterhelés vizsgálattal deríthető ki, ahol nemcsak a cukor értékeket, hanem az inzulinszinteket is nézik. (min. 3 pontost célszerű csináltatni: éhgyomri, 60. perces és 120. perces) De nagyon fontos az eredmények kiértékeléséhez egy hozzáértő orvos, mert sokan elbagatellizálják az IR-t. Én egy jó endokrinológust javasolnék, olyat, aki maga is tudja, hogy milyen vizsgálatokat kell elvégeztetni. Keress másik orvost!
2013. máj. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!