Tudom, hogy nincs rendes peteérésem de a dokit hogy vegyem rá, hogy megnézzen?

Figyelt kérdés
Most is már a 22. cn tartok és még mindig 36,2 a hőm és hol szúr a petefészkem hol nem. Tudom és érzem, hogy csak ez a gond mert amúgy minden már rendben van. Mit mondjak a dokinak, hogy megnézze mert csak 3.napi hormont nézett és ő ebből megállapította, hogy minden oké de én tudom, hogy nem. Szeretnénk babát, de mindig a pajzsmirigyemre fogja, hogy biztos még nem állt be de már beállt. Mit tennétek a helyemben? Már megőrjít a várakozás, mindig türelemre int és két éve volt missed abom. Segítsetek, biztassatok.
2013. jún. 5. 13:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hány napos a ciklusod? Végeztek 21. napi (illetve inkább utolsó ciklusnap előtt egy héttel) vérvételt? Aszerint van ovulációd?
2013. jún. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Orvosilag nem tudok hozzászólni. De miért nem keresel fel egy másik dokit is, ha nem bízol benne? Sosem árt egy másik szakvélemény.
2013. jún. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
milyen lett a 3. napi?
2013. jún. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A csak 3. napi hormonból nem derül ki, hogy van-e PÉ.

Kell mindenképpen 21. napi vérvétel, mert a progi fogja elárulni, hogy mi is van.

Tüszőkövetés szintén fontos.

Remélem nem nődoki kezel, hanem endo doki.

TSH-d mekkora? Harmadik napi vérvétel eredmények milyenek?

Amúgy szerintem válts dokit.

2013. jún. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok. Csak 3. napit csinált és azt mondta minden oké, nagyon szép és ennyi. 11. meg 21. napit nem is kért. A ciklusaim hosszúak 40 naposak és van amikor több. Sosem volt rendszeres a ciklusom sajnos. Pajzsmirigy túlműködésem van. 3 hónapja volt a tsh 5,63 és erre kaptam 0,25mg Letroxot. Az endodoki mindent a nőgyógyászra hárít, és azt mondta menjek meddőségibe. De nem megyek mert tudom nincs más baj csak a peteérés. Egy normál ciklus nem 40 napos és már 22.cn-on vagyok és még semmi. És ha most is lenne akkor is 22 és még rászámolom a 14 napot peteérés után és az már 36 nap de megint hosszabb lesz mert még nem volt hő megemelkedés, ami peteérés után van.
2013. jún. 5. 14:52
 6/12 A kérdező kommentje:
Amúgy én is azon gondolkodom, hogy dokit váltok mert ő meg az endokrinológussal ellentétben mondja, hogy sikerül csak még várni kell egy kicsit és majd nyáron menjek vissza hozzá. Hát én ezt nem várom meg. Két hét múlva lesz új tsh eredményem és utána dokit váltok, de már annyira bosszantó, hogy dobálják az embert ide-oda, hogy senki felelőssége ne legyen. És ez így még borzasztóbb, hogy az ember gyermeket szeretne.
2013. jún. 5. 14:56
 7/12 anonim ***** válasza:
írd már meg légyszi a 3. napi hormonsort.
2013. jún. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

LH 6,35 UI/L


FSH 6,81 UI/L


PROLAKTIN 425,30 mUI/L


ÖSZTRADIOL 112,4 pmol/L


Totál tesztoszteron 0,70 nmol/l


DHEA-S 4,56 umol/l

2013. jún. 5. 15:26
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezek tényleg jók. A TSH magad, de ezt te is tudod. Azt kellene majd megnézni, hogy gyógyszerrel lejjebb megy-e.


Progeszteron szintet kéne nézni egy esetleges ovuláció utáni 7-9. napon. Ez általában egy jól működő 28-30 napos ciklusra igaz, de mivel nálad nincs rendben, ezért UHval kellene nézni, hogy mikor lesz domináns tüsződ, és a repedést követően pedig kb a hetedik nap egy progiszint.

Egyébként terheléses vércukor és inzulin mérés is kellene, mert valamiért nincs PÉ-d, annak az okát meg ki kell deríteni. A magas TSH lehet ok, ha nem jön a baba.

Szerintem ragaszkodj egy vércukor/inzulin mérésre (3 pontos legyen legalább), ha a nődokid, endo dokid nem írja ki, kérd meg a háziorvost. És az eredményekkel keress fel egy jó endokrinológust, mert az tudja ezt a helyzetet kellőképpen kezelni.

2013. jún. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*A TSH magas
2013. jún. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!