Mire kaptam Clostit, ha a friss hormoneredményeim alapján volt peteérésem?

Figyelt kérdés

Az orvosom azt mondta, hogy gratulál, nagyon jók az eredményeim, és hogy látszik, hogy szépen megvolt a peteérés stb. Mégis Clostilbegytet írt fel, igaz, csak egy havi adagot. Ultrahanggal fogjuk követni a kúrát. Nem lesz bajom belőle (ciszta, többes terhesség), ha rendszeres a ciklusom?

Köszönöm a segítséget, már ha válaszol valaki :)



2013. jún. 16. 15:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%

A normális orvos-beteg kapcsolatnak a bizalom az alapja. Ha nem bízol az orvosban, akkor keress másikat. Az nem megoldás, hogy laikusoktól, neten keresel választ olyan kérdésre, amit nyilvánvalóan csak szakorvos tud megválaszolni.

Másrészt pedig, ha kérdésed van, akkor azt az orvosnak tedd fel. Nyugodtan megkérdezheted tőle, hogy miért kell a gyógyszer, ha megfelelő az eredmény. Nem fogja leharapni a fejedet.

2013. jún. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, bár nem ez volt a kérdésem. Mellesleg össz-vissz egyszer láttuk egymást az orvossal, mert eddig "sima" nődokihoz jártam, és most kezdtük el a meddőségi kivizsgálást egy meddőségi szakembernél, akkor miért kéne benne vakon bíznom? Gondoltam, megkérdezem, hátha valaki kapott már úgy gyógyszert, hogy volt peteérése.
2013. jún. 16. 16:41
 3/19 A kérdező kommentje:
Másrészt egy nőgyógyász azt válaszolta (Dr. Hamvas F.), hogy azonnal váltsak orvost, mert a leleteim alapján egy peteérést serkentő gyógyszert írtak fel már meglévő peteérés mellett. Nem tehetem meg, hogy orvost váltsak, mert nincs egy vagyonom arra, hogy magándokihoz járjak (ráadásul ugye meddőségi ügyekben gyakran kell látogatni őket).
2013. jún. 16. 16:54
 4/19 anonim ***** válasza:
44%

Leírtad Hamvasnak azt is, hogy nem esel teherbe és meddőségi kezelésre jársz?

Egyébként meg akkor döntsd el, hogy kinek hiszel. Ha Hamvasnak, akkor keress másik TB-s orvost.

Az úgy nem működik, hogy ő felír vmit, te meg nem szeded be, aztán visszamész, hogy nem jó.

Vagy meg kell bíznod benne és csinálni az, amit mond, vagy akkor hallgatni Hamvasra és keresni mást.

2013. jún. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igen, mindent leírtam neki részletesen. Nem mondtam, hogy nem fogom beszedni a gyógyszert. Mindig követem az orvosi utasításokat, nem vagyok hülye. Csak azt nem értem, hogy Te pl. hogy találtad a Gyakorin a kérdésemet, ha tudvalevő, hogy itt mindenki hasonló kérdéseket tesz fel, amit szerinted csak orvos tud megválaszolni. Ennyire unatkozol vagy csak bal lábbal keltél?
2013. jún. 16. 17:06
 6/19 anonim ***** válasza:

SAJNOS IDE EGYESEK CSAK KÖTÖZKÖDNI JÖNNEK ÉN MÁR EZÉRT IS NEM TESZEK FEL IDE KÉRDÉST...CSAK A CSOPORTOMON BELÜL.

MAGAMBÓL KIÍNDULVA CSAK ANNYIT HOGY NOVEMBERBE ÉS DECEMBERBE NEM VOLT PETEÉRÉSEM,DE DEBRECENBE NEM AKARTAK VELEM SEMMIT SE KEZDENI,MAJD NYÍREGYHÁZÁN KERESTEMN EGY DOKIT ÉS Ő ADOTT CLOSTYLT AMITŐL A 13NAPON MÁR CISZTÁM VOLT ÉS 2 HÓNAPIG MEG SE JÖTT,BABA SE VOLT:(ELKEZDTÜK A MEDDŐSÉGI KIVIZSGÁLÁSOKAT ÉS KIDERÜLT NEKEM 1 HÉTTEL KÉSŐBB VAN A PETEÉRÉSEM,PRÓBÁLTUK REPESZTŐSZURIVAL IS DE UH NEM VOLT UTÁNA ÉS NEM SIKERÜLT AZÓTA SE.iGAZ NÁLAM VAN PCO IS ÉS IR EMIATT IS NEHEZEBB DE ELKEZDTEM A KEZELÉSEKET ÉS A DOKI SZERINT JÓ ÚTON HALADOK:) SZERINTE SPONTÁN IS SIKERÜLHET.HA NEM JÖN ÖSSZE NYÁRON MEG KELL KERESSEM AUGUSZTUS VÉGÉN ÉS MEGNÉZIK A PETEVEZETŐMET..HÁT ILYENEK VANNAK ÉS HOZÁTESZEM A MEDDŐSÉGIBE AZ STD SZŰRÉSEM ÉS A PCT IS JÓ LETT.

2013. jún. 17. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Sajnálom, ami Veled történt, kedves utolsó. Én is 2 nőgyógyászon vagyok túl, akik semmit nem segítettek (de miért is segítettek volna, amikor nem meddőségi szakemberek). Így kértem egy beutalót a meddőségi szakrendelésre, és ott egyből volt UH, hormonvizsgálat, spermavizsgálat... Nekem is enyhe PCO-m van, és a cukrom is magasabb a normál értéknél, bár nem vészes. Inzulint még nem nézettek, most 1 hónapra kaptam a Clostit, és UH-val fogják követni. Menzesz előtt már egy héttel barnázni szoktam, azt hittem, a progeszteronommal van baj, de az is jó lett. Én inkább a progeszteron-ösztrogén egyensúlyban látom a megoldást, mivel az ösztrogénem magas lett. Elvileg holnap meg fog jönni (érzem, és a hőm is csökkent), utána elkezdhetem a Clostit :) Sok sikert és kitartást kívánok Nektek! :) Szép napot!
2013. jún. 17. 09:35
 8/19 anonim ***** válasza:

"Csak azt nem értem, hogy Te pl. hogy találtad a Gyakorin a kérdésemet, ha tudvalevő, hogy itt mindenki hasonló kérdéseket tesz fel, amit szerinted csak orvos tud megválaszolni. Ennyire unatkozol vagy csak bal lábbal keltél?"


Nem mindenki hasonló kérdést tesz fel. Vannak olyan kérdések, amelyek megválaszolásához nem kell szakorvosi végzettség.

A te kérdésed meg éppen olyan, amiben nem szerencsés, ha laikusok leírják az ilyenolyan gondolataikat. Mert egyszerűen nem érthetnek hozzá és kész.

Annak van értelme, hogy egy nevét vállaló, papírral rendelkező nőgyógyásznak felteszed a kérdésed (ahogy tetted is ugye), de annak nincs, hogy ismeretlen, ki tudja milyen végzettséggel rendelkező embereknek is feltedd.

Mert jobb esetben csak nem tudnak segíteni, rosszabb esetben meg mondanak vmi hülyeséget, félrevezetnek. Hiába nem szándékos, attól még előfordulhat.

Egyébként nem unatkozom, és nem is keltem bal lábbal. Ha olyan a kérdés, akkor szívesen válaszolok. De most fontosnak tartottam leírni azt, amit leírtam. Nem azért tettem, hogy téged idegesítselek.


Egyébként meg éppen tegnap lettem istenesen lek.va egy válaszoló által, mert javasolni mertem vkinek, hogy esetleg vizsgáltassa meg a pajzsmirigyét, mert a hőgörbén kicsit alacsony az alaphője.


Ezen az oldalon úgy látom nem igen lehet jó tanácsot adni. Mert ha válaszolsz a legjobb tudásod szerint, akkor az a baj, hogy mi a f.sznak szólsz bele, ha nem is értesz hozzá és nem is vagy orvos, de ha meg megmondod, hogy szakembernél kellene érdeklődni, akkor meg egy unatkozó tini vagy és mi a francért szólsz hozzá.

2013. jún. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy így elbeszéltünk egymás mellett, nem akartalak megbántani... Tegnap eléggé felstresszeltem magam, mivel vasárnap volt, és tudtam, hogy még egy jó ideig (amíg vissza nem megyek a rendelésre) nem fogok megtudni semmi érdemlegeset. Természetesen ki fogom kérdezni az orvosom, ha megyek UH-ra. Azért, amit a pajzsmiriggyel kapcsolatban válaszoltál, nem kellett volna le.basznia senkinek, hiszen sanszos, ha alacsony az alaphő :) Hálistennek még nem hülyéztem/tiniztem le senkit, mivel ugye nem ismerjük egymást így látatlanban, másrészt pedig az intelligencia hiányát is mutatná.

Még egyszer bocs, de meglátszik, hogy meg fog jönni. Ilyenkor egy időzített bomba vagyok :S :D

Szép napot!

2013. jún. 17. 10:27
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen én vagyok azt STD.s és én is hozzászóltam a pajzsmirigyeshez és persze én is le lettem cseszve..hát ez van...Köszönöm hogy szurkolsz én is szurkolok nektek ezerrel,bár nálam most valami rossz zajlik:(((
2013. jún. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!