Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Megnéznétek az eredményeimet?

Megnéznétek az eredményeimet?

Figyelt kérdés

Ma lettek meg a 3. napi és 21. napi vérvétel eredményeim. Szerdán megyek az endokrinológus dokimhoz vissza az eredménnyel, de már izgulok mit fog mondani. Aki esetleg tapasztalt ebben a témában segíthetne, olyan nehéz várnom szerdáig....:) köszönöm

3. napi vérvétel eredmények: -glükóz 0':5,5

-glükóz 60':7,6

-glükóz120':5,8

-TSH:3,360

-fT4:14,5

-Anti-TPO:<10,0

-FSH:5,2

-LH:3,1

-Progreszteron:<0,64

-ösztadiol:134

-testosteron:<0,69

-Prolactin:358

-SHBG:20,90

-DHEA-sulfát:4,02

-Inzulin 0':10,70

-Inzulin 60':90,90

-Inzulin 120':47,80

21. napi Progresteron vérvétel: <0,64


Ezek az eredményeim. Szerintetek?



2013. jún. 17. 18:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

Amit én belőle látok:

-A TSH-d kicsit magas, nekem ugyanilyen értékre már gyógyszert adtak (2 alatt, 1 körül az ideális)

- A cukor jó, viszont az inzulinod nagyon magas, szerintem diétára fognak fogni inzulinrezisztencia gyanúval...

- A prolaktin is kicsit talán magas, de ha nincs tüneted (emlőfájdalom/váladékozás), akkor nem fognak vele foglalkozni

-A 21. napi progeszteron viszont nagyon kevés, biztos, hogy nem volt peteérésed :(

2013. jún. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
44%

Szia én csak az enyémből indulok ki hogy a TSH tényleg 1 és kettő között kell legyen,azaz ideális a normális terhességhez az orvosok szerint.

Az inzulin én úgy tudom a 120perces nem lehet az éhgyomri 5szöröse így a tiéd jó,nekem 254 volt..:((

Sajna azt nem tudom hogy DHEA vagy az SHBG a szexhormonkötő fehérje nekem az alacsony így hiába 0,65 hasolnó értékü az enyém is a tiédhez a tesztoszteron az orvos azt mondta mind aktív és ez a nem jó.

A 21napi progi meg azt mutatja tényleg nem volt peteérésed:((

2013. jún. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ja és a prolaktin nekem még kicsivel magasabb de még nem adtak rá semmit,stressztől is emelkedhet:(( de az is igaz így nehezebb teherbe esni...
2013. jún. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszi csajok, valami hasonlót gondolok Én is. Utána néztem és sajnos nyilván valóvá vált a számomra, hogy nincs peteérésem és ezt sajna a hőmérőzés is igazolja. Sőt 2 hónapja 3 hétig barnáztam és a nőgyógyász sárgatest hormon elégtelenséget állapított meg. Norcolutot kellett szednem. Majd várnom egy természetes ciklust, hogy lehessen menni erre a vérvételre. Már másfél éve próbálkozunk a párommal sikertelenül.:( Volt már 3 hónap, amikor clostylbegitet is szedtem és nézték UH-val a peteérésemet, akkor jól reagált a szervezetem, még sem lett belőle baba. :(

Az első válaszolótól kérdezném, hogy miért találtad magasnak a 120' Inzulin szintemet? Mindenhol kerestem, hogy mi lenne a jó érték, de sehol nem találtam erre vonatkozóan adatot.

Azt mondjátok ezeken a problémákon kívül(ami persze nem kevés), a többi értékem jó? Milyen gyógyszert fognak majd felírni? A diéta nagyon szigorú? Beállhatnak ezek az értékek, lehet természetes peteérésem, ezek után majd? Mi van akkor, ha állapotos leszek, a sárgatesthormon meg kevés? arra is van valami ami segít megtartani a terhességet?

2013. jún. 17. 20:35
 5/19 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Azért mondtam, hogy az inzulinod sok, mert nekem is hasonló eredményeim voltak, amire diétáznom kell. Az éhgyomri 7-ig lenne jó, a 120' terhelt pedig igaz, hogy elvileg 4*-ese lehet az éhgyomrinak, de gyakorlatilag sok orvos már 30 fölött inzulinrezisztenciásnak mondja az embert... A diéta nekem nem túl szigorú (mert még enyhe az IR és vékony vagyok), 220g szénhidrátot ehetek egy nap (átlag cukorbeteg 160g-mos diétán van). A fehér kenyeret lecseréltem tönkölyre, a cukrot pedig minimalizálom (és az is csak finomítatlan nádcukor), és így nem nehéz tartani a diétát :)

TSH-ra gyógyszer: mivel magas ez az értéked, azt jelenti, hogy magától nem termel elég hormont a pajzsmirigyed, ezért plusz stimuláció kell neki. A gyógyszer gyakorlatilag pajzsmirigyhormon (ugyanaz, amit neked kevésbé termel), így a szervezet azt hiszi, ő termelte meg, tehát nem kell extra stimulálás, magyarul a TSH lecsökken!

2013. jún. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszi, sokat segítettél nekem a válaszaiddal. :)

Nekem sajna van túlsúlyom, ezért félek a diétától. De ha ez az ára valahogy meg kell oldanom, már nagyon szeretnék babát. :) Szerdán irány a doki és utána már okosabb leszek, majd leírom mit mondott. :)

2013. jún. 17. 21:07
 7/19 anonim ***** válasza:
Mi kölcsönös diétát tartunk a férjemmel :) Ugyanis én inzulinrezisztenciás vagyok (magyarul csökkentett szénhidrátot eszünk), ő pedig laktózintoleranciás, tehát csak laktózmentes tejtermékkel készíthetünk bármit :D Nagyon hamar meg lehet szokni. Pl. karácsonyra kaptunk egy kenyérsütőt, így a kenyeret magunk sütjük tönkölylisztből (auchanben lehet kapni, nincs nagy különbség árban a sima liszt és e között), sokkal olcsóbban jövünk ki, ráadásul sokkal tovább eláll, mint a bolti :) A cukor drágább, de azt csak teaízesítés miatt használjuk, esetleg szénhidrát csökkentett sütibe. Eredetileg engem is a rendes cukros (160 CH-s) diétára állítottak be, erre fogytam 2 kilót, pedig a különbség gyakorlatilag csak egy zsömle! Ezért emelték fel 220-ra, így nem hízom, de nem is fogyok. Szóval, ha neked van mit leadnod, ez a diéta segíteni fog :)
2013. jún. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Mennyi idő szükséges ahhoz, hogy beálljon a szervezet egy normális értékre? Hogy legyen természetes peteérésem?
2013. jún. 18. 09:37
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Az inzulineredményeid alapján inzulinrezisztenciád van. Az inzulin 0 perces 5 alatt az igazi. (végül is ha belegondolsz, amikor nincs mit lebontani, mert nem ettél, minek kellene az inzulin?) Szóval a 10,70 magas. A 60. perces az éhgyomri max 5-szöröse lehet, tehát 25, a 120 perces pedig az éhgyomri 3-4-szerese. Ha ehhez hasonlítod az eredményeidet, akkor bizony nem jók. A cukorértékeid jók, de az inzulinszintekből látszik, hogy csak a megnövekedett inzulintermelés hatására. Erre valószínűleg a hármas kezelést kell alkalmaznod: gyógyszer (metformin), diéta(160g CH), és mozgás. Ha túlsúlyos vagy, ezek majd segítenek a fogyásban, és a hormonok rendbetételében.

Kérdezted, hogy mennyi idő. Ez általában mindenkinek más, de fél év valószínűleg kell, hogy javuljon a helyzet. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy közben nem eshetsz teherbe. A THS-d is magas, jó lenne levinni 1 és 2 közé, közelebb az 1-hez. És valószínűleg majd progeszteron pótlás kell, ha összejön a baba, bár még az is rendeződhet.

Fel a fejjel, nem megoldhatatlan a helyzeted, de tenned kell érte. (Nekem ennél rosszabb eredményeim voltak, mégis van 2 egészséges gyerekem.)

2013. jún. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm. :)

Igyekezni fogok, hogy minden rendben legyen és lehessen végre babánk. :)

2013. jún. 18. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!