Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Megnéznétek az eredményeimet?

Megnéznétek az eredményeimet?

Figyelt kérdés

Ma lettek meg a 3. napi és 21. napi vérvétel eredményeim. Szerdán megyek az endokrinológus dokimhoz vissza az eredménnyel, de már izgulok mit fog mondani. Aki esetleg tapasztalt ebben a témában segíthetne, olyan nehéz várnom szerdáig....:) köszönöm

3. napi vérvétel eredmények: -glükóz 0':5,5

-glükóz 60':7,6

-glükóz120':5,8

-TSH:3,360

-fT4:14,5

-Anti-TPO:<10,0

-FSH:5,2

-LH:3,1

-Progreszteron:<0,64

-ösztadiol:134

-testosteron:<0,69

-Prolactin:358

-SHBG:20,90

-DHEA-sulfát:4,02

-Inzulin 0':10,70

-Inzulin 60':90,90

-Inzulin 120':47,80

21. napi Progresteron vérvétel: <0,64


Ezek az eredményeim. Szerintetek?



2013. jún. 17. 18:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
43%

Igen, az inzulinod egyértelműen magas, nekem 37 volt a 60 perces és 30 körüli a 120-as, és már erre gyógyszert kaptam, és tartom a hármas kezelést. Ez nálad okozhatja a peteérés hiányát, amit a 21. napi vérvételből látni, hogy nincs.

TSH-dra is kapsz majd gyógyit, ha jó endo dokid van, mert ahogy írták előttem is, 1 és 2 között jó a babavállaláshoz.

A diétát szigorúan kell tartani, nincs mese. Nincs cukor, fehérliszt, de még nádcukor se. Lassan felszívódó szénhidrátokra kell átállni, hogy az inzulintermelésed is stabil legyen. Ezt majd egy dietetikus beállítja neked.

Javaslom, hogy lépj be ebbe a csoportba, rengeteg hozzászólás, ötlet érkezik a témában. Kitartást!


[link]

2013. jún. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Ha még nézi valaki. Tegnap voltam az eredményekkel az endokrinológusnál. Kiszámolta a HOMA-indexet az értékeim alapján és azt állapította meg, hogy, azon kívül, hogy picit magas a TSH-m, amire kaptam Ltiroxint és mennem kell nőgyógyászhoz, mert a progreszteron 3. és a 21. napi értékem ugyan az lett, ezért valószínű, hogy sárgatest hormon hiányom van, amire majd a nőgyógyász ad valamit. Más probléma nincs velem!!! Persze mivel van túlsúlyom, ezért elkezdek egy enyhe diétát és sportolni valamit. Annyira boldog vagyok, hogy nem vagyok PCO-s és nincs IR-em sem!!!:))) Nagyon féltem ettől a teljes életmód váltástól, de hála az Istennek, nem olyan vészes a dolog. Az utolsó adatok szerint már fogytam 3 kg(3 hónap alatt), remélem ezt tudom tartani is a továbbiakban és akkor hamarosan nekem is lehet babám! :)
2013. jún. 26. 07:35
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát furcsállom, de nem fogok vitatkozni az orvosoddal. Masszív IR-nek gondolnám. A magas inzulin roncsolja a sárgatest hormont, gátolhatja a peteérést. Ami látszik is, hisz nem volt PÉ-d. Nekem jobbak lettek az inzulin eredményeim, peteérésem is van, normál ciklussal, és mégis gyógyszert szedek, mert a babatervezéshez nem fér bele a magas inzulin. Csinálom a hármas kezelést (gyógyszer+mozgás+diéta), mert nem szeretnék elvetélni, ha egyszer teherbe esem.

Kívánom a legjobbakat, tényleg.

2013. jún. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló. A neten tapasztaltak, olvasottak alapján Én is biztos voltam benne, hogy nagy a baj. De akinél voltam doktornő, elég elismert a szakmában. Hiszek a szaktudásában és remélem, hogy nem csak időhúzás lesz ez a rengeteg dokinál eltöltött idő és pénz. El fogok menni egy Nőgyógyászhoz is, mert a doktornő javasolta, hogy konzultáljak egy nődokival is, az alacsony progreszteron szint miatt. Kíváncsi leszek, ha Ő megnézi, mit fog rá mondani. Persze ahogy írtam is diétázni fogok és mozogni, oda figyelek magamra hiszen egyébként sem jó ha súlyfelesleg van az emberen. Viszont azt mondta az endokrinológus doktornő, hogy egyáltalán nem kell metformint szednem. Csak a TSH-at és a progreszteron szintet kell valahogyan rendbe tenni. Majd a nődokival még "átrágjuk" a leleteimet. :)
2013. jún. 26. 13:47
 15/19 anonim ***** válasza:

Itt esetleg tudnak tanácsod adni, rengeteg hozzászólás érkezik a témában:

[link]

2013. jún. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szia! Azóta mi a helyzet? Voltál akkor a nőgyógyásznál? Mit mondott? Esetleg azóta baba? :)
2014. márc. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Magas a TSh meg az esztradiol -
2014. nov. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Hát meg a progi nagyon kevés

(A második vérvételnél ugyanannyi lett mint az elsőnél)

2014. nov. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Mondjuk az ovu után sokkal magasabbnak kéne lennie

a proginak - Mennyi idős vagy?

2014. nov. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!