A párommal már egy ideje próbálkozunk hogy legyen baba, de nem sikerül. Nem tudnátok egy-két tippet adni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 24. 22:21
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Szex?
2013. jún. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
mért szerinted ott ülök mellete és azt várom hogy terhes legyen ?
2013. jún. 24. 22:28
 3/10 anonim ***** válasza:
Mennyi az az egy ideje?
2013. jún. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
kb fél éve!
2013. jún. 24. 22:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit takar az "egy ideje". Egy éven belül nincs szükség semmi beavatkozásra a dologban, elég ha szabadon szeretitek egymást, mikor megkívánjátok a dolgot. Egyébként lényegében extra nagy újdonságot nem hiszem, hogy tudnánk mondani.

- Jó sok szeretkezés (ez mindennek az alapja :))

- Ha szeretnétek, szedjetek multivitamint (Akármilyen multivitamin megteszi, pl. Centrum, Supradyn, stb. vagy szedhetsz előre terhesvitamint is. Ez utóbbit inkább te szedd, bár a párodnak se lenne tőle baja, azonban ezek annyiban másak, hogy direkt a várandósság kapcsán szükséges vitaminokat és ásványi anyagokat tartalmazzák nagyobb részben)

- Egészséges életmód (Elcsépelt, tudom...)


Amit még szoktak javasolni:

- E-vitamin: sejtszaporító hatása miatt, illetve vastagítja a méh nyálkahártyáját.

- Méhpempő (Fogalmam sincs miért javasolják, állítólag kedvező hatása van...)

- Cicakafark tea + palástfű tea, kúraszerűen: én ezt azért megbeszélném előtte egy orvossal, mert ugyan vény nélkül kapható teák, de hallottam olyat, hogy volt, akinek összezavarta a ciklusát a kúra, azt meg nem kéne


Netán egy nőgyógyászati kivizsgálás, ha nagyon aggódtok. Lemész az orvosodhoz, szólsz, hogy babát szeretnétek, és kérnéd, hogy vizsgáljon meg, hogy minden okés-e. Párod ugyanígy elmehet a háziorvosához, aki elküldi laborba, és megtudjátok, hogy alapjaiban minden stimmel-e. Hátha ez megnyugtat. :) Hajrá!

2013. jún. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Misszabza ***** válasza:
Nekünk 5 hónap próbálkozás után jött össze a baba,előtte mi is mindenhol keresgettünk hogy mit lehetne még tenni. Nálunk ez vált be : 2 naponta szeretkeztünk, nem mindennap (mert kell idő mig ujratermelődnek a himivarsejtek), elkezdtük figyelni a hüvelyváladékot (menses előtt,után, közben) mikor átlátszó, bővebb és vizszerű lesz akkor kell főleg együttlenni:)). Szex után párna a fenék alá és ugy feküdtem fél órát,és utána pár óráig tilos a fürdés. Nagyon fontos hogy a nő a férfi után élvezzen el, ugyanis a méh élvezéskor egy szívó funkciót végez , amivel ugye a jó helyre szippantja a spermát. De a legfontosabb gondolom már hallottátok de ha nem : Nem szabad rágörcsölni, hogy na most legyen baba... mert ugyis akkor jön amikor ti nem várjátok, vagy amikor ő akar :) Én is abban az 5 hónapban állandóan azon gondolkoztam hogy mi lehet a baj, melyikőnkkel van baj... Közbe kiderült hogy tul sokat gondoltam rá (de hát ilyenkor ki nem). A lényeg hogy nekünk ez egy kivételes eset ,bár tanulságos is .Pont az 5.próbálkozási hónapban volt az esküvőnk,igy arra kezdtem el figyelni,koncentrálni és teljesen elfelejtettem a babaprojektet. Erre Esküvő előtt 2 nappal jött egy 2 csikos teszt,és a mensim is késett 1 hete ... háth repültünk a föld felett!!!
2013. jún. 25. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Misszabza ***** válasza:
100%

Bocsi, az lemaradt még hogy én fogantatás előtt 3 hónappal már elkezdtem szedni magzatvédő vitamint (femibion 400), ami direkt a folsavra ment rá, és még külön folsavat(nagyon fontos, a kivédhető fejlődési rendellenességek elkerülésére) is szedtem :))Érdemes feltölteni a leendő kismama szervezetét vitaminokkal,mert ez elősegít sok folyamatot pl a beágyazódást, és majd a későbbi fejlődést/növekedést. És nagyon ajánlott a férfinek is eljárni sportolni,edzeni mert a mozgás az felturbózza a spermák számát és minőségét egyaránt, ez is segiti a mielőbbi teherbeesést.( ez a férjemen is tapasztalható volt , mikor eljárt edzeni azonnal teherbe estem még a mostani terhességem előtt ,csak az a baba sajnos elment mert még nem tudtam hogy terhes voltam és nagyon meleg vizben strandoltam meg sokat napoztam = ez is tehát kerülendő mert vetélést okoz). Sok sikert !

22 hetes kismama

2013. jún. 25. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Misszabza ***** válasza:
*Femibion 800, azt kell szedni a tervezéstől a 12.hétig, utána van a 400 as amit a 12.héttől a szoptatás végéig kell.(én a 400 ast szedem és már automatice azt irtam ) Bár elég drága, de szerintem nem a gyerek és anya egészségén kell spórolni. Nekünk bevált.
2013. jún. 25. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Lamakid333 ***** válasza:

Szia!


Amikor nekünk nem sikerült rögtön a baba, akkor elkezdtük figyelni a párom hüvelyváladékát, mikor milyen állagú, és néztük az ébredési hőmérsékletet, ezen kívül én sok fehérjét fogyasztottam és rendszeresen jártam edzeni hogy minél hatásosabb katonákat küldjek harcba. Ehhez jött még hozzá az a póz ahol a csípő alá tettük a párnát, ami kevésbé volt hatékony. Nálunk a hátulról "tövig" módszer jött be, ez is lett a sikerünk kulcsa. AZ együttlét után még legalább fél órán át fenék az égbe, és mellkas az ágyon. E mellé még szedte folyamatosan a Femibion 800-at 4 hónapon keresztül hogy megfelelőképpen feltöltődjön vitaminokkal. Ennyi idő alatt sikerült kitanulni az ovulációs ciklusait is. És láss csodát az ötödik hónapban célzottan tudtuk mikor kell együtt lenni, hogyan, és rögtön elsőre besikerült a baba :)

Amit tanácsolni tudok: Ne stresszelj rá, próbáld meg élni az életed, ettől független figyelj rá hogy jó időben legyetek együtt, de minél inkább rágörcsölsz a dologra annál inkább elfelejted élvezni a szexet, pedig orvosilag bizonyított tény, hogy amikor a férfi ejakulál elsőnek, majd rá a nő, akkor a méh egy amolyan szívó mozgást végez, és ráadásul pont abba az irányba ahol az éppen megtermékenyítésre váró pete van. Ha annyira rágörcsölsz hogy nem tudsz elmenni szex közben, akkor miután párod ellőtte a tárat olyan mélyen benned, amilyen mélyen csak tudta, nem marad más mint hogy saját kezedbe vedd a dolgokat, és okozz magadnak gyönyört. Ez persze közel sem olyan hatásos, mint ha a párod juttatna el idáig. De a lényeg minden esetben az hogy te menj el másodiknak, különben semmit sem ér az egész. Ha minderre figyelni tudsz, plusz a sok zöldségre és egy kis testmozgásra (2 naponta 1-2 óra elég még sétából is), akkor gyakorlatilag 70-80%-al megnövelhetitek az esélyt a babára :)

Még egy kis infó, hogy ha fiút szeretnétek akkor pontosan az OVU napjára időzítsétek az együttlétet, ugyanis az Y kromoszómát hordozó spermák gyorsabbak de hamarabb elhalnak, az X kromoszómát hordozóak viszont lassabbak, de sokkal tovább életben maradnak (1nap-3nap). Viszont ha mindegy a gyerkőc neme, akkor csak tartsd be amiket leírtam, és 1-2 hónapon belül örülj a babádnak :)


Remélem segítettem :)

2013. jún. 25. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
párna fenék alá
2013. jún. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!