Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ilyen görbével lehetek várandó...

Ilyen görbével lehetek várandós? (többi lent)

Figyelt kérdés

Voltam endokrinológusnál, kiderült a vérből, hogy magas a TSH-m 3,36. Kaptam rá Letroxot 50-et, napi 1 szemet kell szednem és 6 hét múlva vérvétel. Emellett még kiderült, hogy a 3. és a 21. napi progreszteron szint eredményem nem változott(< 0,65). Viszont pont azon a napon, amikor a 21. napi progreszteront nézték vérből, esett a hőmérsékletem le(36,0), létezhet, hogy akkor még nem, de utána megvolt a peteérésem? A hőmérsékletem emelkedett, igaz nem valami sokat. Menzesz nincs sem görcsölés, sem mellfeszülés. Viszont volt tegnap előttig nagyon minimális barnázás, tényleg csak barna, semmi piros vérzés. Kaptam időpontot nődokihoz, de csak júli. 18-ra. Szerintetek csináljak egy terhességi tesztet, lehet így baba a dologban, vagy ne is reménykedjek? Már nagyon szeretnénk, ha összejönne, lassan 2 éve várunk rá. Mit tegyek, mit tanácsoltok?

Itt a görbém:

[link]



2013. júl. 7. 13:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A görbe alapján nincs peteérésed :( A vérezgetés és a hosszú ciklus alapján tuti valami hormonzavarod van, a többi hormoneredmény (FSH, LH, tesztoszteron stb) milyen lett?
2013. júl. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A többi a doktornő szerint jó volt. LH: 3,1

FSH: 5,2

Tesztoszteron:<0,69

Oestradiol:134

Prolactin:358

Ezek voltak az eredmények, volt még pár más eredmény is, de azt mondta a doktornő ezekkel minden oké. Viszont már máskor is volt sárgatesthormon elégtelenségem, amire kaptam Norcolutot.

Akkor szerinted teljesen esélytelen, hogy ebben a hónapban várandós lennék?

Tavaly szedtem 3 hónapig clostilbegytet is, de baba nem sikerült akkor sem. Az utolsó hónapban a doki az Uh-n látott valamit, de ha volt is ott "valaki", sajna igen erős vérzéssel távozott. :( Mindig reménykedem, de nem akar sikerülni sajna. :(

2013. júl. 7. 14:06
 3/15 anonim ***** válasza:

Fura ez a görbe. Tényleg volt benne egy emelkedés, és azóta fent van a hő, bár így is nagyon alacsony.

Egy tesztet megérne azért a dolog szerintem. Miért nem teszteltél még?

Ha tényleg akkor volt ovud, amikorra a ciklus.hu jelöli, akkor már rég kimutatná.

2013. júl. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
21. napon egyébként nem néztek LH-t? Ha akkor lett volna ovud, az LH-nak még magasnak kellett volna lennie.
2013. júl. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Sajna a 21. napon csak a progi szintet nézték meg, ezért nem tudom, hogy közben mi történt. Azért nem teszteltem még, mert amikor elkezdtem barnázni, azt hittem majd megjön, de azóta a barnázás is abba maradt teljesen, szóval kicsit tanácstalan vagyok, mi lehet oda bent. Lehet igazad van egy tesztet megérne azért, soha nem lehet tudni, olvastam már, hogy volt akinek hasonlóan alacsony görbe mellett, sikerült a baba, vagy volt aki barnázott kismamaként, de kapott rá gyógyszert és minden okés lett.
2013. júl. 7. 14:37
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát pont azért nem ártana a teszt, mert ha mgis terhes vagy, akkor a barnázás nem jó, és minél előbb dokihoz kellene vele menni.

Én biztosan csinálnék egyet, legalább tisztán látnék, hogy akkor mi is van. Szerintem a bizonytalanság a legrosszabb. De persze a te dolgod.

2013. júl. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Persze, ezt Én is így látom, csak annyi negatív teszten vagyok már túl, hogy igazából, úgy vagyok vele, hogy biztos most sincs semmi... Ezt biztos érti az aki hasonló cipőben jár, mint Én. De tudom, hogy ha baba lenne a dologban még is akkor kellene a progreszteron pótlás, hogy meg tudjon normálisan tapadni a picike. :) Köszi azért, hogy írtál, aranyos vagy! :)
2013. júl. 7. 15:01
 8/15 anonim ***** válasza:
mi is 2 éve próbálkozunk sajnos tegnap este újból megjött :'( szerdán mennék endo dokihoz,tudnál nekem segíteni? mit mondtál az orvosnak? vitted a hőgörbédet is? mi volt az első lépés a dokinál? nőgyógyásznál voltál már vagy egyenesen endo dokihnz fordultál? bocs a sok kérdés miatt :/
2013. júl. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem most löjj el egy tesztet, ha pozitív, akkor gyorsan hormonpótlás, ha negatív, akkor fel a fejjel, majd legközelebb. Tudom, hogy nem akarsz negatív tesztet látni, de az előzményeiddel már rég tesztelni kellet volna, hogyha megis baba, akkor gyógyszeresen segíteni kell a megtapadását!
2013. júl. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#8-asnak. Én már voltam nőgyógyásznál, nem is egynél, vérvételek hada, páromat leszűrettük, szóval átestem már mindenen. 1 év sikertelen próbát követően mentem el nődokihoz. Már akkor kibukott, hogy nem igazán van spontán peteérésem, a doki rásegített clostilbegyttel, de hiába szedtem 3 hónapig, nem lett eredménye. Folyamatosan nézte a doki UH-val, az utolsó gyógyszeres hónapban, látott valamit az Uh-n, de pár nap múlva sajnos távozott, akármi is lehetett. Azután másik városba költöztünk és elhatároztam, mivel eddig nem nagy változás történt a baba ügyben, kerestem itt helyben egy privát endokrinológus doktornőt. Eléggé felkészülten érkeztem a vizsgálatra, minden addigi papíromat vittem magammal, a páromét, kinyomtatott hőgörbéket.... A vizsgálat inkább beszélgetésből állt, vérnyomást mértek, súlyt, vércukorszintet. Majd megvizsgált, hasnyomkodás, meghallgatta a légzésemet. Majd írt beutalót 3. napi vérvételre, ebben volt cukor és inzulin terhelés is. Meg írt beutalót 21. napi progreszteron vérvételre. Amikor meglett az eredmény újra elmentem hozzá az eredményeimmel. Ő megállapította, hogy pajzsmirigy alul működésem van és sárgatesthormon hiányom. az alul működésre kaptam Letrox 50-es gyógyszert és majd 6 hét múlva kell mennem vérvételre, le kell, hogy menjen az értékem 1-2 közé. És mivel van egy kevés túlsúlyom is, ezért egy enyhe diétát tartok és amennyit csak lehet, mozgok. Nem vagyok a dokinő szerint sem PCO-s és nincs Inzulinrezisztenciám sem. Még mennem kell majd nődokihoz is, mert a sárgatesthormon hiányra csak Ő tud majd gyógyszert írni nekem, de oda meg csak 18-ra van időpont. Összegezve a dolgot, Én maximálisan elégedett vagyok a dokinővel, figyelmes, segítőkész, kedves volt velem. Bármi kérdésed adódik nyugodtan írj akár priviben is, jó ezeket a dolgokat megbeszélni valakivel, aki hasonló cipőben jár. És érdekelne, neked mi lesz a dokinál és persze a továbbiakban hogyan alakulsz majd. :) Ha lesz időd és kedved, majd írd meg. :)


#9-esnek Fogok venni egy tesztet, szerintem holnap és kedden reggel megcsinálom, majd megírom az eredményt.

2013. júl. 7. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!