Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hysteroscopia és Laparoszkópia...

Hysteroscopia és Laparoszkópia műtétem lesz 2és fél hét múlva! Milyen volt, mit várhatok utána (gyógyulás terén)?

Figyelt kérdés
Aki már átesett ilyen műtéten az megírná tapasztalatait, élményeit!Mire számíthatok!
2013. júl. 25. 16:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/97 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nekem volt ilyen kettő az egyben műtétem, sőt még egy átjárhatóságit is csináltak, ha már ott feküdtem az asztalon. :-)

Reggel bementem, dél körül műtöttek, másnap reggel haza. :-)

Fájdalmam nem nagyon volt utána, amint felébredtem, mentem sétálni a folyosóra, hogy minél hamarabb eltűnjön a hasamból a széndioxid. Ez a legjobb fájdalomcsillapító lapar után. :-) A széndioxidtól szurkálhat ilyenkor mindenhol, nekem a vállam alatt fájdogált, gondolom ott szorult meg egy kicsit. De a mozgás nagyon jót tett, nem kellett gyógyszer utána. :-)

Volt némi vérzésem a tükrözéstől, de még aznap elmúlt az is.

Varratszedésig voltam otthon táppénzen, jól kipihentem magam, no fájdalom, sok séta. :-) Alig maradt nyoma, ha nem tudnám hol keressem, meg sem találnám a hegeket. Nagyon gyorsan helyrejöttem utána. :-)

2013. júl. 27. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/97 anonim válasza:

Szia!

Engem két hete műtöttek laparral, megcsinálták a hysteroscopiát, és az átjárhatóságit is. nagyon féltem tőle, de nem kell!!!! Nekem előző nap kellett befeküdni, este beöntés, éjféltől nem ihattam semmit. Reggel 10kor műtöttek, előtte kaptam infúziót, majd jött a műtét. Engem vénásan altattak. Pár pillanat az egész és már alszol is :) Nekem olyan érzés volt, mintha zsibbadt volna az agyam, és ennyi :) Műtét után felébresztenek. Adnak még infúziót. Ha kimész magadtól pisilni, akkor megúszod a katétert :) Bár, nekem az elején még nehéz volt pisilni, nem éreztem h kell, tehát egy fél óra alatt azért sikerült :) A gáz amivel feltöltenek az tényleg kellemetlen, feszít hol itt, hol ott. De mint az előző válaszoló is írta jó rá a mozgás.Nekem 3 pici vágás volt a hasamon, egy a köldökömben, és kettő lejjebb a két oldalon. Két hét múlt el és már szinte nem látszik semmi. :)Nekem addig volt rossz műtét után amíg bent volt a hasamban a cső, na azzal utáltam sétálni, meg feszített is, de műtét utáni nap este kivették, na utána már rendesen ugráltam.Pénteken volt a műtétem, vasárnap már haza is engedtek. Nekem bal oldalt volt ciszta a petefészkemben azt vették ki, mást nem találtak, átjárható vagyok, remélem már a gólya is meglátogat minket :D. Én egy hétig voltam itthon táppénzen , egy hét múlva már engedte a doki, hogy próbálkozzunk a babával is. Sok bátorságot!!!

2013. júl. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/97 anonim ***** válasza:
Ezt en is meg akartam kérdezni,köszönöm hogy megirtatok de en így is felek :(( 1 hónapok van hogy összejöjjön ha nem en is felfekszek a műtőasztalra :((
2013. júl. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/97 Manka68 ***** válasza:

Úgy látszik a műtéti technikák nem egészen egyformák a különböző helyeken.

Nekem az előkészítés abból állt, hogy egy héttel előtte el kellett kezdenem egy speciális diétát, amivel elkerültük a beöntést, és csak a műtét napján reggel kellett bemennem. És nem volt csövem utána, de senkinek sem azok közül, akiket ott műtöttek, a katétert kivették mire felébredtünk, de az is lehet, hogy még a műtőben. :-)

Szerintem az éjszakát is csak a biztonság kedvéért kellett bent tölteni. Másnap reggel úgy engedtek haza, hogy a párom aláírt egy nyilatkozatot, hogy nem visz 50km-nél messzebbre, és felügyel engem 48 órán keresztül. De nem volt semmi gond. :-)

Egyébként ez nem sima kórház, hanem ambuláns klinika. Épp ez volt benne a jó, hogy nem kellett sokat bent lenni. :-)

2013. júl. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/97 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszokat,már féltem,hogy senki sem tud tapasztalatot küldeni.De örülök,hogy írtatok :) !

Hát még azért így is bennem van egy kicsit a félsz,de a Babaért mindent.

Rövid történet:Mi október óta próbálkozunk és a nőgyógyászom észre vette a Fejlődési rendellenességemet (ketté választott méh). Reméljük,hogy csak egy sövény,könnyebb műtét,de ha a méhfal izomzata húzódik be akkor kicsit nehezebb lesz a műtét,hiszen figyelni kell,hogy nehogy kilyukadjon a méhem az eltávolítás közben!

Közben volt egy 3hónapos Clostybegyt,Duphaston kúrám-sikertelen!

Ebben a hónapban pedig volt egy 18*20mm érett tüsző :),sajnos nem sikerült,de ennél a menstruációnál nagyon görcsöltem,véreztem,alvadt vér is (ismerősöm azt mondta,hogy lehet sikerülhetett volna,de mégsem,valami nem volt jó).

A műtét augusztus 12én lesz a Szegedi Női Klinikán.Aznap fekszek be és meg is műtenek és ha minden jól megy másnap jöhetek haza.Van 1hét és 1napom pihenni utána kezdődik az ovi,Óvónéni vagyok,remélem ennyi idő elég lesz-orvos szerint igen.És ő 3hónap pihenő időt adott utána lehet próbálkozni újra.

Kedves első és második válaszoló Ti mennyi ideje próbálkoztatok a Babával?Még egyszer köszönöm a részletes válaszokat.Próbálok készülni rá.mandula műtétem volt,16évesen,de ott nem altattak.Oksi utána sokat fogok sétálni :)!A hegek nem izgatnak,úgy sem rakom ki a hasam,hiszen nem olyan izmos,sőt egyáltalán nem :)))))!

Vérvételnél ájulni szoktam néha,de nem érdekel,fő,hogy sikerüljön a Kicsi Babánk!Varrat szedés,jujj!!!Torkotokon lenyomták a csövet??Fájt utána?Remélem nem hülye kérdések?

Kedves harmadik válaszoló,akkor izgulhatunk együtt.Bár neked még van 1hónapod,szorítok,hogy sikerüljön!

Ha válaszolnátok akkor lehetne,hogy a kereszt neveteket oda írjátok,így jobb beszélgetni.Köszönöm!Nóri :)

2013. júl. 28. 11:32
 6/97 anonim ***** válasza:
3-as vok, es Évi a másik fórumon szoktunk beszélni:)) ezt elmesélem neked hogy volt bent egy anyuka akinek nem jött ossze es kiderült hogy osztott méhe van,lombikoztak de nem maradt meg majd par hónap múlva akartak menni ujra de nem akart megjönni es mondta a dokija menjen be egy UH-ra ott kiderült spontán lett terhes :)) 6 hetes volt. :))
2013. júl. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/97 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nem volt cső. :-)

3 év, 3 sikertelen lombik után volt a műtétem, diagnosztikai célból.

A varratszedés itt nem nagy dolog, csak 3 apró öltés lesz, nem is fáj. :-)

Manka

2013. júl. 29. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/97 anonim válasza:
Szia! Második vagyok, Timi. Egy év sikertelen próbálkozás miatt mentem orvoshoz, hogy kiderítsem van e valami gond. Akkor találták a cisztát, meg a vérvételi eredményemben a ca 125 tumormarker magas lett, ezért kellett a műtét. pénteken meglett a szövettanom is. A doki mondta, hogy a vártnál jobban sikerült. Nincs endometriózisom, nem is kell további kezelés, valószínű hogy hormonális ciszta volt. Szerintem nekem azért volt csövem, mert nem csak bekukucskáltak szétnézni, hanem eltávolították a cisztát is.
2013. júl. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/97 anonim ***** válasza:

Szia! Engem tavaly májusban műtöttek! Ne félj semmitől észre se fogod venni,hogy kórházban voltál...

Szerintem nincs még egy olyan ember a Földön,mint Én,aki annyira féltem!!! De túl vagyok rajta és ha meg kellene ismételni bármikor állok elébe! Ezt komolyan mondom!!!

Műtét előtti napon kellett befeküdnöm délután 3-ig.Mondjuk Nekem azért volt ráérős,mert Pünkösd hétfőn feküdtem be.Mondták,hogy déltől már csak üres levest ehetek,semmi mást.(nem mintha az idegességtől tudtam volna bármit is enni).Már délután ahogy elfoglaltam az ágyamat megkaptam az első beöntést!Ez volt a legrosszabb az egészben! Előtte le akartak borotválni,de mondtam hogy én ezt elintéztem magamnak otthon!!!Utána nyugi volt egész este. A kanült bekötötték a karomba,meg elalvás előtt kaptam egy Xanaxot.Be is kábultam tőle rendesen,pillanatok alatt elaludtam.Hajnalban kaptam még egy beöntést,az már elviselhetőbb volt mint az előzző.Utána le kellett zuhanyoznom.Később kaptam infúziót,meg valami tablettát.A párom még reggel gyorsan felkéredzkedett,hogy "elbúcsúzzon",de teljesen jó kedvem volt! Abszolut SEMMI félsz nem volt bennem!!!!Jött a műtős fiú aki felfektetett a beteghordozóra.Kérdeztem le kell-e venni a hálóinget és mondták,hogy ez nem a sebészet,úgyhogy az maradt rajtam.És vittek...

Lent a műtőben már várt a Dokim,még köszöntem Neki,meg jött bemutatkozott az altató orvos és képszakadás!Következő kép,hogy fekszem a figyelőben az ágyon!Először kicsit kába voltam és félre is beszéltem,de amúgy nem volt semmi gond!Kb délután 5-kor fekeltettek az ágyból.Rögtön lesápadtam,de sikerült felálnom!Lassan átkisért a nővér a saját szobámba,igy az éjszakát már ott töltöttem.Nekem a beavatkozás alatt tettek fel katétert,igy nem kellet wc-re járnom.Kicsit fel voltam fújódva,egyfolytában szelelési ingereim voltam.A köldököm alatt volt egy kb 2cm vágás,meg a bugyi vonalánál jött ki egy cső amin a kontraszt anyag jött még ki.Hajnalban jött a nővér és kivette a katétert,így reggel már magamtól mentem wc-re!Aztán jött a dokim és kivette a csövet is! Na az nem nagyon esett jól...fájt egy kicsit!Utána megkaptam a zárót és mehettem is haza. Kicsit fájt utána a hasam mikor haza értünk,de ez azért volt,mert endometriózisaim voltak,amiket lézeresen leégettek és emiatt éreztem égő fájdalmat a hasamban.Egy hét múlva volt a varratszedésem,de azt is ki lehetett birni!


Mi immár 6 éve küzdünk a babáért.Ez a beavatkozásom egy éve volt és sajnos még mindig nincs babánk!!! :( !Most ha vége lesz a nyárnak akkor indulunk neki az inszeminációnak!!!

Sok sikert Neked és hidd el nem kell félni!Minden rendben lesz!!!

2013. júl. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/97 anonim válasza:
Sziasztok, Vica vagyok Pécsről. Azt írom a várost is, mert látom, hogy kórházfüggő laparoszkópia. Nekem szintén együtt volt a hiszteroszkópiával és petevezető átjárhatóságival, tavaly augusztusban. Csütörtökön egy kiadós reggeli után mentem a kórházba, ott nem ehettem, csak sokat ihattam, de csak vizet. Közben elindult a hajtatás keserűsóval meg bélkímélő cseppel. Este volt a beöntés (meg borotválás, ha kell). Éjjel alvás, gyógyszert nem kaptam. Másnap reggel (péntek) hajnalban újabb beöntés, majd mentem a műtőbe. Ott rákapcsoltak gépekre és vénásan altattak. 1 órás volt kb. a műtét, katéter nem volt mikor keltem, előtte sem láttam, hogy lett volna. Csövem nem volt, csak egy varrat a köldökömben és egy tűnyom lentebb. Műtét után két óréval a saját lábamon mentem ki pisilni. A varrat fájt talán kicsit. Szombaton hazamehettem és rákövetkező héten kedden már vezetési órára mentem, varratot után csütörtökön szedték ki. Az egész eredménye az volt, hogy átjárhatók a petevezetők és méhsövényem van, ami nagy volt ahhoz, hogy akkor műtsék meg, így volt egy nagyműtétem is.
2013. júl. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!