Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Petevezeték átjárhatósági...

Petevezeték átjárhatósági műtétnél hány százalék az esély, hogy jó lesz?

Figyelt kérdés

29.-én műtenek, és ezt pontosan hogy kell elképzelni? Milyen lesz? Lukat vágnak azt tudom. De ha el van záródva, akkor ezt hogy csinálják meg?

Tapasztalatokat írnátok? Babát utánna mikor lehet vállalni?

Köszi!


2013. aug. 18. 07:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a kérdést. Azt, hogy átjárható-e a petevezeték nem műtét során nézik, hanem folyadékot juttatnak a hüvelyen keresztül a petevezetékbe és annak áramlását nézik röntgen, vagy uh. alatt. Ha el van záródva azt úgy tudom nem műtik, hanem lombikra küldik a pácienst. Egyébként százalékos arányt szerintem lehetetlen mondani, hogy kinél van, illetve nincs probléma. Ez kiderül a vizsgálat során. Egyébként én uh-os vizsgálaton voltam és csak pár napig nem lehetett együtt lenni, tehát az a babavállalást nem akadályozza. Ellenben nem tudom neked akkor milyen műtétet emlegettek.
2013. aug. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a petevezeték átjárhatósági műtét olyan, mint ahogy az előző leírta, ott nem vágnak semmit, sehol, és nem is altatnak.

A laparoszkópiás műtétet akkor csinálják, ha elzáródtak, engem műtöttek (mindkettő el volt), elméletileg a következő hónapban már lehet próbálkozni, bár úgyis van kontroll, szóval ott megmondja a doki.

Melyikre vagy kíváncsi?


esélyeket senki nem tud sajnos, mint ahogy azt sem, hogy mikor jön össze a baba. van akinek szinte rögtön (ha átjárhatóságid lesz - a hsg -, akkor is lehet, hogy át tudják juttatni a folyadékot nyomással, ha el van záródva a petevezeték), nálam egyéb problémák is kiderültek, szóval több, mint 4 év kellett

2013. aug. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Engem altatni fognak, és már a nődoki azt is mondta, hogy egy napot az intenzíven leszek. Mondta, hogy vágni nem fog, csak lukasztani, illetve a hüvelyen keresztül lesz egy kaparás is.(vagy valami ilyesmi)
2013. aug. 18. 18:34
 4/7 anonim ***** válasza:

akkor ez nem petevezeték átjárhatósági, hanem laparoszkópia.


Nekem 3 kis lyukat vágtak (vagy lyukasztottak), már nem is látszanak, vagy alig. Kettő van oldalt, egy a köldökömnél. nem volt gáz, másnap reggel már olyan jól voltam, hogy mehettem is haza. De azért nem voltam olyan nagyon fényesen, hogy ugrándozzak otthon :))

Ezt ugyanúgy csinálják, ha el van záródva, ha nem.


2-es voltam

2013. aug. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Téged altattak? Milyen volt a műtét? Átfújják? Folyadékot nyomnak bele? Hogy csinálják? Egy vagy kettő öltés? Fáslizták a lábad? Hogy történt?

Köszi a választ!

2013. aug. 18. 19:35
 6/7 anonim válasza:
Sziasztok.engem nagyon érdekelne a 2es válassza mivel nekem is ugyan ugy lukasztanak a köldökömnél és altatnak. Nagyon izgulok h milyen lesz a műtét.másnap haza is engedtek? Éreztél fájdalmat? A műtét után van esély a babára?
2013. szept. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Engem egy hete műtöttek. Elvileg hármat szerettek volna, de 4 lett belőle. A műtét nem volt egyszerű, de túléltem, az intenzív is rossz volt. utána nagyon nehezen ment minden. Műtét után kettő nap múlva engedtek ki, mert ki vették a petevezetéket, és ha valamit kivesznek, akkor másnap már nem engednek haza.

Ha valami konkrét kérdésed van, szívesen válaszolok.

2013. szept. 8. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!