Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Melyik a legjobb terhesvitamin?

Melyik a legjobb terhesvitamin?

Figyelt kérdés
Még csak tervezzük a babát, de a doki szerint érdemes lenne szedni. De melyiket? Annyi féle van...
2013. aug. 26. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a Gravidát szedd!:-)
2013. aug. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is a Gravidát szedtem, most is azt szedem a szoptatáshoz, az én dokim konkrétan ezt ajánlotta. Viszont terhességem első 16 hetében a Hipp natalt ittam, mert folyamatosan hányingerem volt és a hatalmas tablettát nem tudtam lenyelni ;) [link]
2013. aug. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Amyg nem vagy terhes, addig teljesen mindegy, nagyjából azonos az összetételük, márkák vannak, a "név" árát fizeted meg.

Ha már ott a baba, akkor olyat válassz, amit nem hánysz ki. Ha nem vagy hányós, akkro meg továbbra is szabad a gazda.

Megkérdezheted az orvosodat is, ha le van fizetve, akkor "esküdni fog egy adott márkára", ha meg nem, akkor azt modnja majd, hogy válassz Te, amit jónak látsz.


A babád ellátása akkor is tökéletes, ha nem szedsz semmit, a vitaminok az anyai szervezetet táplálják, hogy ne alakuljon ki hiányállapot vitaminban és nyomelemben, h az anya valami miatt nem tudna megfelelően táplálkozni.


Én mindhárom gyerekemnél csak akkor kezdtem el szedni, amikor teherbe estem. Egészségesek a gyerekeim.

Arra is érdemes gondolni, hogy nem mindenkinek jön össze azonnal a baba, és hónapokig-évekig nem biztos hogy jó szedni ezeket a készítményeket "nem terhesen", mert viutaminból (a zsírban oldódóakból) bizony lehet túladagolni, az nem gem igazán jó.


Ha nagyon akarsz, szedja folsavat, arra mondják, hogy ételből nem igazán bevihető, bár 100%-ig nincs bizonyítva a folsav-hiány és a nyílt gerinc közötti összefüggés, de hát mondják hogy van.

A folsavval minden esetre ártani nem árthatsz.


A legjobbat akkor teszed, ha kiegyensúlyozottan élksz, táplálkozol és pihensz, illetve káűros szokásoktól mentes vagy. Ennyi "rákészülés" bőven elég szerintem, és jöhet is a baba!


MIhamarabbi gólyapartit Nektek!

2013. aug. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
bocs a félregépelésekért, késő van...
2013. aug. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Én Elevitet szedek. (az első kettőnél is ezt vettem)
2013. aug. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

A Hipp Natal nekem nem vált be, én babavárás előtt szedtem, mert azt írták, csupa természetes anyag, és csak abban nem volt B vitamin (azt nem akartam szedni, hogy ne hízzak) iszonyúan puffadtam tőle (soha máskor nem volt ilyen), és tuti attól volt, mert 2 üveg volt a dobozban, az első után tartottam szünetet, akkor elmúlt, és a 2. alatt is visszajött, és azóta sincs.

Ráadásul azóta megtudtam, hogy nem is terhesvitamin, csak annak hirdetik, tök megtévesztően.

Én váltottam Matruelle-re, azért erre, mert mindegyik bazi nagy, és ez az egy volt kapszula, amit nekem könnyebb lenyelni.

A dokim a Femibiont ajánlotta, az Elevit és a Gravida szerinte már elavult (másképp van bennük a vas), de mikor mondtam a Matruelle-t, hogy már szedem, azt mondta, az is jó.

De sokan megszülettek az Eleviten és a Gravidán is, tesómnak az Elevittől hányingere volt, ezért váltott Gravidára, attól jól van.


További szempont lehet, hogy melyiket lehet egészségpénztárra venni. Sajna a Matruelle-t pont nem, de inkább fizetek többet.

2013. aug. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
Hogy melyik a legjobb, azt nem tudom. Én csak a Gravidát szedtem és szedem most is. Nekem nem okoz semmilyen kellemetlen tünetet szerencsére.
2013. aug. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!