Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nem kezelt pajzsmirigy alulműk...

Nem kezelt pajzsmirigy alulműködés, van olyan aki mégis egészséges babát szült és könnyen teherbe esett?

Figyelt kérdés
Pajzsmirigy alulműködést diagnosztizáltak, de nem törődtem vele mert semmi tünet nem mutatkozott nálam. Vékony vagyok, pörgős és egészségesnek éreztem magam. Viszont babát szeretnék és így már elkezdeném természetesen a gyógyszert. Valakinek tapasztalat a "nem kezelés" miatt?

2013. szept. 7. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
biztos van olyan akinek már sikerült, de biztos hogy a többségnek nem is sikerül teherbeesni vele. Ha csak ez a bajod akkor a gógyszr helyre fogja tenni és sikerülni fog, ha van más is akkor nem. Több meddőségi probléma is van ami kisérő betegsége a pm betegségnek, de persze semmi sem törvényszerű.
2013. szept. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem túl jó, hogy figyelmen kívül hagytad, meg nem törődtél vele, akár más egyéb betegséget is okozhatott. de ezt mindenki maga dönti el, nem szólhat meg érte senki :)


másrészt van, aki teherbe esett, és szült, de én azért nem kockáztatnék. Mondom ezt úgy, hogy nekem is alulműködésem van (plusz még egy-két gond, ami mellette jött, így éveket küzdöttünk, elég sokára vették észre egyébként). Babát várok egyébként, és még mindig gyógyszert szedek rá. Szóval most törődj vele, én azt mondom :)

2013. szept. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1 éve diagnosztizálták és még fiatal vagyok. Tudom nem túl jó, hogy figyelmen kivűl hagytam, de ezen változtatok.
2013. szept. 7. 16:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Pm alulműködésem van. Nem szedtem rá semmit, mert nem éreztem semmi jelét. Majd 1,5 évvel ezelőtt elvetéltem a 7. héten. Ma sem tudni miért. Majd mikor eldöntöttük, hogy újra belevágunk a gyerekprojektbe, elmentem egy hormonvizsgálatra, ott megállapították, hogy alulműködésem van még mindg.. Majd a 2. hónap próbálkozás után terhes lettem, nagyon megijedtem, hogy mi lesz?!

Most 23 hetes terhes vagyok, szedem a gógyszert. Eddig semmi gond.

Szóval nekem 6,1 tsh-val sikerült teherbe esnem.


Azt mondják sokan, hogy nem jó az érték, csak akkor ha 2 alatt van. Viszont az én endokrinológus dokim mást mond... 4 értékig ok. Van aki terhes lesz, van aki csak akkor ha leviszik az értéket 2 alá. Nem tudom, hogy mitől függ...

2013. szept. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a személyes tapasztalatot :)
2013. szept. 7. 21:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is alulmukodesi zavarom volt, többször elveteltem az utolsonal szedtem a gyogyszert, most 4 honapos:)
2013. szept. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!