6-os TSH értékkel esett valaki teherbe? Kérlek írjatok.

Figyelt kérdés
Úgy értelmezve,hogy nem is vetélt el és egészséges is lett a baba. Most kaptam meg az eredményt, ezután megyek endokrinológiára, de lehet, hogy terhes vagyok. (Késik 2 napja, vannak tünetek, de a teszt még negatív)

2013. szept. 24. 09:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ez angyon magas, kizárt. elvileg 2 felett nehézkes már én eddig olyanról hallottam akinek 2,5 körül volt és ugy siekrült. a 6 az túl sok, a másik ilyenkor már a tezstnek is kéne mutatnia, szóval sajnos nem miatt késik.
2013. szept. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
a 6 már túl sok, nem akarlak elkeseríteni :( más miatt késik szerintem... (talán pont a tsh és a felborult hormonok miatt)
2013. szept. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Eddig sosem késett és tavaly is diagnosztizálták már csak költözés miatt elhagytam a gyógyszert és nem is tudtam ezzel eddig foglalkozni és most szeretném rendezni. Semmilyen rossz tünetem nem volt a pajzsmirigy miatt max a hajhullás. Ja és csak 23 vagyok ha ez számít egyáltalán.
2013. szept. 24. 10:10
 4/12 anonim ***** válasza:
Elképzelhető a teherbeesés magas tsh mellett is, persze az más kérdés, hogy megmarad-e a baba. Nálunk sajnos elment az első baba, a tsh értékem 5,4 volt. Mivel a t3 és t4 értékek rendben voltak a nőgyógyász azt mondta, nem emiatt volt a vetélés és nem kell vele foglalkozni. A vetélést után fél évvel sikerült ismét teherbe esni, a tsh akkor is 5,4 volt, de ekkor már endokrinológus-nőgyógyászhoz mentünk, aki be is állította a gyógyszerezést. Egészséges kisfiam született.
2013. szept. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :) A t3-t4 nekem is rendben van. Bár ha nem vagyok terhes most nem keseredek el, inkább menjen le a tsh és ne legyen semmi baja a babának. Ha az vagyok remélem minden rendben lesz.
2013. szept. 24. 10:40
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja és emellett 158 cm vagyok 49 kg szóval egyáltalán nem olyan mint az átlag, ugye általában hízás a jellemző az alulműködésnél.
2013. szept. 24. 11:00
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
ez egyáltalán nem mérvadó. Sok hormon betegség van aminek nincs is tünete sokaknál, sokaknál meg van. AMi még fontos hogy nincs-e véletelnül PCO-d vagy inzulin rezisztenciád, gyakran járnak a pajzsmirigy problémával.....
2013. szept. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ezekhez külön vizsgálatok kellenek?
2013. szept. 24. 11:15
 9/12 anonim ***** válasza:

igen, ezeket külön vizsgálják :)


Pajzsmirigy alulműködésem van, plusz inzulinrezisztenciám. Ez csak egy általános dolog, hogy ilyen, vagy olyan tünetei lehetnek, hülyeség :) nekem egy darab sem volt, azon kívül, hogy sokáig egyáltalán nem tudtam teherbe esni, azelőtt meg elvetéltem.

2013. szept. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
És hol kell ilyen vizsgálatot kérni? Az is vérvételből derül ki?
2013. szept. 24. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!