Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki minden próbálkozás hatására sem tudott megtanulni egyes szitukba nemet mondani?

Figyelt kérdés

Szóval akik elolvastak mindent,és pszihológushoz is jártak,és egyszerűen ösztönösen kedvesek maradtak,és nem tudnak nemet mondani.Sajnos én is hajlamos vagyok arra,ha egy erőszakos ember kér valamit(pl.pénzt,vagy a telóm kölcsön) ,inkább hódolok neki.Anno suliba még dohányoztam,és mindig úgy jöttek kérni hozzám cigit,hogy ketten,hárman,négyen ,öten,és ,ha nem adtam addig szitkozódtam,míg nem adok.Azóta sem merek nemet mondani,pedig az esetek többségében nem úgy reagálnak,ahogy leírtam a példában.

A párom nem használja ki ezt a tulajdonságom,de össze se jönnék olyannal aki azt tenné.Szeptembertől megyek pszihoterápiára.Adok még egy esélyt magamnak.Ettől a tulajdonságtól nincs komplexusotok??Alárendeltségi érzés??


2013. aug. 5. 13:53
 1/1 anonim ***** válasza:

kedves vagy =/= nem tudsz nemet mondani. Ne keverjük a kettőt!


Értem egyébként a problémádat, nekem is nehezemre esik nemet mondani bizonyos szituációkban, főleg ha nagyon határozott emberekkel kerülök össze. Néha megy, néha nem. Én is eszem magam utána, hogy mi a francnak nem voltam képes nemet mondani...

2013. aug. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!