3 napi hormonsor eredmény értékelése?

Figyelt kérdés

prolaktin 233mIU/L

tesztoszteron 1,48 nmol/L

SHBG 88,8 nmol/L

FSH 7,7 IU/L

LH 10,5 IU/L

ösztradiol 78 pmol/L

progreszteron 1,9 nmol/L


Nőgyógyász szerint jó,de nem nagyon akarok neki hinni..Closty kúrát írt ki nekem 2 hónapra 5 napig napi 1 szemet.


2013. okt. 18. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a dokinak nem hiszel, akkor kinek hinnél?

Nekünk?

2013. okt. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó,hogy nem hiszem el,hanem annyiszor lehet hallani,hogy a nődoki szerint jó az érték és közben meg nem.2,5 év és 1 missed ab. van mögöttem szerintem érthető ha kicsit kételkedek...
2013. okt. 18. 20:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem jó teszed, hogy kételkedsz. Az FSH-LH arányra nem mondott semmit? Ha a 2-5 napi vérvétel eredményében az LH magasabb, mint az FSH, akkor a PCOS diagnózisa valószínű.

Uh-ot, cukor és inzulinterhelést csináltatott a doki? Ciklusod rendben van? Pcos-nál gyakran előfordul, hogy rendszertelen, illetve nagyon hosszú a ciklus, vagy előtte több napos barnázás van. Én javasolnám endorinológus felkeresését. Ha pesti vagy, vagy fel tudsz jönni, akkor irány a Mensmentis.

2013. okt. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előkerestem az én eredményeimet és összehasonlítottam.

Szerintem teljesen jó.

Nekem is magasabb volt az LH az FSH-nál és nem vagyok PCOS,sem IR-es. Igaz nekem csak 0,5-el lett több egyik a másiknál, de sztem ez elhanyagolható különbség, amit Te is írtál.

TSH-t nem néztek? Terheléses cukor nem volt? Igazából abból is lehetne látni ha IR lenne, vagy PCOS.

Én endodokinál voltam és nagyon megbízható doki, szóval én az enyémnek hittem és jól tettem, mert pozitív lett a tesztem ma! :)

2013. okt. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!