Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Azt, hogy van e peteérés és a...

Azt, hogy van e peteérés és a terhességét kimutatja a vérvétel? Hogy van irva a laboreredményre ez a kettő mi a nevük? Ezt külön kell mondani a háziorvosnak, hogy ezt a kettőt is nézzék vagy eleve szokták mindig?

Figyelt kérdés

2013. okt. 28. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:
ezeket a aháziorvos nem irja ki hanem a nögyógyász, endokrinológus vagy meddőségi szakember ir rá ki vizsgálatot. Kell 3. napi vérvétel és kb 21. napi. Ott a progeszteron zsintből látják volt-e ovu. A sima labor vizsgálat amit a háziorvos ir ki ott nem néznek hormonokat egyáltalán. Ezt speciális hormon vérvételnél nézik.
2013. okt. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
értem, és sima hasi ultrahanggal?
2013. okt. 28. 09:42
 3/8 anonim ***** válasza:
inkább hüvelyivel érdemes nézni, de azt nem elég egyzser. kb 2 naponta szokták vizsgálni. A terhességet egyébként a HCG szintből tudják megállapitani. Terhességet uh-pn leghamarabb 5. héttől lát az orvos (aktus után 3 héttel) A tezst már aktus után 2 héttel kimutatja, ha gyanakodsz rá csinálj tesztet. Ha nincs ovud endokrinológushoz menj ne nőgyógyászhoz mert annak hormonális oka van az pedig rá tartozik.
2013. okt. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
járok endokrinológushoz 3 havonta, de csak annyit csinál, hogy felirja a Meforalt és viszlát.. :/
2013. okt. 28. 09:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Asszem a háziorvos terhességi tesztet tud kérni, de más hormont, pláne peteérésre vonatkozót nem.

Az endokrinológust kérd meg hogy írja ki a vérvételt. ha nem hajlandó menj el máshoz.

2013. okt. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ha ennyit csinál az endokrinológus, keress mást, de gyorsan! Én így szívtam meg, és vártuk a csodát évekig, mire kiderült, hogy a meforal nálam nem hat, és hiába oké minden, azért csak nincs peteérés. Azóta mercformint szedek. Gondolom, diéta is van mellette. Az eredményeidet nézik, hogy javultak, vagy romlottak?


Az endo dokinak amúgy is első körben ki kellene írnia a hormonra vonatkozó vérvételeket (amiket már a többiek is említettek)

2013. okt. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem néznek semmit, vérvétel sincs semmi. Diétát is meg a sportot is magamtól elkezdtem ahogy igy neten utána olvasgattam, mert arról se mondtak semmit.
2013. okt. 28. 12:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát keress másikat (szerintem), mert nekem két ilyen "kedves" orvosom volt, nem is estem teherbe. A harmadiknál meg tátottam a számat, hogy milyen vizsgálatok léteznek :) 9 hónapnyi kezelés után terhes lettem egyébként utána (de nekem már a cukrom is rossz volt a kezeletlen inzulintól)
2013. okt. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!