Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Stimulált és Stimuláció...

TeLány kérdése:

Stimulált és Stimuláció mentes inszem? Érvek-ellenérvek? Kinek volt már Stimumentes inszeme? Sikeres volt?

Figyelt kérdés
Sziasztok. El vagyunk keseredve. Lassan 2 éve próbálkozunk sikertelenül. Mindeni körülöttem már teherbe esett, azok is akiknek komoly problémáik vannak. Mi makk egészségesek vagyunk. Minden vizsgálat negatív és mégsem. Nem voltam rágörcsölve a témára. EDDIG! Kész vége. Valamit lépni kell. Elgondolkoztam az inszemináción. Viszont minden rendben vana siklusommal. Nem szeretném, ha leállítanák és elkezdenék stumulálni a petefészkeimet... Volt valaki akinek kétségei támadtak a stimulálással kapcsolatban? Próbáltatok mér stimuláció mentes inszemet? Mi a vélemnyetek? (28 éves nő)

2013. okt. 28. 11:38
 1/10 A kérdező kommentje:
Elnézést az elírásokért...
2013. okt. 28. 11:40
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem stimus volt, de eredetileg úgy indult, hogy stimu mentes legyen.

Belementem, de aztán az utolsó pillanatban mégis stimuláltunk, mert olyan siralmas lett a férjem eredménye, és gondoltuk így nagyobb az esély.

NEm kaptam tüszőrepit sem, mert azt mondta az orvosom, eddig is szépen kirepedtem, tudtuk hogy mekkora tüszőkkel, nem lesz gond; sőt, így nem kavarnak annyira össze a hormonok.

Szerintem ha az orvosod úgy látja, nyugodtan lehet stimu mentes inszem, csak nagyon el kell kapni a tüszőrepit (nekem az inszem estéjén még nem voltak kirepedve (2 használható lett), másnap du. viszont igen. Szóval tökéletes volt az időzítés!

Ami még fontos, hogy 8 mm felett legyen a méh nyálkahártyád! :-) Sok sikert!

2013. okt. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm hogy írtál! Megmondom őszintén hogy minden eredményem ok, de pl a méhnyálkahártyám soha senki nem nézte meg... Azon filoztam, hogy olyat lehet e vajon, hogy nem kérek hormont, viszont amikor úgy látja, hogy most lesz a tüszőrepedés, azt az időzítés miatt ő repesztené injekcióval..azt hiszem azt azzal szokták.. szóval hogy az időzítés jó legyen..Nem tudom..tanácstalan vagyok. Nem szeretem a "nem természetes" dolgokat...és azt gondolom megpróbálnék egy-két stimumentes inszemet aztán ha mégsem megy akkor a stimusat.

Ha esetleg másnak van még mesélnivalója vagy véleménye, esetleg stimumentes inszem eredméynes volt/vagy nem azt is szívesen elolvasnám.

Köszönök még egyszer minden hozzászóláást!

2013. okt. 28. 14:47
 4/10 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Én a stimura szavazok, ha az ember bevállal egy ilyen beavatkozást, akkor szerintem meg kell neki adni a legnagyobb esélyt a sikerre.

Egyébként az inszemhez használt stimu nem olyan, mint egy lombikos. Nem állítják le a saját hormonokat, és csak minimális rásegítést adnak a peteérésre, általában clostit, esetleg merionalt ha a closti nem válik be. A cél 2-3 petesejt érlelése, hogy egy kicsit nagyobb legyen a siker esélye. A closti nem is számít hormonnak, csak turbózza a saját hormonháztartást egy kicsit. Amikor szép nagyok a tüszők, adnak tüszőrepit, ez azért jó, mert pontosan lehet időzíteni, biztosan jókor lesznek a spermiumok jó helyen. :-) Inszem után progeszteron pótlás, ami kárt nem tud okozni, nem zavarja meg a ciklust, sőt!

Én csak annak nem ajánlanám ezt, aki semmiképpen sem szeretne ikreket, mert ezzel van rá esély. :-)

Nekem két inszemem volt, mindkettő ezzel a módszerrel, és azon kívül, hogy egyéb okok miatt nem voltak sikeresek, semmi negatív tapasztalatom nem volt!

2013. okt. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Szia!

Nekem múlt héten volt inszeminációm és csak tüszőrepesztő szurit kaptam, semmi más stimulációt előtte. Nem tudom, hogy sikeres lett-e, de én úgy voltam vele, hogy ha magától is megérik, akkor fölösleges széthormonoztatnom magam. Szerencsére az orvos sem erőltette, sőt meg sem említette. Úgy volt időzítve egyébként, hogy aznap reggel amikor az LH-teszt pozitív lett kaptam meg a szurit és másnap volt az inszem.

2013. okt. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves Lizzi,


Köszönöm, hogy írtál, igen mi is valami ilyenben gondolkozunk, pont a te általad említett okok miatt.. Nagyon kiváncsi vagyok, hogy sikerült e nektek, majd esetleg ha nem felejted el írd meg nekünk :)

Szurkolok.

2013. okt. 29. 15:20
 7/10 anonim válasza:

Köszi szépen! Szólok, hogy sikerült-e.

Egyébként a méhnyálkahártya méretéről nekem nem szokott külön említést tenni a doktor, viszont mindig ott szerepel a leleten, úgy hogy pl.: endom: 10mm.

2013. okt. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nem sikerült. :'(
2013. nov. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom! Első voltam.
2013. nov. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
csak most látom...sajnálom..Mi eltoltuk a dolgokat..most ebben a ciklusban lesz a beavatkozás..remélem sikeres lesz. Én is csak tüszőrepit szeretnék..Meglátjuk :)
2013. dec. 3. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!