Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCO-s vagyok, de szeretnénk...

PCO-s vagyok, de szeretnénk gyermeket. Hogyan kezelhető?

Figyelt kérdés
A petefészkem cisztás, sokszor szúr is a hasam alja. Hogyan lehet kezelni a PCO-s szindrómát?Szeretnénk babát, 10 hónapja nem esek teherbe

2013. nov. 20. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Aki megállapította nálad a PCO-t mit tanácsolt, milyen gyógyszert írt fel? Kaptál Meforalt, javasolt CH diétát, TSH szintet néztek nálad? , mert sokszor a PCO együtt jár a Pajzsmirigyproblémával, ami szintén megnehezíti a babásodást.

Én is PCO-s vagyok, gyógyszerrel kezeltek, van egy 4 éves kisfiam, előtte 6évet vártunk a babára, és több vetélésem is volt, később kiderült a PCO és pm problémák miatt.

2013. nov. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A dokim azt mondta, ne gondoljak a meddőségre mert fiatal vagyok még. Gyógyszert nem írt fel- de még a diétáról, sportról sem mondott semmit, vékony vagyok amúgy.

Kedden megyek vérvételre, cukor terhelésre. Az eredményeket majd emailban küldik.

2013. nov. 20. 16:35
 3/6 anonim válasza:
Szia, Én i fiatal vagyok 21 éves és már 2 éve szeretnénk babát. Én is pcos vagyok meforalt szedek diétázom sportolok és most szeretném elkezdeni szedni a méhpempőt. Sok jót hallottam róla.
2013. nov. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor viszont másik doki!!!!

Én is vékony vagyok, mégis PCO-s!!! Nem feltétele a kettő egymásnak!!!

2013. nov. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is PCO-s vagyok. 6 hónapig próbálkoztunk miután elmentem hozzá, és elkezdte a kivizsgálásokat. Az eredményeimre még most is várok... (ezért nem is írt még fel semmit), de hétfőn megyek az első terhesség megerősítő ultrahangra :) a 7. hónap végén spontán összejött. Szerintem nekem a diéta és a sport okozta. Próbáltam olyan tornákat, amik alhasi vérbőségben segítenek... meg fehér kenyérről átálltam a rozsos,korpás kenyérre, párom unszolására... plusz napi többszöri kevés étkezésre, ételtől függetlenül... ahogy a ciklusom elején elkezdtem ezeket, a végére összejött. Hogy szerencsés vagyok csupán, vagy a diéta segített nem tudom. De az biztos, hogy kezelhető... diéta, sport, gyógyszer... Én szurkolok és fel a fejjel. :)
2013. nov. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát szerintem is másik doki....Én is PCOs vagyok, tavaly nyáron derült ki. Júniusban kezdtem szedni adimetet, plusz ch diéta, némi mozgás (mondjuk én sajnos nem annyira voltam vékony). Márciusban spontán jött össze a baba, még elvileg 3 hetem van szülésig:-)

Ami szerintem gáz amiatt, hogy nem kezelik, hogy legtöbb esetben a PCO együtt jár az inzulinrezisztenciával ami viszont kezelés nélkül egyenes út a valódi cukorbetegséghez.

Ilyenkor a hasnyálmirigy nagyon sok inzulint termel, mert a szervezet azt jelzi, h kevés van. Ha a hasnyálmirigy kimerül és nem termel már inzulint na akkor már jöhet a napi inzulin injekció....és onnan már nem igazán van visszaút:-(

Én biztos kérnék másik szakvéleményt is.

2013. nov. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!