Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan zajlik egy terheléses...

Hogyan zajlik egy terheléses vércukorszint vizsgálat? Minden érdekel, hányszor vesznek vért, ilyenek.

Figyelt kérdés
2013. dec. 27. 07:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Első vérvétel éhgyomorra. Utána itatnak egy sűrű cukorszirup löttyöt, amit ha nem rókázol ki azonnal, akkor rá egy, majd két órára ismét vércukrot néznek.

Tehát összesen három vérvétel van.


Vigyél egy fél citromot, valamit segít a tömény cukorízen, ha belecsavarod.

2013. dec. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Uhh,izgalmasan hangzik....és ez magánban mennyibe kerül?
2013. dec. 27. 07:53
 3/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, melyik városban. Budapesten leveszik az éhgyomri vért, aztán meg kell innod az otthon bekevert és magaddal hozott lötyit (75 gramm glukóz feloldva, esetleg citrommal ízesítve), aztán 2 óra múlva szólsz, és újra leveszik.

Székesfehérváron leveszik az éhgyomri vért, annak meg kell várni az eredményét (kb. fél óra), ha 7 alatt van, kevernek neked cukros lötyit, megiszod, és rá 2 órára újból vért vesznek.

Indokolt esetben (pl. cukorbeteg vagy) nemcsak 2 órás hanem 1 órás értéket is néznek.

2013. dec. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges emiatt magánba menni. Szinte minden vizsgálatot magánban végeztettem én is, de a vérvételeket nem.

Az V. kerületi rendelőbe jártam (www.blesz.hu) háziorvosi beutalóval. Rettegek a vérvételektől (tűktől), de ott annyira gyakorlottak, profik a hölgyek, hogy konkrétan nem éreztem a tűszúrást. Soha ilyen jól nem vettek vért tőlem, mint ott.

2013. dec. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Manka68 ***** válasza:

Szia!


Jobb helyeken nem kell magaddal vinned semmit, mindent kapsz készen, a cukros löttybe már bele van keverve a citrom. A szirupot 5 percen belül meg kell inni, utána egy korty sima vizet ihatsz rá, hogy ne érezd olyan töményen az ízét órákig. Hogy hányszor vesznek vért, az attól függ, hány pontos a vizsgálat. Két pontos az két vérvétel, éhomi és 120 perc múlva (közben nem ajánlatos elmászkálni, mert a mozgás meghamisítja az eredményt). A három pontos az éhomi, egy órás és két órás vérvétel, de létezik 5 pontos is, akkor fél óránként vesznek vért.

Ha terheléses vérvételre mész, nézess hozzá inzulint is (nem kell külön vérvétel) az sokkal pontosabb képet ad.

2013. dec. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Manka68 ***** válasza:

Még annyit tennék hozzá, hogy szerintem megéri azt az 5000ft-ot, amit magánlaborban elkérnek érte, nem azért mert ügyesebben veszik le a vért (bár nekem ez a tapasztalatom), hanem mert nem kell sokat várakozni, odamész reggel korán, és 5 percen belül sorra kerülsz. Utána sem egy rideg kórházi környezetben kell eltölteni órákat egy kényelmetlen, túlzsúfolt váróban.

Szóval van az az emberi bánásmód, ami igencsak hiányzik az sztk-s rendeléseken.

Ami még számomra nem elhanyagolható szempont, hogy reggel megcsinálják a vérvételt, és délután megkapom az eredményt e-mailben.

Persze az eredmény ugyanaz lesz bárhova mész is. :-)

2013. dec. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Mindenképp magánba megyek,én is jobban szeretem azt a környezetet:)
2013. dec. 27. 08:47
 8/13 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy ebben pont jó sztk-t fogtam ki, mert várni nem igazán kellett (5-6 percet talán) és tömeg se volt.
2013. dec. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Lehet,nem mindenhol egyforma sz@r a helyzet szerencsére.
2013. dec. 27. 11:12
 10/13 Manka68 ***** válasza:

Hát én nagyon megjártam az sztk-val. Nem sima vérvételem volt, speckó dolgokat kért a dokim, direkt ezért odatelefonáltam mielőtt időpontot kértem volna, hogy meg tudják-e csinálni. Persze hogyne, amit a doki kiírt, azt ők tudják. Aztán fél óra sorállás, márt akkor majdnem elájultam az éhségtől, és amikor odaértem az ablakhoz, a nő vakarni kezdte a fejét, elrohant hátra, hogy kiderítse, képes-e a labor az én vizsgálatomat elvégezni. Negyed óra múlva került elő, és közölte, hogy leveszik a vért, de el kell küldeniük máshová a mintát, mert ezt ők nem tudják. És persze ki kell fizetni. Akkor már a párom beszélt helyettem, mert én képtelen voltam rá, nem tudtam hogy elájulok, vagy felrobbanok az idegtől. Direkt ezért telefonáltam oda előtte, hogy ezt elkerüljem. Hogy nem tudják mit tudnak elvégezni és mit nem, hát ehhez no comment.

A másik katasztrófa esetem, amikor laktózra vizsgáltak, az ugyanúgy terheléses vérvétel, csak laktózos löttyöt kell inni. Hát nekem van bajom a laktózzal, puffadást, hasmenést idéz elő nálam. A wc ajtót nem lehetett zárni, a kilincset nem értem el, és csak reménykedhettem benne, hogy nem nyitják rám az ajtót. A higiéniai viszonyokról ne is beszéljünk. Brutál szag leledzett, wc papír, kéztörlő, szappan és melegvíz természetesen nem volt. És ez egy megyeszékhely központi kórházi laborjában!

Soha többet nem megyek oda!

2013. dec. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!