Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Méhtükrözés és átjárhatósági?...

Méhtükrözés és átjárhatósági? Félelem az altatástól? Többi lent.

Figyelt kérdés

Januárra vagyok előjegyezve műtétre. Nagyon félek. Főleg az altatástól.

Nem tudom bevállaljam -e a műtétet. Mik a kockázatok?

Volt vkinek rossz élménye ezzel kapcsolatban?


Jogosan félek?

Évek óta nem esek teherbe ez a műtét oka.


Félek nagyon:(


2014. jan. 6. 11:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Bar nem ez miatt, hanem mehkaparast csinaltam nekem, de gondolom az altatas ugyanaz :-) nem kell felned tole, nekem a karomba szurtak venaba injekciot, nem volt fajdalmas, inkabb feszito erzes. Aztan mondtak, hogy ramrakjak a maszkot, szamoljak vissza 10-tol. Hat a 8 meg megvan, a tobbi nincs. Aztan ebredeskor allitolag elmondtam a dokinak, hogy mennyire nagyon szeretem. Ennyi :-) En nagyon jol viseltem, nem szedultem utana, nem volt hanyingerem sem. Es ketszer is tulestem rajta. Ne aggodj!!
2014. jan. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia, átestem ilyenen. Cisztaműtétem volt, és ha már odabent volt a doki, megnézte az átjárhatóságot és a méhet is. Laparoszkópiával csinálják. Pici metszések voltak a bikinivonalon és a köldökben. Az altatót vénába adták be, egy előre bekötött kanülbe, szóval ott csak annyi volt, hogy az altatósdoki azt mondta, hogy szép álmokat, és onnantól se kép, se hang... amikor észhez tértem, akkor már a kórházi ágyon voltam.

Én is féltem, de így utólag, nem volt olyan vészes. Kitartás!! Legalább tudni fogod, hogy merre tovább babaügyben!

2014. jan. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia,


Nekem ugyanez volt. Nem esem teherbe 4 éve. Tavaly (illetve már tavaly előtt, szóval 2012-ben) csinálták nekem ezt a műtétet laparoszkópia, méhtükrözés, átjárhatóság. Úgy emlegettek ott a kórházban előző nap, hogy a "nagyműtétes". Persze félelmetes volt, utána 1-2 napig a székletemmel voltak gondok, illetve ilyenkor valamilyen gázzal "felpumpálnak" hogy jobban látható legyen a Méh belseje. Na ezek a kis gázbuborékok még pár napig ide-oda vándorolnak az emberben amíg fel nem szívódnak.... ez sem túl jó. De maga az altatás semmi extra. Én kifejezetten örülök, hogy túlestem ezen, egyrészt tapasztalatot gyűjtöttem milyen kórházban lenni, műtőbe tolnak, stb.... a szüléssel kapcsolatban nekem ezek félelmeim voltak, hogy milyen lesz a kórházban mert azelőtt soha semmi miatt nem kellett még befeküdnöm szerencsére...

Ne meg persze kiderült az is hogy semmi bajom, tehát szervi akadálya nincs a teherbeesésnek. Másik irányba kellett elindulnom.

Kitartás!

2014. jan. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az előző válaszadótól megkérdezhetem, hogy mi volt az a másik irány, amerre elindult? Mert én is kivizsgálások után vagyok, nem találtak semmi problémát sem nálam, sem a férjemnél, mégis hiába várunk majdnem 3 éve. És most nem tudom, hogyan tovább...

A kérdezőtől elnézést kérek, hogy így bepofátlankodom, mert igazából neki választ nem tudok adni, én altatás nélküli átjárhatóságin voltam, HSG-n, az nem volt fájdalmas. Csak biztatni tudlak, hogy ezzel a műtéttel is egy lépéssel közelebb kerülsz a megoldáshoz!

2014. jan. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A 13:34-es vagyok.


Én is elnézést kérek a kérdezőtől, hogy válaszolok, de végülis témánál vagyunk;)

A következő lépés illetve lépések a következők voltak nálunk:

- endokrinológus (itt kiderült, hogy alul működésem van, - Letroxot szedek lassan 1 éve. Ennek egyelőre semmi hatása)

- clostilbegitet is szedtem

- Cickafark teát, aztán Gyuri Bácsi babaváró teacsomagját ittam

- Hőmérőzni most kezdtek, eddig azért nem csináltam, mert nem akartam rágörcsölni, irányított együttlét ... ez nekem fura.

- most 15-re van egy időpontom talpmasszázsra ..(jöhetnek a kuruzslók is :)))


Egyszóval nem vagyok előrébb... eddig nyugiba vártunk, hogy majd jön ha akar, de azért 4 év után már én is kezdek izgulni. Most hőmérőzök, aztán jöhet a többi "szokásos" dolog: inszem, lombik....


Egyébként nálunk egy probléma van csak az pedig a hosszú ciklus (45-50 naposak). Minden más eredményünk jó volt.

2014. jan. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Én már össze sem tudom számolni hányszor altattak. :-)

Volt császárom, laparoszkópos műtéteim, egy missed ab műtét és egy rakás petesejt leszívás. Nem kell tőle félni, bekötik az infúziót, szinte azonnal érzed, hogy elálmosodsz, aztán a műtét után ébredsz. Ennyi. :-)

Laparoszkópos műtétnél tényleg felfújják az ember hasát mint egy léggömböt, de tapasztalatból mondom, minél hamarabb felkelsz és sétálgatsz utána, annál gyorsabban szívódik fel ami bent maradt. Rögtön ahogy felébredtem megkérdezték kérek-e fájdalomcsillapítót, némi gondolkodás után közöltem, hogy előbb sétálok egyet, aztán megmondom. Nem kellett. :-)

Engem szombaton műtöttek, és hétfőn csak azért nem mentem dolgozni, mert meg akartam várni míg kiszedik azt a 3 öltést. Egyébként nyoma sem maradt. :-)

Tényleg ne félj, nincs mitől. :-)

2014. jan. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Manka68 ***** válasza:
Lemaradt, hogy nekem 3 az 1-ben műtét volt : átjárhatósági, diagnosztikus lapar és méhtükrözés.
2014. jan. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia! Minden szó szerint úgy van, ahogyan előttem a lányok már leírták!

Nekem hycosy-m volt, és ha már ott vannak, egy eü. küretem.

Vénás altatás. Nekem annyit mondott az altatóórvos, hogy most kicsit szédülni fogok, aztán szépen elalszom.

Arra emlékszem, hogy pánikoltam hogy nem szédülök, meredt szemekkel néztem a közben a lábaim közé érkező orvosra. Még a könnyem is folyt úgy féltem, de szólni már nem tudtam. :-)

Ő mosolyogva annyit mondott hogy ne féljen drágám, addig nem kezdem el, amíg nem alszik! Nem fog érezni semmit!

Aztán egy felet fordult a plafon; és se kép- se hang.

A szobában ébredtem, ott volt a férjem. Segített felvenni az előre párna alá készített hatalmas bugyit a hatalmas betéttel, de én erre sem emlékszem. Pedig állítólag beszéltem is.

Semmi baj nem lesz; vigyáznak majd rád, értik a dolgukat!:-)

Ha gond van, megtalálják és megoldják! Egy pillanatig se halogasd a műtétet!

Mi most készülünk lombikozni; remélem a jövő hónapban már altatnak a leszívás miatt! Nagyon várom! :-) Sok sikert, és ne izgulj! Utólag te is azt fogod mondani hogy nem nagy dolog! :-)

2014. jan. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm h ennyien biztattok. ÉS mi van ha nagyon elaltatnak? Jövőhéten mennem kell az altatói vizsgálatra. Az milyen ? Miket néznek ott?
2014. jan. 6. 23:49
 10/11 Manka68 ***** válasza:

Az altató mennyiségét a súlyod szerint számolják ki, nem fognak túlaltatni. :-)

Altatás előtti vizsgálatok : altatási labor (nem tudom mit tartalmaz), ekg, esetleg tüdőröntgen, ha régen voltál. Én másra nem emlékszem. Egész műtét alatt figyel rád az altatóorvos.

2014. jan. 7. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!