Anyukák.25 hetes terhes vagyok pozitiv Igm esetén megtartanátok a babát?

Figyelt kérdés
Genetikus nem talált hibát. Határérték 4%kal léptem túl 4 hónapnál régebbről mutatható ki. Helyettes volt a nödokinál,annál voltam. Ö azt mondta vetessem el. Teszem szóvá meg se vizsgált. Gondolkodom új vérvételen. Ti mit tennétek?
2014. jan. 15. 15:34
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

Melyik IgM pozitív? Toxoplazma?


Emiatt egyébként már nem vetetheted el, és nagyon nem is lenne érdemes, ha a genetikus nem vett észre hibát.

2014. jan. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
Nem igazán tudom mit jelent esetedben a diagnózis, így tanácsot sem tudok adni. Le tudnád írni hétköznapibb nyelven,hogy mások is megértsék?
2014. jan. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:

ha ilyen ott a hozzáállás és az empátia én elmennék egy másik orvoshoz is véleményt kérni (egyébként 25 hetesen még el lehet vetetni?)

Amúgy mi az a pozitív Igm?


Én 14. héten járok, erről még így nem tudok semmit, persze lehet addig jó.

2014. jan. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

Ráadásul 4 hónaptól régebbi a fertőzés, te meg 25 hetes vagy, azaz jó eséllyel még fogantatás előtt történt. Milyen orvos mondott neked ilyet? Én orvos vagyok, senkinek nem adhatnék ilyen tanácsot, főleg ilyen esetben. Jó lenne, ha megírnád, melyik IgM a pozitív, nagyon érdekelne, hogy mi váltotta ki ezt a reakciót az orvosodból...


Első voltam

2014. jan. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Cmv vérvizsgálat. Nem a toxoplazma. Elviekben valami genetikai betegséget okoz. Ennyit szedtem ki belőle. Genetikus eddig sose talált hibát. Második gyerekem várom. Elsőnél nem volt ilyen
2014. jan. 15. 15:42
 6/33 anonim ***** válasza:

Tehát citomegalovírus. Okozhat, valóban, főként korai terhességben. Kéne legkésőbb két hét múlva egy újabb IgM meghatározás, ha növekszik, akkor mihamarabb neonatológussal és genetikai tanácsadóval beszélj, de mivel csak 4%-kal lépi át a határt, ez nem valószínű. Elvetetni már nem lehet, de közel sem BIZTOS, hogy okoz bármit!!!!! Ez nagyon fontos!



Fordulj mihamarabb az illetékes genetikai tanácsadóhoz, ahol gondozásba vesznek majd, és szülés után is érdemes kivizsgáltatni a picurt!


Drukkolok.

2014. jan. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Aktuális cmv fertőzés igazolható. A beküldött minta cmv igg aktivitási indexe határérték (gav 44.86%),ami alapján a primér cmv fertőzés ideje nem behatárolható. Alacsony aviditás (gav <40%) 4 hónapon belüli, a magas aviditás ( gav > 60%) 4 hónapnál régebbi fertőzésre utal



Ez a lelet

2014. jan. 15. 15:48
 8/33 anonim ***** válasza:
Ezt értem. Első hetekben történő fertőzés valóban okozhat csúnya dolgokat, amelyek csak szülés után derülnek ki adott esetben, de 70%-ban nem is adod át a gyereknek a CMV-t, és a világon semmi baja nem lesz. Nem tájékoztattak semmiről? Minél hamarabb fordulj orvoshoz, aki mindent elmond neked, és nyugalom, az is abszolút lehetséges, hogy semmi baja nem lesz! (emlékszel olyanra, hogy volt egy enyhe megfázásod, esetleg beduzzadtak a nyirokcsomóid minden egyéb tünet nélkül? volt ilyen a terhességed alatt?)
2014. jan. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Voltam beteg 2 napig nem szedtem rá semmit. Kicsi volt beteg lázas 1 hétig még
2014. jan. 15. 15:53
 10/33 anonim ***** válasza:
Hanyadik hétben volt ez?
2014. jan. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!