Szerintetek ez terhesség?

Figyelt kérdés
December 5-én volt utojára mensem.Kb 1 hete roszúléteim:vanak Pl: hányinger,höemelkedés,feszülőmellbimbó,álmosság: csináltam már 5 db terhességi tesztet: aból 1 negatív let a többi 4 en , halvány a második csík. Voltam nögyogyásznál-aki hüvelyi Uh végzet: Terhességet még nem látott. a Leletemre ezeket írta. 67 mm hosszu uterus 15 mm vastag méh nyálkahártya, mind 2 oldal Norm: nagysságu ovarium a douglasban szabad folyadék nincs . SZERINTETEK MI LEHET TERHESS VAGYOK VAGY SEM ?

2014. jan. 16. 18:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a tünetek alapján lehetsz, ha fiatal a terhesség, akkor még nem láthatta az ultrahangon, bár a hüvelyi elég érzékeny, terhesség korai szakaszában azért is alkalmazzák, mert pontosabb képet ad. Hány naposak a ciklusaid? Ha hosszabbak a ciklusaid lehet hogy a peteérésed is később volt. Így nem az 5-6. hétben jársz hanem esetleg még csak 4-ben.
2014. jan. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
MI UGY SZÁMOLTUK H 2-3-4 HÉTBEN LEHETEK , LEHET HOGY EZÉRT NEM LÁTA AZ ORVOS?
2014. jan. 16. 18:24
 3/11 anonim ***** válasza:

ha dec 5.én menstruáltál utoljára akkor a peteérésed 28 napos ciklussal számolva dec 21. 22, így a magzat beágyazódástól kb. 2 hetes. Ha még hosszabb a terhességed, talán még ennyi sincs. Ezért fontos hogy általában 40 napra menstruálsz vagy 20 napra.

Szerintem még nagyon fiatal a terhesség és ezért nem látta. Menj vissza 2 hét múlva

2014. jan. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A terhesség korát az utolsó menstruáció első napjától számolják. Tehát, ha dec. 5-én volt az utolsónak az első napja és átlagos 28 naposak a ciklusaid, akkor ma épp 6 hetes a terhesség. Mikor látott a nőgyógyász? Ha január elején, amikor vártad és nem jött meg, akkor még simán lehet, hogy nem látta, hogy van-e terhesség. A legelején nekem is ilyesmiket írtak a papíromra. 5 és fél hetesen már látszott a petezsák, de nem volt még szívhang. 6. hét után volt valamikor szívhang, akkor írták le először, hogy terhes vagyok. Nekem a terhesség korától 5 nappal fiatalabb jelenleg a magzat kora. Ezt stabilan tartja, valószínűleg később volt a peteérés és nekem eleve hosszabbak a ciklusaim is. 31-32 naposak.

Szóval jó esélyed van, hogy terhes vagy, várj még egy pár napot és menj vissza dokihoz, hogy megnézze van-e szívhang.

Sok sikert!

2014. jan. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam nögyogyásznál, az az Január 15-én és még semit nem látot. Akkor most mit jelenthet a 15 mm vastag méhnyálkahártya? azt h meg fog jönni vagy h terhes vagyok?pár orája is csináltam 1 tesztet, a második csík halványan látszik.
2014. jan. 16. 18:44
 6/11 anonim ***** válasza:
meg tudnád mondani hogy átlagosan milyen hosszúak a ciklusaid? Tehát onnantól hogy megjön a következő mensi kezdetéig?
2014. jan. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

utolso 3 havi mens elsö napok:

okt. 4, nov. 5, dec, 5

2014. jan. 16. 18:56
 8/11 anonim ***** válasza:
Mivel a peteérés 3-4 nappal később lehetett a ciklusod hossza miatt, ezért néhány nappal normális, hogy később látszik. Nekem az orvosom azt mondta, ha a teszt pozitív az csak terhesség lehet. Természetesen élő terhesség csak akkor lesz, ha már lesz szívhang. Szerintem ha nincs panaszod, akkor ne stresszelj, menj vissza 1 hét múlva és ha valóban ott van, akkor már látni fogják. Nagyon sokan épp azért nem mennek a 7. hét előtt dokihoz, hogy ezt az idegeskedést elkerüljék.
2014. jan. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ha a tesztek pozitívak, akkor baba van, legfeljebb UH-n még nem látszik. :-)

Ha nagyon bizonytalan vagy, kérj egy HCG vérvételt, abból nem csak az derül ki, van-e baba, hanem a hozzávetőleges kora is. Bár nagyok az eltérések azonos korú terhességeknél is, de azért azt meg tudják belőle mondani, hogy 4 vagy 6 hetes vagy, és kb mikor érdemes ultrahangra menned legközelebb.

Ha pedig maradsz a tesztelésnél, akkor két naponta érdemes, kb ennyi idő alatt duplázódik a HCG (ezt mutatja ki a teszt), és szépen erősödnie kell a második csíknak, ha időrendben egymás mellé teszed őket. Persze ez csak akkor igaz, ha ugyanazt a fajtát használod, és reggeli első vizeletből. De ha nem egyenletesen erősödik, akkor sem kell kétségbe esni, még az azonos fajtájú tesztek sem mindig egyformák. :-)

És a lényeg : nyugodj meg! :-)

2014. jan. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

bízok benne h valami van, de nem iszok a medve bőrére, rendesek vagytok h enyi mindet le írtatok:

csak azt nem értem ennyi terhességi teszt melet a reggeli miér mutatot negatívat az egyik teszt: a többi 2 csík halvány , amiket csináltam az vagy délelőtt, vagy este fele és az mind halvány pozitív teszte: akkor a reggeli miért mutatot 1 csíkot.??szerintetek köszönőm ha válaszoltok

2014. jan. 17. 07:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!