Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Aktuális lenne a tüszőrepim,...

Aktuális lenne a tüszőrepim, de nem érzek semmit, és ha nem repedek, nem kezdhetjük a lombikot-hogyan segítsek rá?

Figyelt kérdés

Minden hónapban érzem: fáj a hasam előtte van hogy már napokkal, és utána iszonyúan fájnak a melleim egészen a mensiig. Most van középidő, de semmi.

Tuti hogy érik, azt a nyákból látom.

A progimmal gond van; szóval lehet hogy ezért nem repedek.

Segíthet pl. házasélet, forró fürdő, nagyon csípős ételek, vagy bármi?



2014. febr. 3. 16:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát ezek nem igen segítenek. Gyógyszert szedsz most valamit? Milyen lombikod lesz és miért?
2014. febr. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lombiknál ez nem mindegy? Ott megtermékenyített petesejtet kapsz vissza.
2014. febr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nem mindegy, mert ha nem vlt tüszőrepedése nem jön meg a mensi és addig nem tud kezdeni.
2014. febr. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Manka68 ***** válasza:

Ne akarj rásegíteni, ha eddig mindig volt ovud, most is erősen valószínű hogy lesz. Talán kicsit később, ha sokat stresszeltél mostanában. A lombikot amúgy is a ciklushoz igazítják, nem a naptárhoz.

Egyébként nem a progiszinttől függ a tüszőrepedés, hanem fordítva : ha volt ovu, akkor termelődik a progeszteron.

Türelem, megjön majd aminek kell, és kezdhetitek a lombikot. :-)

2014. febr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nekem régen azért lettek mindig cisztáim, mert a tüszőm megérett, de a kevés progi miatt nem repedt ki, hanem szép lassan nődögélt egy ideig.

Több orvos is mondta ugyanezt a diagnózist.

Összesen 5 db. volt 2 év alatt; akkor kezdettek el velem fogigátlót szedni sajnos... :-(

Most ennek (is) iszom a levét.

Másfél évig kentem egy progeszteron tartalmú krémet, amit abbahagytam 4 hónapja, és ezért is aggódok. Semmilyen gyógyszert nem kapok még; 11.-én megyünk uh-ra, és ha nincs tüszőm, akkor kapom meg a recepteket, és akkor mondják meg hogy mit mikor kell szúrnom. Ha van, akkor megvárjuk amíg megjön (ilyenkor egy hónap ki is maradhat), mert azzal elvileg a tüsző is távozik. Ha nem, akkor passz.

Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint nincs csoda módszer; marad a körömrágás:-(

2014. febr. 4. 17:08
 6/12 A kérdező kommentje:
Bocs, nem ha nincs tüszőm: hanem ha kirepedt a tüszőm; tehát nincs cisztám...
2014. febr. 4. 17:09
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem vagy te pcos véletlenül, mert amit leírtála az annak a jele és így nem kéne lombikozni amíg azt nem kezelik megfelelően.A tüsző nem a progitól reped meg egyébként.
2014. febr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nekem mindegy hogy mitől reped; csak repedjen.

Gondolom a hormonok azért kölcsönhatással vannak egymásra; és lehet hogy nekem túl egyszerűen magyarázták.

Nem vagyok PCO-s egyébként; ezt már régebben megbeszéltük az előző orvosommal.

A Kaáliba járunk; nem hiszem hogy kezelnének ha nem lehetne :-)

2014. febr. 4. 23:25
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát én azért futnék még egy kört, mert az, hoyg elkezd érni a tüsző, de nem reped meg, eléggé pcos gyanús. Nekem 3 lombikot nyomtak úgy le, hogy 0% esélyem volt teherbe esni, csak nem foglalkoztam az én bajommal. Majdnem belehaltam, utána váltottam dokit.
2014. febr. 5. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ne is mondj ilyet........ :-/

A sokadik dokin vagyok túl. Lassan 2 éve kezelnek IR-rel, túl vagyok már inszemen, mindenen. Egyedül laparom nem volt még; azon kívül szerintem minden.

De köszönöm az aggódást.

Bízom benne hogy csak izgultam és ezért nem éreztem, és nem lesz gond.

2014. febr. 5. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!