Wandeszti kérdése:

Pajzsmirigy alulműködés +meddőség, Sorstársakat keresek! Van valakinek hasonló?

Figyelt kérdés

Sziasztok, másfél éve próbálkozunk a babával, mindhiába. EGy hónapja az endrokrinlógusom megállapította hogy pajzsmirigy alulműködésem van, kaptam rá gyógyszert (L-thyroxint) ezt már egy hónapja szedem. A doki szerint a pecsételő vérzésnek és a meddőségnek semmi köze a pajzsmirigy problémámhoz. Reméltem hogy ebben tévedni fog, de a mostani menzeszemet is 5-6 napos barnázás előzi meg.

Azért keresem a sorstársakat, hogy leírják a tapasztalataikat. Kiváncsi vagyok hogy van e valaki akinek a gyógyszertől elmúltak a menstruációs gondjai, főleg a pecsételő, barnázós részre gondolok, esetleg sikerült teherbe esnie.

+még egy kérdés, olvastam itt egy beszélgetésbe hogy a progszteron hiány okozhat még hasonló problémát, van a kettő betegségnek köze egymáshoz? L thyroxin mellett szerintetek ki lehet próbálni a progeszteron krémet is?


2014. febr. 9. 06:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia! Egy kicsit off lesz, de biztatásnak jó, ha leírom a mi esetünket. Első baba első hónapban összejött, második babu nem akart jönni, 1 év után a férjem kezdték először vizsgálni, a vérvételnél meg is bukott. Kiderült, hogy pajzsmirigy-túlműködése van. Kapott gyógyszert augusztusban, helyrejött a TSH szintje 2 hónap alatt, a babó a következő hónapban összejött. Már 13 hetes terhes vagyok. Türelem, lehet, hogy neked is elég lesz a pajzsmirigy gyógyszer. De kell minimum 3 hónap, hogy változást vegyél észre magadon. Nőgyógyászhoz is érdemes elmenni, lehet, hogy kombinált kezelést kapsz.
2014. febr. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem múlt el a barnázás, én letroxot szedek. Ha eddig nem nézték progeszteront, akkor még ne kezdj semmit használni. Magánlaborban is nézetheted a progi, ha nem akar beutalót adni, és utána vidd nőgyógyászhoz az eredményt. A ciklus 3. napján kell nézetni, majd az ovu utáni 7. napon, ez a 28 napos ciklus esetében a 21. nap. Nekem a doki azt mondta, ha igazán pontosan akarjuk látni, akkor jó, ha a 19-21-23 napon nézetjük, mert ingadozhat, és ez is okozhat barnázást. Érdemes prolaktint is nézetni, gyakran magas, ha alacsony a progi. Azért se használj a vizsgálatok előtt semmit, mert hamis lehet az eredmény. Mellesleg keress másik dokit, mert a pajzsmirigy alulműködés valòban okoz meddőséget, vagy vetélést, a legtöbb orvos ezt kapásból közli is.
2014. febr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Kicsit félreérthetőén fogalmaztam az előbb. A pajzsmirigy gyógyszert mindenképp szedd, csak a progit ne pótold a vizsgálat előtt. Ja, és a kezelt pajzsmirigy alulműködés nem jelent gondot, csak a fel nem ismert.
2014. febr. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy a pajzsmirigy alulműködésnek nincs köze a barnázáshoz. Azt tényleg lehet más hormon okozza, így tényleg a vérvizsgálat segíthet, ahogyan az előttem szólók írják. És amíg nem lesz 2 alatt/körül a TSH-d, addig ne is jöjjön össze a baba! 3 havonta javasolnak vérvételt a pajzsmirigy gyógyszer kontrolljaként, így ha az rendbe jön, akkor az már biztosan nem lesz akadálya a babának, ne aggódj! De a ciklus alatti vérvételeket csináltasd meg!!!
2014. febr. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a valaszokat!
2014. febr. 10. 20:38
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok, mint Te!Enyhén magas Tsh érték(3,36) és alacsony progeszteron szint(<0,65).

Én letroxot szedek, már több, mint fél éve, az értékem már rendben is van(1,22), viszont sajna a barnázás ugyan úgy jelen van nálam is, és a menzeszem még talán annál is kuszább, mint a gyógyszer előtt volt. Nem is igazán nevezhető menzesznek, inkább csak maszatolás. Voltam vele nőgyógyásznál,mert már 3 hete barnáztam, de a Velem egyidős(34) doki csak annyit mondott, közönyösen, kicsit lenézve és úgy, hogy meg sem vizsgált, hogy ezzel Ő nem tud mit kezdeni, majd elmúlik magától és menjünk el inkább egy meddőségi központba, ahol majd lombikot csinálnak. :(

Sokan lehet nem értik meg, de egyelőre nekem még nagyon idegen az inszemináció és a lombik fogalma!

December elejétől szedem az egyik ismerősöm tanácsára a barátcserje kapszulát. Nem mondom, hogy használ rögtön, mert most ott tartok, hogy dec. 7-én véreztem utoljára, azóta annyi van, hogy 9 napja barnázok. Csináltam teszteket, de egy nagyon halvány kivételével mind hómezős volt. Baba biztos nincs és nem is lehetek olyan szerencsés, hogy egyből 2 év sikertelenség után, rögtön babás lennék. Csak merem remélni, hogy ez most azért van, mert kezdi a b.cserje rendbe kapni a ciklusomat és még "harcolnak" bennem!

Ha gondolod olvass utána, itt egy link innen akár rendelni is tudsz:

[link]

Remélem minél hamarabb sikerül a várandósság!!! :)

2014. febr. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

(Bocs a kerdezotol, hogy a valaszolonak is valaszolok.)

6-os: Menj endokrinologushoz, mert a mensigondokat mas hormonelteresek is okozhatjak. Addig nem is erdemes inszem/lombik temaban gondolkodni, amig azokat nem ellenorzik. Lehet, hogy ha mast is kezelnek, akkor spontan is terhes leszel, vagy ha kezeletlenul hagynak valami bajt, akkor lombikkal sem sikerul.

2-3 voltam.

2014. febr. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja, meg valami: ha ez a progi a 21. nap kornyeken volt, akkor gyanus, hogy nem is volt peteeresed, nem csoda, ha fura a mensid.
2014. febr. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Írtam, hogy járok endokrinológushoz :)

Ő általa szedem a letroxot. A pajzsmirigyen és a progiszinten kívül más gond nem volt a véreredményemmel, volt terheléses cukor és inzulin is, azok is jók lettek.

A barátcserje sok női bajra gyógyír lehet, ezért is kezdtem el szedni, hátha....

2014. febr. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb tippeket, próbáltam már a baratcserjét is, de semmi javulást nem hozott. Azért neked sok sikert kívánok hozzá, remelem hamar összejön a baba nektek (is)
2014. febr. 11. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!