Csajok, akik több, mint másfél év után estetek teherbe! Nálatok mi volt a gond? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Másfél éve nem sikerül a baba. Párommal minden rendben van, nekem szabályos, 29-32 napos ciklusaim vannak. Rendszeresen hőmérőzöm, így tudom, mikor van peteérésem. Jól időzítünk minden hónapban, mégsem jön össze... 5 hónapos Clostilbegyt kúrán vagyok túl, emellett szedem a Gravidát, barátcserjét, E-vitamint, és palástfű teát iszom, mégis megint meg fog jönni ma vagy holnap, mert már barnázok :( Olyan tanácstalan vagyok, egyre nehezebb... Hogyan tovább?

2013. nov. 27. 16:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
5 hónap closty???? az brutál elvileg 2-3 nál többet nem ajánlanak föleg nem gyszerre. Átjárhatósági vizsgálat volt? terheléses inzulin vizsgálat volt? A többi hormon rendben? A barnázás mennyivel elöbb van minthogy megjön? csak mert az akár lehet progeszteron hiánytól is.
2013. nov. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Tudom, hogy elvileg csak 3 hónapig lehetne szedni szünet nélkül, de a meddőségi nőgyógyászom ennyit írt fel. Többször néztek hormonsort, és minden rendben volt, a progeszteronommal is (ezért is nem értem a barnázást). PCO jellegű mindkét petefészkem, átjárhatósági nem volt (még, de gondolom, az következik).

2013. nov. 27. 16:32
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
de inzulin volt nézve ha PCO-s a petefészkled akkor muszáj terhelés hogy van-e Inzulin rezistenciád, ha az van akkor azt helyre kell hozni. sokaknak spontán sikerül de van akinek kell segitség még igy is.
2013. nov. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nem néztek, csak cukrot, az 6,4 lett éhomi, terheléses 7,2. Már többen mondták, hogy nézessek inzulint is, szóval fogok kérni vizsgálatot arra is.
2013. nov. 27. 17:07
 5/22 anonim ***** válasza:

Az éhgyomri cukrod már eleve magas. Mindenképpen nézess inzulint! 3 pontos vizsgálatot csináltass (0, 60 és 120 perc)! Figyelj majd arra, hogy az éhgyomri nem lehet 5-nél több, a 120 perces meg maximum 25 lehet, de legfeljebb az éhgyomri 5x-e.

A cukor alapján, meg hogy írtad az uh képet, elég valószínű, hogy itt van a gond.

2013. nov. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 piroska és a farkas ***** válasza:
Esetleg lelki okok? Bár nekünk 1 éven belül sikerült, azért gondoltam, elmesélem, hogy addig mi is mindent megtettünk, és nem értettük, hogy miért nem jön... Mellette volt egy - számomra igen sk stresszt okozó - munkahelyem, gyakorlatilag napi 14 órát vett el az időmből utazással együtt. Mivel a munkát magát szerettem, osztottunk-szoroztunk a férjemmel, és úgy döntöttünk, hoy átmegyek 4órába. át is mentem. Az első 4 órás hetemen megfogant a kisgyerek...:)... Persze nagyon- nagyon fontos, hogy minden lehetséges problémának minél hamarabb utána járjatok, de érdemes azt is átgondolni, hogy mi lehet még a " háttérben". Hajrá!
2013. nov. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
huha ha már acukrod is magas akkor ez régóta fennálló IR. sürgösen vizsgáltasd ki ez sulyosabb sajnos mint az átlagos PCOS-ok akiknek a cukruk teljesen ok de az inzulin már nem. Minndeképp kell terheléses inzulint nézni. ha bp-i vagy menj a mnesmentisbe. Egyébként neked erre az értékre azt mondták hogy jó??? ez már cukorbetegség....
2013. nov. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! :) Kedvesek vagytok :)

Lelki okról nem tudok, egy turit csinálunk párommal, ott dolgozom eladóként. 9 órás munka, de egész nyugis, vagyis mondhatni stresszmentes.

Inzulint mindenképp nézetek, ez már biztos.

2013. nov. 27. 20:01
 9/22 A kérdező kommentje:

Csak hogy lássátok: ilyen szép, szabályos, kiszámítható ciklusaim vannak, szinte mindig 15. napon van pé.

[link]

2013. nov. 28. 08:35
 10/22 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigy? Nekem az volt.Évekig nem estem teherbe.

Gyógyszerrel meg 3 hónap alatt összejött.

2013. nov. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!