Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Rákszűrés? Ez most, hogy van?

Rákszűrés? Ez most, hogy van?

Figyelt kérdés

P 3-as lett a rákszűrésen az eredményem.A doki azt mondta 3 hónap múlva megint meg kell csinálni.

Mondta,hogy menjek az eredményért és csinál valamilyen tesztet HPV-re.Ha nem kapok gyógyszert mitől javulna az eredményem 3 hónap múlva?

Lehet kinevettek és tudom kérdezhetném a dokim is de gondoltam itt vannak akik ezen már átmentek.

Ha HPV-s vagyok lehet gyerekem,vagy nehézségeket okoz a teherbeesés?


2014. febr. 11. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Erre nincs gyógyszer, de az előfordulhat, hogy valami gyulladás okozta a rossz eredményt. Hpv-nek nincs köze a teherbeeséshez, de a méhnyakrákhoz igen. Az emberek többsége elkapja a hpv-t, de csak kevés nőnél okoz bajt, konkrétan azoknál, akiknek gyenge az immunrendszere. Javaslom, olvasgass a témában.
2014. febr. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

HPV vizsgálattal meg fogják állapítani, hogy milyen típusú HPV-d van. Vannak a magas rizikófaktorba tartozóak, amik felelősek pl. a méhnyakrákért és vannak az alacsony rizikófaktorúak amik pl. a genitális szemölcsökért felelősek. De ez csak úgynevezett tipizálás után derül ki. Kenetet fognak venni, úgy mint a rákszűrésnél. Ha megvan a diagnózis, akkor jön rá a kezelés, ami HPV típustól lehet más és más.

Engem műtöttek, de csak ambulánsan. Nekem magas rizikófaktorú volt, ezért méhszájplasztikát végeztek és kivágták a fertőzött részt. Nem volt vészes. Azóta csupa P1-P2-es eredményem van.

HPV-től simán teherbe lehet esni, de nem ajánlott, mert megfertőzheted a babát és az Ő szervezetébe is bekerül a vírus. Van, hogy HPV-s kismamát nem engednek szülni, hanem császárral veszik ki a babát, nehogy hüvelyi úton fertőződjön. De ne izgulj, ettől simán lehet babád.

2014. febr. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én nem tudom a kérdésedre a választ, de én HPV fertőzött voltam kb. 6 éve, ez leginkább szemölcsök megjelenését jelentette. Ecsetelő kenőcsöt kaptam rá és attól elmúlt, rákszűrést nem csináltak akkor. Most csináltak és nem volt vele gond, egyébként meg babát várok. Tehát szerintem terhes lehetsz a hpv ellenére is.
2014. febr. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat.
2014. febr. 12. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!