Gyulladt fog, íny okozhat meddőséget?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 30 éves nő vagyok, több, mint másfél éve nem esek teherbe. Tavaly április óta meddőségi szakrendelésre járok, semmit nem találtak nálunk.

Kb. 3 éve tömtek egy fogamat, alsó hatost. Azóta is érzékeny, szinte mindig érzek tompa nyomást (fájdalomnak nem nevezném), egy ideje bordó mellette az íny (gondolom begyulladt). Tegnap rászántam magam, és kihúzattam, mert arra gyanakszom, hogy ez hátráltatta a teherbeesést.

Anyukám anno 8 évig nem lett babás utánam, aztán kiderült, hogy gyulladt a mandulája. Kivették neki, és egyből terhes lett :)

Mit gondoltok? Lehet, hogy nálam is csak ez volt a gond?



2014. febr. 13. 11:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tudományosan nem hallottam még ilyet, de mint volt meddő, sokat látott, tapasztalt jelenleg már anyuka, én ezt igaziból el tudom képzelni.

Nekem pl. találtak okot, én PCO-s voltam/vagyok, de nekem is lett egy érték a véremben, ami mindig nagyon magas volt, tumorhoz alacsony, elvileg endometriózis kellett volna legyen, de azt nézték laparoszkópiával, nem volt, tehát rejtett gyulladásra gyanakodtak.

Én kezeltettem nagyon komolyan a PCO-mat, és közben folyton voltak panaszaim odalenn is, (de ne komolyakra gondolj) s annyira akartam gyereket már, hogy elmentem a menibeteg gondozóba, háziorvos adott beutalót. Ott az összes létező ilyen tenyésztést megcsináltattam, volt olyan, amit nem is finanszírozott a TB, hanem ki kellett fizetnem, és találtak a szervezetemben (a folyásomból) egy mutáns baktériumot, amit antibiotikummal tettek bennem rezisztenssé, és igen-igen nehezen írtak rá valami gyógyit. Rá egy hónapra ott virított a várva várt két csíkos teszt, ekkorra már a PCO-s hármas kezeléssel épp 10 kilót fogytam le, szóval összetett volt a dolog, de az én testemben volt gyulladás a meddőségem alatt.

Hát csak sok sikert tudok kívánni, ez nem egy tudományos dolog, de én is gondolom, hogy ahogy anyukádnak is, lehet neked is segíteni fog a góc megszűntetése.

Ha esetleg 1-2 hónapon belül sikerül, írd már meg itt kérlek, mert szorítok ám értetek!

2014. febr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen elképzelhető. Nekem pár éve kihullott egy foltban a hajam. Elküldtek góckutatásra. Végül az egyik fogam alatt-ami tök egészségesnek tűnt, találtak a röntgenen egy gyulladást. Sosem fájt, de ki kellett húzni.
2014. febr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! :) Akkor nincs más hátra, mint előre! :D Éppen a "kritikus" napokban vagyok, szóval 2 hét múlva jelentkezem :)
2014. febr. 13. 13:25
 4/13 anonim ***** válasza:
Hajrá akkor! Nálunk két évig nem jött a baba, tankönyvi eredményeink mellé. Most vagyok 22 hetes kismami. Sok mindent próbáltam, nekem abban a hónapban sikerült amikor elkezdtem az inofolic-ot inni. Remélem hamarosan te is kismami leszel!
2014. febr. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Jaj, de jó! Gratulálok! :D

Reméljük mi is, hogy sikerül, már én is annyi mindent próbáltam... :)

2014. febr. 13. 14:07
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Húúú nekem be van gyulladva a fogínyem 3 helyen, plusz az egyik bölcsességfogam és az előtte lévő között van egy ún. tasak, ott is gyulladás van, m nyomja a bölcsességfog a másikat.

Sajnos a fogínyem elég régóta gyulladt, nem igazán használ rá semmi.

De én simán teherbe estem.

Szerintem ez nem az a fajta gyulladás, ami hátráltatja a teherbeesést.

2014. febr. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom... Lehet, hogy máshol van a hiba nálunk. De akkor hogy lehet, hogy anyukámnak ilyen sok idő után éppen akkor sikerült, amikor megszabadult a góctól? :) Utólag, amikor visszament a nődokihoz, hogy terhes, azt mondták neki, hogy nagy eséllyel a gyulladás volt a mumus, mert hatással lehet a női szervekre is.
2014. febr. 13. 16:32
 8/13 anonim ***** válasza:
Az is lehetséges, hogy a gyulladás miatti stressz is elmúlt. Egyik leggyakoribb ellensége a teherbeesésnek, ezt se felejtsd el!
2014. febr. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Az lehet, hiszen már jó régóta rágtam a kefét, hogy mit kezdjek ezzel a foggal :) Mivel látszólag semmi baja nem volt, szépen be volt tömve, mégis mindig éreztem, hogy ott van, és eléggé zavart.
2014. febr. 13. 16:43
 10/13 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Az egyik barátnőm évekig próbált teherbe esni sikertelenül, aztán kivették a manduláját...

Még abban a hónapban pozitívat tesztelt. :-)

2014. febr. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!