Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szerinted az abortusz okozhat...

Szerinted az abortusz okozhat meddőséget?

Figyelt kérdés
Nem akarok abortuszra menni (és szerencsére sose mentem), pusztán az érdekel, hogy mi él ezzel kapcsolatban a köztudatban.
2013. jún. 9. 22:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Nyilván előfordulhat, de a mai modern tachnika mellett már nagyon nagyon ritka-
2013. jún. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Benne van a kockázat természetesen, akár meg is lehet halni tőle (pont nemrég hallottam ilyen esetről). De ez csak a szokásos kockázat, ami minden beavatkozásnak van, nem tudok számokat, de szerintem elég kicsi az esélye.
2013. jún. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet. Minden orvosi beavatkozásnak, van kockázata.
2013. jún. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam abortuszon, de elhalt terhességem volt, aminek missed ab lett a vége, a műtéti eljárás ugyanaz. A műtét előtt aláíratott papíron felsoroltak minden kockázati tényezőt és szövődménybeli lehetőséget, amit a beavatkozás okozhat az egyszerű gyulladástól kezdve a meddőségig. A beteg ezek tudatában vállalja a műtétet. Számokról nem hallottam egyik orvostól sem, szó szerint csak annyit, hogy a szövődmények kockázata nagyon minimális.

Nekem hál'Istennek azóta született egy gyermekem, és most várom a másodikat, tehát nekem nem lett semmi bajom.

És hogy mi él a köztudatban, az változó. Mikor elvetéltem a babával, az orvos behívott a kórházba műtétre. Erre 2 ismerősöm is azt mondta, hogy ne hagyjam magam megműteni, csak hagyjam, hogy magától lemenjen a vetélés, mert ha az orvos "megkapar", akkor biztos nem lehet többet gyerekem.Pedig manapság már vákuum van, de még ez is benne él a köztudatban.

2013. jún. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ritkán, de okozhat, igen.
2013. jún. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
a statisztikák szerint 5-10%-ban okoz meddőséget az abortusz, legalábbis ez állt a tájékoztatott beleegyező nyilatkozaton, mikor a vetélésemet be kellett fejezni. Ez azt jelenti, hogy ezer nőből 50-100 nő lesz meddő, évente Magyarországon 38443 abortuszt végeznek, ennek az 5-10%-a lesz meddő,szerintem ez elég nagy rizikó.
2013. jún. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen lehet, én azt hittem,hogy nagyon ritkán van ilyen,vagy hosonló, hogy megműtik és kész! De amikor beindult szülés miatt bekerültem a kórházba, pont bent volt egy csaj abortuszra ment, megcsinálták neki,majd jöttek,hogy menjen uh-ra mert kevés ami kijött belőle,majd az uh igazolta és újra megműtötték, abból már sokkal nehezebben ébredt fel!
2013. jún. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy kb.5%nál van valami gond(extra vérzés,gyulladás,láz,méhszájlazulás,méhátszúrás,bélsérülés,heges gyógyulás,méheltávolítás).Szóval ebben az 5%-ban minden szövődmény benne van,a meddőség a legritkább.Még átszúrt méhhel is ki lehet hordani későbbi terhességet,súlyosságtól függ.
2013. jún. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

okozni nem tudom, hogy okozhat-e nekem a 14 hetes terhességem szakították (rendellenesség miatt) meg szóltak, hogy nagy baba és több esélyem van szövődményre.

Kijöttem a kórházból, dőlt a vérem szó szerint kaptam méhösszehúzókat mert már nagy volt a méhem.


3 napra rá belázasodtam 3 naponta kontroll tenyérnyi vérdarabok jöttek ki belőlem hatalmas összehúzódásokkal vert a víz rosszul voltam hánytam pedig a Fiammal a császár fájás gyengeség miatt következett be többek közt.

Ez kétszerre jött ki az utolsó egy vasárnapi napon, hétfőn kontroll mondom a dokimnak hogy szerintem megúsztam a műtétet...

Örült neki Ő is mert tudja, hogy nagyon szerettük volna a kicsit. doki mondta, hogy nem tudja mi jött ki mert az uh szerint egy igen méretes darab még bent van péntek kontroll láz esetén rögtön kórház.

Pénteken már haza se engedtek az az alvadt vér darab a dokim szerint már kezdett hegesedni és erősebben kellett kaparni, húzni, hogy kijöjjön... Ha az ott marad hiába nem szedtem már antibiotikumot és nem lázasodtam be pár hét alatt teljesen meddővé tehetett volna az osztályos főorvos szerint. Így beleegyeztem a második műtétbe is.

2013. jún. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, különösen azoknak, akik leírták a saját történeteiket!


Aki írta, hogy ma már vákuumot használnak, nem tudom, hogy értette. Persze, vákuummal szippantják ki a darabkákat (évtizedek óta), de előtte szét kell trancsírozni a magzatot (amit általában a vákuum megold) és legtöbbször a méhfalat is le kell kaparni, hogy ne maradjon bent semmilyen darabka, ami hegesedést, gyulladást okoz. Kicsit morbid, de gyakorlatilag "összerakják" a magzatot, hogy kijött-e minden testrésze, és persze uh-n is megnézik, mi a helyzet odabent. Az az igazság, hogy elég gyakran kell kaparást végezni, hogy elkerüljék az utolsó által leírt gyulladást/hegesedést, ami tényleg könnyedén vezethet meddőséghez.


Nem tudok arról, hogy ez a technológia az elmúlt években változott volna. Akit megviselt a válaszom, attól elnézést kérek.


Én egy statisztikát találtam erre vonatkozóan, de arra nincs adat, hogy mi alapján készítették. E szerint abortusz után a meddőség aránya felnőtt nőknél 38%, fiataloknál 50% is lehet. Nem tudom, hogy mennyire helytálló ez a szám, a [link] oldalon találtam.


Nekem pár hete egy nő mondta a vonaton, hogy az első gyermeket nem szabad elvetetni, mert ki tudja, lesz-e másik. Neki nem lett, s már 50 felett volt, elég szomorú történetet mesélt el Pest felé. És itt az oldalon sokszor hangoztatják, hogy az abortusz nem is olyan vészes, kicsi a meddőség esélye, stb. Valahogy én mindig is megtartottam a 2 lépés távolságot az abortusztól, s szerencsére nem is kerültem olyan élethelyzetbe, hogy szükségem legyen rá, de egyik barátnőmet le kellett kaparni szülés után, és egy kicsit kiborultam ennek gondolatától is.


Még nincs gyermekem, de lassan aktuális lesz a dolog, és az az igazság, hogy jobban félek a terhességtől/szüléstől és a bölcsőhalaltól, mint valaha. Tipikus esete annak, hogy már túl sokat olvastam ezekről a dolgoktól és néha elfog a félelem, csak úgy spontán...


Még egyszer köszönöm szépen a válaszokat!

2013. jún. 13. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!