Gyulladt fog, íny okozhat meddőséget?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 30 éves nő vagyok, több, mint másfél éve nem esek teherbe. Tavaly április óta meddőségi szakrendelésre járok, semmit nem találtak nálunk.

Kb. 3 éve tömtek egy fogamat, alsó hatost. Azóta is érzékeny, szinte mindig érzek tompa nyomást (fájdalomnak nem nevezném), egy ideje bordó mellette az íny (gondolom begyulladt). Tegnap rászántam magam, és kihúzattam, mert arra gyanakszom, hogy ez hátráltatta a teherbeesést.

Anyukám anno 8 évig nem lett babás utánam, aztán kiderült, hogy gyulladt a mandulája. Kivették neki, és egyből terhes lett :)

Mit gondoltok? Lehet, hogy nálam is csak ez volt a gond?



2014. febr. 13. 11:10
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Szia! Anyum is így járt! :D
2014. febr. 14. 06:59
 12/13 Eszter225 válasza:
Szia, okozhatja a gyulladt fog, sőt koraszülést és vetélést is okozhat, uh mindenképp meg kell mutatni fogorvosnak! Van is kötelező vizsgálat előírva a kiskönyvben. Szóval ez az első, amit meg kell csináltatni. Ezzel együtt másfél év után érdemes elmenni egy meddőségi klinkára - nem olyan ijesztő, mint ahogy hangzik. Én is voltam és egy hónap után terhes lettem. Az első vizitnél meg volt a hiba. 15 000 ft, tisztán megéri. Sok sikert
2014. febr. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ! :)

Nem tudom, mit találtak Nálad, hogy ilyen hamar sikerült, de nekünk lassan egy éve a meddőségi szakembereknek is rejtély, hogy hol a gigszer. Amint írtam, kivizsgáltak mindkettőnket, és még sincs baba.

2014. febr. 14. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!